Цените на такситата стават 1 лев за км.

  • 5 234
  • 119
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 013
Има да, но въпроса ти е малко хаотичен, какво точно те интересува - колко чисто остават или оборот?

Да, хаотичен е. Интересува ме дали след всички плащания, остава печалба, с която що годе да се издържа семейство.

Шушон, много образно, представих си ги визуално.
Аз, както споменах, ползвам такси 2 пъти дневно - на къси разстояния, но това все още е моят личен лукс, моят комфорт, мога да се лиша от купища неща, но не и от такситата. Е, ще ми се наложи.
Без да правя реклама, ползвам изключително О кей, по-рядко 1280 или 1263. Като цяло нямам оплаквания, ако шофьорът е пушач - винаги ме пита може ли, не са ме морили с чалга, поне не често.
Попадала съм и на изброените от теб, но значително по-рядко. Повечето са симпатични.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 367
Моите уважения към шофьорите, които са учтиви, спретнати и възпитани! Жалкото е, че са рядкост... всъщност за 7 години активно позлване на таксита  ми се е случвало да попадна на такъв 2-3 пъти - даже ги помня хората.

подкрепям. моите срещи с този вид таксиметрови шофьори са също толкова редки и паметни - словом и цифром 2. и двата пъти бях толкова впечатлена, че поисках телефона на шофьора, за да го викам именно него при нужда от такси.
ама двама за толкова години...

Буболинче, грешката ти е, че приемаш темата "таксиметрови шофьори" прекалено лично. а не бива. това, че твоят съпруг в момента е таксиметров шофьор, не означава, че ще си права да защитаваш цялата гилдия. погрешно е да се обиждаш лично, защото никой няма предвид ТВОЯ мъж. а както става ясно, такива като него са ужасно малцинство.

# 32
  • Мнения: 240
Не бих използвала епитетите ви, за да ви отговоря.
Съпругът ми е таксиметров шофьор.
И нито едно от определенията не му приляга. А и не използва такива за други хора.
Не им съчувствам, никак даже!Все още има такива, дето предпочитат да кибичат с кафе и вестник и отказват курсове, а после се жалват от лизинги и още 100 неща! Егати!
А вие защо слагате всички под един знаменател. Да не обиждам Продавачки, банкови служителки и т.н. ама дали всички са любезни  newsm78
Не казах, че всички са такива, но болшинството са!
Цитат
Обиждат, ама като опре до тях пушилка вдигат......................срам ме е от вас  Embarassed
Популярна форумска фраза Tired Държат се така, сякаш ми правят лична услуга, за която си и плащам!

# 33
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Шушон- обра овациите!!!! Hug
Шъ мъ прощаваш Mr. Green , ама забрави едно да добавиш към комфортното возене- задължително е в августовският пек да НЕ се пуска климатика- ако има такъв, защото вдига разхода и задължително е прозорците задните прозорци да НЕ се отварят, дори нещо повече- те нямат даже дръжки!

И в този ред на мисли- във всякашайка има и отличаващи се положителни герои - лошото е че с годините се претопяват...
А за цената на км. не ми се говори- всички карат на метан и минават по 200-230 км. с няма и 10 лв. Сложете и лизинга, и гумите втора употреба, и останалите икономии  и ще получите бегла представа , че 1 лв. е мноооого висока цена. А това че има стотици бакшиши е друг въпрос- не е лесно да бачкаш като вол , друго си е да отвисваш по стоянките и да даваш по 5 лв. за цигари и кафета дневно- та това са си 150 лв. месечно само за отвисването - кой ЧЕ ги плаща тия?!?!.....

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 23:39 от pipi67

# 34
  • Мнения: 13 512
АЗ НЕ се возя в таксита, но  на майка ми редовно и се налага,когато аз не мога да я закарам някъде  и ще ме е яд да дава по 10 лева в едната посока до болницата, до която не отива автобус. Така че  ще  возя всички навсякъде и по всяко време, но няма да разреша да се дава 1 лев на километър. обидно ми е  да ги дам.
За моето  семейство никой не се е замислил, аз защо  да мисля за техните? И СОТа си плащам, и застраховките  и данъците...и не  мамя клиентите си като тях.
учтивите,любезни и възпитани- няма да  останат без работа, защото хората го оценяват и  ги викат на адрес. Друг е въпросът, ако се назлъндисват за разни курсове. Против съм да извиват ръцете на държавата по този начин.

# 35
  • Sf
  • Мнения: 808
Давай тогава да пуснем едно-две таксита под аренда?

Някой съгласен? Две-три мами зимаме една кола, пускаме я на некое шофиорче, тъкмо работодетели ще сме и пари ще вадим Simple Smile Ще си инсталнем една станция в парка и после лека и безаварийна Simple Smile

Вий от Дружба 3 ли бяхте, не от Люлин 4?!? Ми снощи що звъняхте от Дружба 3?!?! Прибирали сте се за Люлин 4?!?!? Браво, сега в Дружба 3 ли отивате?? Не, е, не мога ви разбра вас клиентИти  Shocked /това е истински случай/

# 36
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бубулина, няма смисъл да се бориш с каменна стена, безсмислено е.Винаги има изключения, знае се!
 Аз също съм възмутена от претенциите на шофьорите, уляха се вече!Как може 1лв. на километър, ами да нямат работа тогава!Хората все повече обедняват, а те дай да им режем главите!Аз също ползвам таксита, но при тези условия ще се откажа!За тази цена трябва да предлагат и нужното качество.Но са мноооого малко тези които го правят, броят се на пръсти.За това подкрепям протестите на съфорумките!

