Любители на котки - Тема 194

  • 27 655
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 641
Ееее пишльо, недей така. Той е прекрасен! Heart Eyes

# 691
  • Мнения: 4 312
NoProblems, съжалявам за случилото се. И двете с Мъри за краткото ви съжителство приживяхте много. Поне извади късмет и попадна на любящ и обграждащ я човек. От както прочетох за случилото се чудя какво да напиша. Каквото и да е, няма значение вече.  Този път си е избрала Мъри,  значи е за добро. NoProblems, направи едно голямо добро, нека ти се връща всичко стократно, а и на всички взели участие е тази история.

И аз си имам проблеми с моята голямата ама в друг коментар ще пиша.

# 692
  • София
  • Мнения: 39 918
Страхотен пишльо Simple Smile
Дъщеря ми им е фенка.

# 693
  • Мнения: 577
Божеее, ама голям сладур е този пишльо, ама как му е името всъщност, че  съм го пропуснала. 🤭 Май такова голичко си нямаме в темата. На една изложба с детето ги гледахме дълго и ѝ казвам : виж мама, ако си вземем такова голичко, няма да има никакви косми, а тя ме гледа тъпо и ми казва, че я страх да го пипне да не му повреди кожата искала си с многото косми (изложбата беше седмица, две след като взехме Линка) 😁 Когато ни казаха, че Линка ще е с по дълъг косъм и тук в темата от снимките, пък и ветеринарите, така се ухилихме и двете 😆, тя доволна, че ще я мачка спокойно, пък на мен все едно ми казаха, ще си имаш коли - нали си ми беше слабост това куче, разказвала съм ви. 😆
На Линка сложих различни съдчета за вода, бръкна с лапка в една чаша - да видим... Що се впрегнах изведнъж, че не пие, не я виждам, а друг път съм я хващала случайно, благодаря за успокоението, amy_nka. ❤️

# 694
  • Мнения: 6 926
И Томчето ме буди в 4 ч сутринта, за да яде. И той ме води до паничката си, за да видя, че има малко гранули и те са покрая и'. Сипвам малко, размесвам със старите и той започва да яде. Явно му е трудно да ги обира покрая.

Ето какъв дълъг стана. Вече е малко над 4 кг.

# 695
  • Мнения: 14 393
Лио буди баща си към 4.30 за тоалетна. Млад е още да го алармира простатата, но за това си има котка 😆

# 696
  • Мнения: 229
Tortilla Flat как остановиха тази Трихофития, на маца и пада на същото място. Последните два пъти беше толкова много, че се изплаших, възпаляват ни се и очите - но нали ни беше болно коремчето...?!

# 697
  • Мнения: 905
Страхотни са пиратя и пишльото! Heart Eyes
Рижави котки много харесвам. Самият им цвят сякаш излъчва светлина и топлина!

Моят уличен любимец има едно голо петънце на гърба, абсолютно плешиво с нещо като раничка в края, хванала е коричка. Предполагам, че е ухапване от кърлеж или някакво друго нараняване. Скоро пак го накапах с Фиприст. И хапчета за глисти съм му дала. Ще го наблюдавам това петно, дано да му мине.

Ама кърлежите тази година са леле майко! Много дъжд, топло, трева до кръста, рай за тях. Вчера си намерих жива пълзяща гад между блузата и потника. Вероятно е тръгнал по крака и влязъл между блузите да търси гола кожа. Пфуу, гадост!

# 698
  • Мнения: 299
Tortilla Flat как остановиха тази Трихофития, на маца и пада на същото място. Последните два пъти беше толкова много, че се изплаших, възпаляват ни се и очите - но нали ни беше болно коремчето...?!
Направиха посявка в клиниката. Взеха и проба да изследват дали не е увреден корена на косъма, евентуално за автоимунно заболяване. Слава Богу не е. Резултата от посявката го чакахме почти месец, но не запомних сложното име на вида Трихофития, който установиха. Понеже е къдрав като овца козината падаше на топчета вълна направо и се оголваха огромни участъци. И аз се бях изплашила много.

