Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 8

  • 26 621
  • 582
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 12 380
Благодаря, те живеят в София, но не знам в кой квартал са и детето в момента учи в софийско училище.
Какви училища има с графичен дизайн например или нещо в тази връзка? Къде трябва изпит по рисуване? Къде какви балообразуващи има. Не казвам да не се гледа НВО, но може би, ако не е БЕЛ*3 ще е по-добър вариант, също така какви балообразуващи се вземат от свидетелството?

# 226
  • Мнения: 46
С матура  и по Рисуване се кандидатства за 51-во,/имат Графичен дизайн/,  144-то, Национално училище София в Овча купел, и Райнов в Орландовци-вижте съседната тема кандидатстване с рисуване, там подробно е обяснено всичко за училищата, в които се кандидатства с рисуване.
Графичен дизайн, рекламен дизайн и т.н има  и в Елисавета Вазова-намира се в жк Иван Вазов, по-горе е спомената, хубаво училище, но за съжаление няма изпит с рисуване, а само с матурите по БЕЛ и Математика.

# 227
  • Мнения: 12 380
Благодаря, разбира се, че детето ще се яви на НВО

# 228
  • Мнения: 9 789
Полиграфията в Стрелбище?
https://npgpf.com/
Правилата за прием сй на сайта.

# 229
  • Мнения: 12 380
Интересно предложение.  За моето дете точно гледахме паралелка Полиграфия в нашия град.
За сега стрелям на посоки. Майката обеща да пише по-подробно, за да мога и аз да се ориентирам.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 22:18 от Mama Ru

# 230
  • Мнения: 46
Кофтито на тези училища към МОН с изпит по рисуване е лично за мен, че дори  детето да изкара над 90 точки по рисуване,,а се издъни на някоя от другите двете матури, няма да ти стигне бала-  примерно за 51-во--за мен най-хубавото от горе изброените от мен - дъщерята изкара 95 точки на Рисуването, 80 по БЕЛ и само 25 по математика-/издъни се жестоко на математиката, въпреки уроците/ и за съжаление при балообразуването не и стигнаха 15точки да влезе !/в останалите три влизаше от първо класиране, но не ги писахме изобщо  А познаваме деца, които изкараха високи точки на основните матури , а  на рисуването точки от порядъка до 40 точки и са вътре/за 51-во/-въпреки, че не рисуват чак толкова добре.Но както се казва късмет! Сега е щастлива с новото училище, което писахме едва на трето класиране, и имаше едно останало свободно място за тази специалност и само нея написахме и я приеха!Бях на тръни, и бях готова да търся връзки да я местя, ако писне, но тя още от първите дни само повтаря, че е в най-хубавия клас и така до ден днешен. И ще допълня, когато губиш нещо, незнаеш какво печелиш!😀

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 22:14 от Kaira12344

# 231
  • Мнения: 421
Моля Ви, когато коментирате не пишете с недомлъвки. Говорете открито с имената на училищата , които споменавате.  Нали тази тема е точно за това. Казвам го с най-добри намерения.
Костадинова, предполагам е към мен. Почти за всяко училище ще срещнете и негативи и позитиви. Моят съвет е Вие да конкретизирате училищата, които ви интересуват конкретно вас и да питате конкретно. Няма смисъл от излишно напрежение в темата. Тепърва предстои. Особено тук покрай матурите винаги се разгарят  страсти и предпочитания.  А и за някои от топ училищата има дори отделни теми. Успех в избора!
Благодаря. Определено изборът ще е доста труден

# 232
  • Мнения: 12 380
Разгледах сайта на Дидева с първо класиране в София миналата година и успях да извадя, предполагайки рисуване, анимация, графика и в тази насока:
1. ПГ по Дизайн "Елисавета Вазова"
- Интериорен дизайн
- Графичен дизайн
- Рекламна графика
2. СУ "Елисавета Багряна"
- Изобразително изкуство
- Компютърна анимация
3. ПГИИ "проф. Николай Райнов"
- Компютърна графика
4. НСУ "София"
- Изобразително изкуство
5. ПГО
- Моден дизайн
- Сценичен костюм
6. СУ "Народни будители"
- Рекламна графика
7. СПГ "Княгиня Евдокия"
- фотография
- козметика
- Театрални, кино и телевизионни декори
Не видях Полиграфията

