Нашите цветя - обща тема 23

  • 25 772
  • 762
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 13 564
Настуся, здраве и много радост ти желая.


Благодаря за предложението за хортензията.  лесно ще намеря да купя. А червената детелина ще даде цвят.

Grinning някой, който си обича много цветята, случаен софийски перваз, вчера в дъжда го снимах.

# 646
  • Мнения: 3 366
Натуся,
Много здраве, щастие, късмет и китките да не спират да те радват!



Успях да ги спася от листни въшки ... с препарат за защита от насекоми 🙈 Без да съм сигурна, че е подходящ за растения. Рискувах 🙈

# 647
  • Мнения: 156
Натуся, честит рожден ден! Flowers RoseFlowers StrawberryFlowers Tulip

Морковелка, аз сложих временно над моите традиционната мрежа. Не ми се вярва това да им е попречило, но не са гризани след пресаждането (засега).

# 648
  • In transit
  • Мнения: 12 068
Натуся, и тук ЧРД. Да си здрава и обичана!

Морковелка, много лесно става. Отрязваш един връх с част от стъблото, така че да има по него поне 4-6 стърчащи външни корени. Те са едни заоблени, като бобчета. Като се прибера ще ти снимам да видиш. Слагаш го в чаша/ваза с вода и за 10-на дни от тези бобчета ще тръгнат корените. Засаждаш го и готово.

# 649
  • Мнения: 2 150
Натуся честита да си . Бъди здрава , щастлива и обичана . Нека това , което желаеш да ти се сбъдне  . Нека цветята да те радват .

# 650
  • Мнения: 494
Първите божури цъфнаха, но тази година няма да имат богат цъфтеж. Последните минусови температури преди месец замразиха над 70% от пъпките и те опадаха Sob

# 651
  • Мнения: 1 400
Малко мокри божури от двора


# 652
  • Мнения: 647
Мангото ми изглежда се кани да цъфти, за първи път изкарва такива пъпки. Но тъкмо се канех да го пресаждам, тъй като е в саксията, в която го получих, тясна и висока и вече му е умаляла, а и трудно се подпира да не падне. Дали е твърде рисковано точно сега, да не вземе да си хвърли цветовете? От друга страна, ако не е сега, ще е чак другата пролет, понеже много лесно му загниват корените и есента или зимата не трябва да се пресажда.



# 653
  • Мнения: 1 400
Бонети, кога са насяти сеюенцата на петуниите ти ? И моите изглеждат така и са от края на март.

# 654
  • Мнения: 647
Насяли са се сами. Над тях има перваз, на който всяко лято има петунии и долу ничат навсякъде, аз само скубя, а те изникват нонстоп. В случая целта на двете саксии е да подпират мангото, защото са много тежки, а при мен е страшен ветрилник.

# 655
  • Мнения: 1 400
Уау, страхотно...аз толкова се мъчи и ги гледах на лампа докато се закрепят, а твоите сами са си станали...

# 656
  • Мнения: 647
А те тия две саксии си бяха навън и зимата, просто като са станали условията подходящи и петуниите са изникнали, без никакво дундуркане.

# 657
  • Мнения: 110

 Някой знае ли  какво е това по листата на хортензията, някои от тях станаха кафеви и започнаха да съхнат?

# 658
  • Мнения: 1 134
      Моля някой да обясни кога и как трябва да разредя тези калдаръмчета,сяти от семеца преди около 3 седмици.Ако остават още време в тази саксия да пораснат,колко влажно да поддържам?  Честит празник на рожденичката!🥳

# 659
  • Мнения: 2 150
Много са малки сспоред мен . Изчакай още толкова да пораснат и ги сей !

Общи условия

Активация на акаунт