Цените на такситата стават 1 лев за км.

  • 5 217
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Онзи ден говорих с един човек докато се придвижвахме из улиците.
Той ми каза, че тези цени в момента от 40-45ст са сметнати когато газта е била 0.60лв...
Дали е така не знам...

Момичета..тук има жени, чийто мъже работят като таксиметрови шофьори. Издържат семейства..недейте да обиждате така! Peace

п.п. Аз веднага се сетих за една Hug

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Момичета..тук има жени, чийто мъже работят като таксиметрови шофьори. Издържат семейства..недейте да обиждате така! Peace

е ти да не помислиш сега, че на някого му пука от този факт.

# 17
  • София
  • Мнения: 248
Не бих използвала епитетите ви, за да ви отговоря.
Съпругът ми е таксиметров шофьор.
И нито едно от определенията не му приляга. А и не използва такива за други хора.
Не стига, че ресто под 2 лева не връщат, слушат чалга до дупка, пушат, зяпат си тв-то докато карат и ми слагат някакви ужасни кокосови ароматизатори, ами още претенции имат.
Не им съчувствам, никак даже!Все още има такива, дето предпочитат да кибичат с кафе и вестник и отказват курсове, а после се жалват от лизинги и още 100 неща! Егати!
А вие защо слагате всички под един знаменател. Да не обиждам Продавачки, банкови служителки и т.н. ама дали всички са любезни  newsm78
Ако има някоя съпруга на таксиметров шофьор тук - колко горе-долу могат да се изкарат с нормален 8-часов работен ден с изплащане на лизинг и разните му данъци. Питам социологически.
На Divana ще отговоря - толкова, че да си покрием сметките и може и да хапнем. Затова работи 12 часа 6-7 дни в седмицата
Обиждат, ама като опре до тях пушилка вдигат......................срам ме е от вас  Embarassed

# 18
  • Мнения: 2 978
Момичета..тук има жени, чийто мъже работят като таксиметрови шофьори. Издържат семейства..недейте да обиждате така! Peace

е ти да не помислиш сега, че на някого му пука от този факт.

Ооо Лио знам...ама аз да си кажа newsm78

# 19
  • Мнения: 2 353
  Откакто живея в Люлин често ми се налага да взимам такси. По пътя си говорим, та затова от една страна ги разбирам. От друга страна наистина не държавата, а работодателят трябва да поеме тези разходи. Но при всички положения решителността им ме кара да им се възхищавам!
  А колкото до музиката - винаги ги моля да сменят честотата, досега никой не е отказал.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Шушон , ако ги слушаш....като рибарите и ловците - аз днес какво направих, ударих камбаната, толкова работа имаше, че чак не ми се бачка....ама има да слушаш, но като дойде края на месеца, се почва  - леле, кво ще правиме, няма работа, как ще изкарам...така че, пак става като за голямата риба с ей такива Shocked очи

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
само не разбрах - Румен Петков за своя сметка ли трябва да монтира паник бутоните и другите екстри?  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 3 162
Почнаха от убития им колега, пък и до болната тема стигнаха.....хаир да им е, но аз няма да ги храня.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Почнаха от убития им колега, пък и до болната тема стигнаха.....хаир да им е, но аз няма да ги храня.
Това звучи много грозно, ти като влизаш в такси, подаяния ли оставяш? Нали се извършва някакъв труд, защо така разсъждаваш? Много грубо е това... хаир да им е, звучи като клетва, хайде ти да ядеш, а аз да стоя гладна - защо?

# 24
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Време беше! #2gunfire

Тази папалач показа на цяла България как може да постави на колене цялото правителство! #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 3 162
Почнаха от убития им колега, пък и до болната тема стигнаха.....хаир да им е, но аз няма да ги храня.
Това звучи много грозно, ти като влизаш в такси, подаяния ли оставяш? Нали се извършва някакъв труд, защо така разсъждаваш? Много грубо е това... хаир да им е, звучи като клетва, хайде ти да ядеш, а аз да стоя гладна - защо?
Нямам нищо против теб, против това, което ядеш или нещо такова. Но не мислиш ли, че е меко казано грозно да се използва такъв повод за такива неща. Извинявай, това е в пъти по-грозно. А "хаир" в моето обкръжение се използва като един вид "със здраве". Но защо ли изобщо ти се обяснявам? Това нито ще ми промени позицията, нито нищо. И няма нещо на света, което да ме убеди, че 1 лв на км е реална цена. Съжалявам.