# 37
  • Мнения: 6 417
Както във всяка професия има всякакви. Случвало ми се е да откажат да ми вземат пари, например.  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 2 356
  Добре де, много от вас се оплакват, че шофьорите пушат и дънят чалга, но никоя не каза, че е реагирала по някакъв начин. Аз като не ми харесва казвам на шофьора, а не рива по форуми. Досега никой не ме е набил. Сменят станцията, гасят цигарата, започваме да говорим за движението и други интересни теми. Често попадам на много интересни хора. Понякога попадам и на глупаци. Както навсякъде.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 367
  Добре де, много от вас се оплакват, че шофьорите пушат и дънят чалга, но никоя не каза, че е реагирала по някакъв начин. Аз като не ми харесва казвам на шофьора, а не рива по форуми. Досега никой не ме е набил. Сменят станцията, гасят цигарата, започваме да говорим за движението и други интересни теми. Често попадам на много интересни хора. Понякога попадам и на глупаци. Както навсякъде.

щото дискусията се измести, това са второстепенни неща.

същественото в случая е, че цяла прослойка си дири бащинията от държавата като в добрия стар социализъм, а забравя, че отдавна е на частна копанка и подкрепяше със същия вид протести строителството на десния капитализъм.
откъде накъде ще искат изобщо нещо от правителството да им дава, за да си вършат частния бизнес?
нека направят цената на километър и 5 лева. таман ще се проразредят малко, че сега са ни в повече...

# 40
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Не исках да го споменавам, но ето ще ти отговоря- карам кола от 20 години и слава на Бог- не ползвам нито градски транспорт, нито таксита.
Преди две години обаче, когато бях в 8- ми месец бременна, ме нахапа куче по ръцете- и двете с голямата ми дъщеря. Имах по н-найсе шева на всяка ръка, които трябваше да се промиват и превързват всеки ден в Пирогов- на мен и на дъщеря ми. Не можех да шофирам заради бентовете.
Първи ден- мъжът ми ме кара.
Втори ден- не може да ме закара- викаме такси. Задължително да е с климатик.
Идва човека и мъжът ми го инструктира да кара внимателно.
Тръгваме.
Климатик- йок- няма, не работи.
Прозорците отзад- не се отварят, няма дръжки- навън е 40 градуса, в колата е 60.
Е каква забележка да му направя- той си беше отворил неговият прозорец до край- освен да ми вее с ветрило?
Човека кара внимателно  ooooh! толкова внимателно, че чак лошо да ти стане- то ми стана, де- хванаха го всички светофари, защото ние на жълто не минаваме, а като знам за колко време щях АЗ да стигна от Симеоново до Пирогов, до там получих нервна криза.
Познайте резултата- на другият ден боли- не боли, карах сама!

# 41
  • Мнения: 2 356
  Съгласна съм, че има неприятни шофьори с неприятни навици, но не бива до обобщаваме.

# 42
Цитат на Биляна:
За тази цена трябва да предлагат и нужното качество.

За никакво качество не можеш ме убеди да се возя за 1 лв. на километър. Порсто трябва да си идиот да не си купиш кола при това положение. Човек се ползва такси инцидентно или по-често, дай боже да е от добро финансово положение, но повече - от нужда.
Е, аз съм от тези, които пътуват всеки ден поне по веднъж по работа. Чисто счетоводно ако цените се качат двойно, да поддържам собствена кола ще ми е значително по-евтино и точка.

Буболина, не разбирам изобщо защо се палиш. Разбраха всички, че мъжът ти е свестен човек и аз например го вярвам. Има всякакви шофьори. Но каква е причината да се пробваш непрекъснато да запушваш устите на възмутените - не разбирам. Да не си единствената тук, с която трябва да се съобразяваме и чувствата ти да не нараняваме?
Ти да не би да си доволна от ставащото? Или мислиш в перспектива как мъжът ти ще вози клиенти на цена 1 лв. на километър?
Това не е тема срещу теб, а срещу едно съсловие, което е познато на всяка изказала се. Достатъчно, за да коментира. И освен това възмущението от действията им в пт. и новите доказателства за безсилието на властта пред такъв сбюрултък просто тровят живота на всеки поне малко ангажиран социално човек.

# 43
  • Мнения: 13 512
Цитат на Биляна:
За тази цена трябва да предлагат и нужното качество.
За никакво качество не можеш ме убеди да се возя за 1 лв. на километър.
Абсолютно си прва... за един лев на километър трябва да ме вози в S  класа , каквато няма да може да си позволи.

# 44
  • Мнения: 3 323
Не искам да се заяждам, само ориентировъчно да ориентирам...
Приятелката ми до скоро ходеше с един таксиметров шофьор. Той лично ми се е хвалил че на ден с по малко от 80-100 лева не се прибира. И това след като си е отделил сумата от 20-30 лева за арендата (дневната дажба към работодателя) и си е напълнил там каквото си пълни с метан... Ще повторя вече написаното - не гледам в чуждата паница! Тези хора наистина работят 10-12 часа всеки ден, изкарват пари, но ги плащат със здравето си!
Но да ме возят за левче на километър, да ме лъжат редовно в сметките и да искат държавата да му осигури колата, но пък той да не плаща никакви данъци или минимални... просто да ме извиняват!!! Същата ми приятелка, докато ходеше с тоя всяка вечер вечеряше в заведение и то не кое да е , да не споменавам за скъпите подаръци... и тоя същия вчера ще ме убеждава , че видиш ли няма пари сам да си осигури спокойствието и живота с една решетка, пък и не било негова работа, ами държавата била длъжна! Айде моля ви се!

Общи условия

Активация на акаунт