# 699
  • Мнения: 76
Здравейте!
Спешно се нуждая от съветите и препоръките на коткари!
Намерих едно котенце (мъжко) с гноясано лице ( очи, нос ) . Лекувах го и сега е добре.
За моя голяма изненада кучетата ми го приеха. Докато го обгрижвах живееше в банята.
Искам да го задържа, защото другите ми животни го приеха. Но съм на квартира и не мога да си позволя повреда на мебели. Онзи ден го пуснах от банята да се поразтъпче и започна да "мече" на килима... Наистина изпитвам страх да не повреди някоя мебел, килим или тапет... Днес ще ходим да му режат ноктите.
Едва ли ще му намеря осиновител, препълнено е с котенца, които се нуждаят от обич, а не ми се ще да го пусна там където го намерих, макар да е спокойно място и да няма кучета.

Ще се радвам на всякакви съвети и препоръки, не съм гледала котка до сега и не съм коткар.

# 700
  • Мнения: 905
Sugar, Вселената ти дава знак, че е време да станеш и коткар Joy
Сериозна дилема имаш, наистина, дано се справиш с нея!

Иначе, всички котета искат да си точат ноктите някъде и да месят. Залепи парче мокет на една дървена плоскост и я постави някъде, най-добре върху стена и му покажи, че там трябва да си точи ноктите. Малките котаци се учат бързо. Само дано не е и пикливо, че тогава не знам. Simple Smile

След като от коткар станах кучкар разбрах какво е истинска мизерия! Кучето е в пъти по-мръсно, миризливо и рушащо животно от котката! Лично мнение, сигурно защото кучката ми е като тайфун. Joy

# 701
  • Мнения: 229
Tortilla Flat как остановиха тази Трихофития, на маца и пада на същото място. Последните два пъти беше толкова много, че се изплаших, възпаляват ни се и очите - но нали ни беше болно коремчето...?!
Направиха посявка в клиниката. Взеха и проба да изследват дали не е увреден корена на косъма, евентуално за автоимунно заболяване. Слава Богу не е. Резултата от посявката го чакахме почти месец, но не запомних сложното име на вида Трихофития, който установиха. Понеже е къдрав като овца козината падаше на топчета вълна направо и се оголваха огромни участъци. И аз се бях изплашила много.
Козината на маца е същата...

# 702
  • Мнения: 4 110
Sugar, в подобна ситуация бяхме - наложи се заради ремонт на жилището ни, да се изнесем на квартира. Тъй като кучето се разхожда и не може да се скрие, го обявихме на наемателя, но за котето скрихме. То, сякаш разбра, че е нелегално. Мяучи много тихо и комуникира с нас повече с допир, отколкото със звук. Оказа се, че перваз около врата бил декоративен (от стиропор) и ние разбрахме за това след котето Simple Smile. Наша е вината, че не облицовахме с олекотена завивка кожена табла на спалнята и тя е с дупчици от нокти. Други бели не е правило, но беше с утвърдени хигиенни навици. От бебе му подрязваме връхчетата на ноктите - правя го аз, без да го водя на ветеринар. Свиква и търпи с прижумели очи. Направи опит - наистина е чудо хармонизирането му с кучета. Вярвам, че ще се справиш. Огледай и защити всички уязвими места.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 15:15 от Шарлот

# 703
  • Мнения: 577
Момичета, от както писах сутринта Линош ме панира, какво ѝ стана ама до обяд 4 пъти дрискочи яко и на количество го докарва. Не издържах и я заведох на ветеринар. Дадоха ѝ хапче, този път го запомних Метровис 100мг, температурата ѝ беше 39.1 и това, което ме шашна е, че била дебела 3.750 ама отдолу на коремчето дето е по дебеличко, не трябвало да го има. Предположението беше, че преяжда или яде  нещо дето не го знам (може да е опитала я тапет, я наелон, че имаше едни дребни парченца по пода) Какво ѝ стана изведнъж ама хич не разбрах, игра, дивя и... ето ти рядко щастие. 🤔

# 704
  • София
  • Мнения: 39 918
Моята Дейзи е слон в сравнение с твоята фина дама. Дейзи е над 5,5кг. И действително е дебела Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт