Нашите цветя - обща тема 23

  • 16 498
  • 524
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 839
Здравейте! Малко нахълтвам в темата, но ще се радвам да ми помогнете. Моля,препоръчайте ми какво да засея на изцяло западна тераса, на висок етаж и по възможност каскадно. Тъй като саксиите са ми на парапета трябва и растението да издържа на по-силен вятър от време на време. Сяла съм т. нар. Циганче, вървеше що годе добре до един момент, миналото лято заложих на класическото сакъзче, но не ми хареса как върви също. Та сега се чудя на какво да заложа. Бях сложила няколко скасии с петунии, но вътре по терасата, а не по парапета, не знам на парапета дали ще и е добре.. Така, че приемам и повече от едно предложение 😊

# 151
  • Мнения: 1 348
От днес 2 придобивки


# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Препоръчайте ми почва, последно купих една прилича на пепел с дървени клечки 🙄

# 153
  • Мнения: 1 125
Аз лично съм много доволна от почвата, кято се продава по големите магазини- Бриколаж, Практикер...... Хем има голямо разнообразие на пакети. Такава като описание съм взимала отдавна от малки цветарници или по левчетата, наистина е ужасна....

# 154
  • София
  • Мнения: 3 280
Едни кукувичи гроздета, които бях отписала (забравих ги и ги сложих късно) за тази година са ми тръгнали 😍

Сакъзите ми са напъпили преди да се усетя. А мислех 2 седмици да ги поливам с тор за листата, през май да мина на тор за цъфтящи.

Как да ги торя сега според вас? 🤔

# 155
  • Мнения: 2 006
Едни кукувичи гроздета, които бях отписала (забравих ги и ги сложих късно) за тази година са ми тръгнали 😍

Сакъзите ми са напъпили преди да се усетя. А мислех 2 седмици да ги поливам с тор за листата, през май да мина на тор за цъфтящи.

Как да ги торя сега според вас? 🤔

Тори с тор за цъфтящи или с мая , йод също им действат добре . Те си имат достатъчно листа вече .

# 156
  • Мнения: 110
Здравейте! Да си продължа с лалетата. Simple Smile

Скрит текст:
лалета "не-Артист", вероятно така изглежда оригиналният на втората година Wink

Сорбе, май трябваше розовото да е по-червено

папагали от микс-опаковка

две снимки на много интересен мини-папагал (синьо-червен, кадифен, пак от микс-опаковка)


пак от голяма опаковка, белият, най-напред не беше интересен, но като се разпери наистина прилича на папагал


Естелла рейнфийлд, папагал, заедно с Кралица на нощта

Сорбе и Естелла заедно

като първата снимка, но затворени

А, забравих групичката с Триумф-асорти

И една снимка извън спойлера.


Остават още десетина лалета с неразтворени пъпки за следващата неделя и след това много ще ми липсват, но след тях застъпват кандилките, ирисите, кремовете, розите и др. А пък и вече ще се отделя все повече време на зеленчуковата част и доматите.

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 14:25 от Кити Кет

# 157
  • Мнения: 2 006
Момичета тайните ми теменужки са пълни със някакви черни мушички, които им ядът листата. С какво да пръскам. Може би защото вече много напича ще ги преместя обезателно.

# 158
  • Мнения: 781
Здравейте, влизам в тази цветна и красива тема да ви се похваля с моята лобелия отгледана от семена от Лидл, от третия опит 😁. Купих си семена миналата година и ми поникнаха много добре, но в началото са толкова нежни, че ги убих от преполиване. Този година ги посях много по-рано и бях много внимателна с водата и те ми се отблагодариха.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Как се тори с мая?

# 160
  • Мнения: 3 291
Аз на 10 литра вода слагам кубче мая, престоява едно денонощие и поливам. Мисля, че на цветята им се отразява доста добре.

Лейди Лаура, прекрасна лобелия Hug

# 161
  • Карлово
  • Мнения: 4 667
Маята с една лъжица захар в топла вода активирам. Стои едно денонощие и разреждам до 10 л.

Защо бялата бугенвилия порозовява?

# 162
  • Троян
  • Мнения: 68


спатифилума след баня Simple Smile


Как се грижите за спатифилума Thinking Миналото лято си взех, растеше, нямах проблем с него, но зимата каквото и да направех, изсъхваха листа. Disappointed Поливам го, махам изсъхналото, но в момента е в ужасно състояние. Моля за съвет относно грижите Simple Smile

# 163
  • Мнения: 2 920
Viki, гледам го близо до южен прозорец, къпя го всяка седмица под душа и много рядко торя с тор за листна маса.

# 164
  • Мнения: 2 006
Маята я оставям няколко часа , понякога и толкова няма . От кофата също разреждам . Слагам в 2л вода 1 канче от мляко .

Общи условия

Активация на акаунт