# 233
  • Мнения: 29 767
Полиграфията е към МК с изпит по рисуване, затова не я виждаш.

# 234
  • Мнения: 12 380
Да, аз прочетох в линка, който ми дадохте. За Полиграфия освен рисуване има редактиране на текст. Не знам доколко добър е българският на детето, но също бих го предложила, а пък те да си преценят.
Може ли мнение има ли кофти училище, което да избягват в списъка, който направих?

# 235
  • Мнения: 421
Разгледах сайта на Дидева с първо класиране в София миналата година и успях да извадя, предполагайки рисуване, анимация, графика и в тази насока:
1. ПГ по Дизайн "Елисавета Вазова"
- Интериорен дизайн
- Графичен дизайн
- Рекламна графика
2. СУ "Елисавета Багряна"
- Изобразително изкуство
- Компютърна анимация
3. ПГИИ "проф. Николай Райнов"
- Компютърна графика
4. НСУ "София"
- Изобразително изкуство
5. ПГО
- Моден дизайн
- Сценичен костюм
6. СУ "Народни будители"
- Рекламна графика
7. СПГ "Княгиня Евдокия"
- фотография
- козметика
- Театрални, кино и телевизионни декори
Не видях Полиграфията
https://npgpf.com/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC/

# 236
  • Мнения: 8 299
Разгледах сайта на Дидева с първо класиране в София миналата година и успях да извадя, предполагайки рисуване, анимация, графика и в тази насока:
1. ПГ по Дизайн "Елисавета Вазова"
- Интериорен дизайн
- Графичен дизайн
- Рекламна графика
2. СУ "Елисавета Багряна"
- Изобразително изкуство
- Компютърна анимация
3. ПГИИ "проф. Николай Райнов"
- Компютърна графика
4. НСУ "София"
- Изобразително изкуство
5. ПГО
- Моден дизайн
- Сценичен костюм
6. СУ "Народни будители"
- Рекламна графика
7. СПГ "Княгиня Евдокия"
- фотография
- козметика
- Театрални, кино и телевизионни декори
Не видях Полиграфията
Мисля  че е по-добре да изчакаш майката да даде повече информация.
Какво харесва детето, къде учи, как се справя, къде би искало да учи, къде живеят.
Всички цитирани училища са с изпит по рисуване за който децата се готвят допълнително. Рисуват графика която не е лесна работа ако нямаш поне две години подготивка. Другото което в София училущата де водят с номера. Така изброрни на малко софиянци нещо ще им говорят.

# 237
  • Мнения: 12 380
Благодаря. Поговорихме си с майката. Тя самата не беше много на ясно. Детето рисува, да, с отлични оценки е в училище и частни уроци по математика и БЕЛ. Имат някои колебания дали професионална гимназия или езикова. Разбира се, че резултатите от НВО също ще дадат насоки.
Още веднъж благодаря

# 238
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Най-просто ще е да се водят по бала и това е. Ако детето изкара високи оценки,  няма защо да отива в забутано училище, защото някоя от паралелките звучи добре.

# 239
  • Мнения: 148
Да, аз прочетох в линка, който ми дадохте. За Полиграфия освен рисуване има редактиране на текст. Не знам доколко добър е българският на детето, но също бих го предложила, а пък те да си преценят.
Може ли мнение има ли кофти училище, което да избягват в списъка, който направих?
MamaRu, в гимназията по Полиграфия изпит по български има само за кандидатстващите за специалности Полиграфия и Библиотекознание. Другите специалности са само с рисуване .

Общи условия

Активация на акаунт