# 26
  • Мнения: 6 417
Обичам ги когато пушат докато карат. Обичам ги когато са по-креативни и от Давинчи, в следствие на което пишат правилника за движението по пътищата сами. Обичам ги когато експериментират със скоростният лост и от състояние на покой ме изстрелват да обикалям земята извън орбита. Обичам ги когато след изстрела, ме връщат мигновенно на земята, като набиват спирачки на сфетофар- какво по-хубаво от безплатно возене на влакче на ужасите, a уверявам ви такива и в "Дисниленд" няма. Обичам нашите родни таксиметрови шофьори, когато са се погрижили за моето удобство и комфорт по време на пътуването. Например сложили са ароматизатор за кола, който обаче след като е свършил, е бил пробит и в празната му кутийка е налят одеколон от времето на прадядо ми. Обичам когато, таксиметровите шофьори са били тъй мили, че да помислят и за визуалният ми комфорт. С други думи са залепили (забележете!) на предното стъкло, снимки на знойни девойки с неизвестен произход, които ме гледат тъй омайващо и същевременно загадъчно, че главният ми въпрос е: аджиба имат ли 15 годинки или още не? Обичам когато милите ми таксиметронки, са помислили и за задушевната атмосфера в автомобила, а именно са се погрижили да ме задушат с цигарен дим и мирис на адски мръсни чорапи. Но най-обичам напредничавите шофьори, които са взели предвид това, че докато се возя трябва да се забавлявам. С други думи, докато се треса от милионите дупки по улиците, тялото ми да е в такт със успокояваща класичска музика като “Тигре, тигре”, “Напипай го” или пък тъй модерният Амед с емблематичното заглавие “Гъци, гъци”. Как да не ти се стопи душата от кеф, а? Но да си призная честно, винаги най-много в нашите таксиметронци, ме е впечатлявал тактът им и лекотата с която водят разговор. Задавали са ми въпроси от “ша извиняаш, ма ке моели да треснеш вратата малко по-яко, че нещо ми се е закучила и неще да мръда”, “е, много готини крака, колко са ти дълги,а?” и “аз като карам през дупки.. и некак си така…… нали се сещаш….. ми става…” до “где са ми пенджурите да вида колко да ти върна?”. Но нека да оставим настрана изтънченият им вкус и маниери и обърнем поглед към визията им като цяло. Да си призная онзи ден ме вози един много интересен млад момък, който безпрецедентно спечели първото място в класацията “Бакшиш на годината “. Въпросният господин, си беше татуирал по едно доларче на двете ръце, точно на свивката между палецът и показалецът. Сякаш искаше да каже: “И не забравяйте, аз съм Коко -  бакшиша”. Искам да ви кажа, че през целият път бях дълбоко развълнувана от татуировките му и някак си не можах да отлепя поглед от ръцете му, които с такава гордост направляваха автомобила, докато собственикът им поздравяваше и благославяше майките, бащите и роднините до 9-то коляно, на колегите му шофьори на пътя. Ако нямаше халка на пръста (под формата на увито змийче), със сигурност щях да се свлека на момента в краката му и да му предложа брак!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, щом мислиш, че не съм достойна за да ми обясняваш - недей Thinking
Не си чела в другата тема, в която съм обяснила дали е достойно или не, но и аз не смятам да ти обяснявам.
Хайде...със здраве си остани!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 639
Никой не казва колко се изкарва от тази работа.
Отговорът колкото да ни стигне за сметки и... не е отговор -  с моя мъж сме живяли и с 200лв на месец двамата и с много повече и никога не стигат -  все колкото да се покрият сметките.
И не се заяждам...

Моите уважения към шофьорите, които са учтиви, спретнати и възпитани! Жалкото е, че са рядкост... всъщност за 7 години активно позлване на таксита  ми се е случвало да попадна на такъв 2-3 пъти - даже ги помня хората.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
gato , какво да ти отговоря - много имаме, всичко си позволявам, да, ама не.
Много е трудно, особено когата само на него чакам, никога не е било по трудно поне в моето семейство, но... да сме живи и здрави. Peace
Не съм видяла тук във форума някой да е казал колко точно печели половинката или самия той, има неща които всеки премълчава, един от срам, друг от страх и така.

Общи условия

Активация на акаунт