Отговори
# 345
  • Мнения: 29 972
Не е странно, направо е грешно тяхното.
Чак се чудя има ли смисъл да ходи на пробни - нито пращат работата с какви грешки са допуснати, една гола статистика - мин, макс и средни точки. Като сложиш и грешния отговор......и това за "скромната" сума от 45 лв.

# 346
  • Мнения: 1 086
Офф, много е тъпо, ако е така. Надявам се да е печатна грешка...

# 347
  • Мнения: 311
Ами в сниманите отговори пише 6 клас? Това от пробен за 6 клас ли е? Отговорът е 49 и според мен

# 348
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 380
Ако това е последният изпит на Междучасие по Мат за 6 клас ( 2-ри за годината), има грешка в ключа и децата са ощетени с 3 т.

# 349
  • Варна
  • Мнения: 2 125
Не виждам грешка в този отговор аз.
-3х= 2*7"-7"
-3х=7"
х= -49/3 или -16 ⅓
Като кавичките заместват степен две.

# 350
  • Мнения: 6 492

Чак се чудя има ли смисъл да ходи на пробни - нито пращат работата с какви грешки са допуснати..
Може да се вземе от офис, ако е “външно” дете, иначе ги дават на децата на курса с корекции.

# 351
  • Мнения: 542
Не виждам грешка в този отговор аз.
-3х= 2*7"-7"
-3х=7"
х= -49/3 или -16 ⅓
Като кавичките заместват степен две.
-3х= - 2*7"-7"
-3x= - 3.72  / (-3)
x=72 =49
Изпуснали сте - при прехвърлянето  на 2.72 Simple Smile
Точно така се мислят дистракторите - често допускани грешки.
49 е верният отговор.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 2 125
Мда, в този час и аз мисля колкото разсеян пубер 🤣

# 353
  • Мнения: 29 972
Някак непрофесионално стои да пускаш пробен с грешка в отговорите. Че и да не си намериш грешката и да ощетиш децата.  Все тая, де, просто един пробен...

# 354
  • Мнения: 311
Дано само на изпита да няма грешна задача, защото децата ще загубят много време да се опитат да я решат. Накрая ще я признаят на всички, но кой колко време загубил никъде не се отчита. А на междучасие не им е за 1ви път да дават грешни отговори.
Смисъл има според мен от пробните изпитен най - вече разпределение на времето!!!
И някак свикват, претръпват децата!

# 355
  • Мнения: 144
За 22Б на Междучасие и аз забелязах - търси се половината, а те са оградили за целия басейн. Интересно дали ще се водят от тези решения или ще забележат, че не са верни.

# 356
  • Мнения: 59
На моето резултата никак не е добър в Междучасие. Силната му част бяха преразказите и средно изкарва по 27-29точки.. Сега има 9.. Ужас🤦 общо 69.. Как е събрал 60 на първи модул не знам.. Нищо общо с очакванията ми.. Не ходеше на уроци до сега, но с това есе започвам да се чудя.. Аз съм зле по БЕЛ и не знам как да му помогна.. Освен с госпожата да се свържа и да видим какво ще посъветва. Пиша хаотично, но наистина съм в шок..
Илейн, и при моята хубавица така се получи - досега е изкарвала между 23 и 26т. на преразказа, а тук 12... Но явно е бил труден, защото средния резултат е 11т, та това леко ме успокоява

# 357
  • София
  • Мнения: 5 176
От пробен на Междучасие: Според вас кой е верният отговор:


Според мен Б
Верният отговор е Б.

# 358
  • Мнения: 12 556
Не виждам грешка в този отговор аз.
-3х= 2*7"-7"
-3х=7"
х= -49/3 или -16 ⅓
Като кавичките заместват степен две.
А защо не сложи знак минус пред двойката като прехвърли от другата страна на равното?
И става отрицателно делено на отрицателно дава положително, а а 3:3=1
За да не се бърка знакът може отляво да се съберат 2*7"+7"= 3х
За мен не е ясно в условието -7 ли повдигаме на втора степен или плюс 7. Защото, ако е минус 7 на втора, то трябва да стане +49 и тогава верният отговор ще е А)
Ако повдигаме +7 на втора какво прави минуса след равното?

# 359
  • Мнения: 59
Не е странно, направо е грешно тяхното.
Чак се чудя има ли смисъл да ходи на пробни - нито пращат работата с какви грешки са допуснати, една гола статистика - мин, макс и средни точки. Като сложиш и грешния отговор......и това за "скромната" сума от 45 лв.

Според мен и статистиката на пробния по МАТ е грешна - на мен са ми изпратили абсолютно същите данни като тези от пробния по БЕЛ...
Забелязахте ли дали и при вас е така?

Общи условия

Активация на акаунт