Нашите цветя - обща тема 23

  • 17 718
  • 562
  •   2
Отговори
# 420
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 858
За 15 дни и градинката ми е поизгоряла. Ама така е като чакам ММ с поливната му система. сега започвам яко с ренето ( вода от компоста върши добра работа, накиснати кори от банани, а и съм напълнила една кофа с коприва). И естетсвенно всекидневно полуване, до седмица ще си е върнала блясъка

# 421
  • Мнения: 4 267
За два, три дни всички листа на един зокум ми окапаха, останаха по 5 листа по върховете. Според вас каква може да е причината, дали ще оцелее или ще умре, какво да го правя?
Много ме е яд, толкова голям стана и беше пред цъфтеж май е и кичест тъмно розов 😡.
Даже и не разбрах какво се случва.
Беше на дъжда, възможно ли е това да е проблема?

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 3 274
Зокумите са много издръжливи, няма да умре. Окапват понякога листата, но ще се съвземе и от там, където е било листото, пуска нови издънки. Имай търпение Simple Smile!

# 423
  • In transit
  • Мнения: 11 934
Със син мастърбленд торя, като състав е същият като зеления кристалон, но резултатът ми харесва повече. През лятото понякога и през ден-два, сега веднъж на седмица-десет дни, когато се присетя.
За този, който се води 20-20-20 ли става дума?

# 424
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 397
За два, три дни всички листа на един зокум ми окапаха, останаха по 5 листа по върховете. Според вас каква може да е причината, дали ще оцелее или ще умре, какво да го правя?
Много ме е яд, толкова голям стана и беше пред цъфтеж май е и кичест тъмно розов 😡.
Даже и не разбрах какво се случва.
Беше на дъжда, възможно ли е това да е проблема?

Да те успокоя ,че нашите са нон-стоп на дъжда от март до ноември,после в гаража Smiling Imp От много години им се сменят листата,съхнат,падат,но нищо им няма и никога не са боледували ,даже гледам единия вече е цъфнал.



Ъъъ,дами ,а как се казва това цвете ?

# 425
  • Варна
  • Мнения: 25 287
За този, който се води 20-20-20 ли става дума?
Да, за него. Много хубава листна маса правят, освен че цъфтят добре и някак имат повече сили да изкарат зимата - толкова малко загуби друга година не съм имала.

# 426
  • In transit
  • Мнения: 11 934
За този, който се води 20-20-20 ли става дума?
Да, за него. Много хубава листна маса правят, освен че цъфтят добре и някак имат повече сили да изкарат зимата - толкова малко загуби друга година не съм имала.
От форума научих преди години за него и много го харесвам. Подкрепям написаното от теб. Последно си взех един италиански от агромагазина на колхозния, защото не намерих мастърбленд, но още не съм го пробвала.

# 427
  • Мнения: 2 009
За два, три дни всички листа на един зокум ми окапаха, останаха по 5 листа по върховете. Според вас каква може да е причината, дали ще оцелее или ще умре, какво да го правя?
Много ме е яд, толкова голям стана и беше пред цъфтеж май е и кичест тъмно розов 😡.
Даже и не разбрах какво се случва.
Беше на дъжда, възможно ли е това да е проблема?

Да те успокоя ,че нашите са нон-стоп на дъжда от март до ноември,после в гаража Smiling Imp От много години им се сменят листата,съхнат,падат,но нищо им няма и никога не са боледували ,даже гледам единия вече е цъфнал.



Ъъъ,дами ,а как се казва това цвете ?

Калатея е .  И аз я имам , но страшно много се измъчва . Ту избива , ту изсъхва . Не я знам какво иска .

# 428
  • Мнения: 4 267
Така изведнъж като стана всичко леко ме шокира тая китка . Дано се съвземе, че ми е нов, едва само от миналата година и за първи път трябваше да цъфне

# 429
  • Мнения: 3 963
Този мастърбленд само за цъфтящи ли е? Пръскате ли профилактично с нещо против вредители и болести?

# 430
  • Варна
  • Мнения: 25 287
20-20-20 е балансиран тор, слагам от него на всичко, даже на кактусите, когато се увлека Laughing За листнодекоративни става със сигурност.

# 431
  • Мнения: 3 963
Имам туи, мушкато, фестуки, магнолии, африкански маргаритки, далии, люляк, лавандула, карамфилчета и все в този дух. Ще си поръчам още днес и ги започвам!

# 432
  • Мнения: 3 304





Да се похваля с една градинка, за която се грижа с огромно удоволствие.Heart
Ирисите почти прецъфтяха, нарцисите отдавна, сега ще чакам любимите ми маргаритки и далиите. Това бялото храстче друг го засади, красиво е и ухае много приятно. Чичо Гугъл казва, че е някакъв вид Филаделфус, сега ако разбера и как се вкоренява...

# 433
  • София/Варна
  • Мнения: 1 437
Браво за красотата и браво на хората, които я оценяват и пазят.

# 434
  • Мнения: 13 388
Адмирирам и се възхищавам на всеки, който отделя време и труд да прави пространствата по-красиви.
Брава Маргарита!

Общи условия

Активация на акаунт