Отговори
# 690
  • Мнения: 1 125
Оф, и моят с тестовите много се затруднява, а с геометрията да не говоря .. Не че толкова не може, но така е решил, че не може да се справя с тях. Още като види текстова или геометрия и край, казва - оо, тази не мога да я реша, а даже не е прочел условието .Обикновено му трябва съвсем малко или да му подскажа, или да потвърдя , че е на прав път, но за съжаление мен на НВО няма да ме пуснат за подкрепа Satisfied
Все едно аз съм го писала ...

И аз с вас... Grinning
Мен добре, че няма да ме пуснат. Grinning Ако бях присъствала на много от заниманията й с баща й, нямаше да имат никакъв напредък. Недостатък ми е, но не си крия емоциите, за туй често eye-roll-вам и оф-кам Grinning Grinning

# 691
  • Мнения: 12 571
Да ме пуснат мене на изпитите, да й изкарам точките за влизане, където иска, ама после няма и в часовете мен да изпитват.

# 692
  • Мнения: 235
Да ме пуснат мене на изпитите, да й изкарам точките за влизане, където иска, ама после няма и в часовете мен да изпитват.

GrinningGrinningGrinningРазвеселих се... Много ми хареса този коментар. Направо си представих група майки в час по нещо-си, треперещи пред строгата учителка и очаквайки да ги "гръмне" с някой въпрос от урока.

# 693
  • Мнения: 12 571
А, майките ще сме подготвени. Под четворка няма да сме, че и някои ще са с петици и шестици.
Да си похваля детето. Частните уроци с колежката дават резултат и днес по физика на теста има четворка, наскоро по химия донесе петица на лабораторно и четворка на тест. Много съм доволна, че се стабилизира на четворка по тези трудни за мен предмети.

# 694
  • Мнения: 1 125
Mama Ru, браво! А иначе и не само. Simple Smile Да разбираш материала от началото по физика и химия, ти дава възможност да намразиш предмета по-късно Simple Smile

Саморедактирам се: Материалът по физика, особено в частта с ел. веригите не е ли въведен малко рано? Thinking Може би помня неточно, но ми се струва, че ги учехме в доста по-горни класове. Особено, като се брои фактът, че в езиковата 8 клас беше подготвителен и се учеше основно език + мат + бел...

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 19:46 от zlatenceto

# 695
  • Мнения: 235
Mama Ru, браво! А иначе и не само. Simple Smile Да разбираш материала от началото по физика и химия, ти дава възможност да намразиш предмета по-късно Simple Smile

Саморедактирам се: Материалът по физика, особено в частта с ел. веригите не е ли въведен малко рано? Thinking Може би помня неточно, но ми се струва, че ги учехме в доста по-горни класове. Особено, като се брои фактът, че в езиковата 8 клас беше подготвителен и се учеше основно език + мат + бел...

Нцък... Аз ясно помня как свързвахме верига в 7-ми клас, като целта беше да светне крушка. Моята светна.

# 696
  • Мнения: 12 571
Осми или девети клас беше, не помня. И аз съм учила в езикова, но с руски и нямахме съответно нулева година. Рано е, ама тя миналата година по ТП имаха да правят схема на осветление на двустайно жилище. А и според колежката много от материала поне по физика после се повтаря и разширява в девети клас.

# 697
  • София
  • Мнения: 18 217
Сигурно зависи кой кой набор е. Ние  в 7 клас по физика минахме теорията, а  в час по трудово я приложихме. Някак модулно беше това трудово тогава - готварство, шев и кройка/бродиране, техническо чертане, дървообработване  (пирографирани салфетник и кухнеска дъска ), металообработване (свещник), електричество ( светващата крушка точно), работа с някакви метални конструктори.

# 698
  • София
  • Мнения: 12 321
дървообработване  (пирографирани салфетник и кухнеска дъска ),
И игленик. Joy

# 699
  • София
  • Мнения: 18 217
дървообработване  (пирографирани салфетник и кухнеска дъска ),
И игленик. Joy
Скрит текст:
Него май пропуснах точно, понеже тогава избягах за първи път в живота си от час..И защо? За да гледам епизод на "Синьо лято". Laughing

# 700
  • Мнения: 12 571
Аз съм 1972 набор. В нашето училище имахме модули техническо чертане и металообработване, а в съседното ходехме на дървообработване и шев и кройка. Единият салфетник още го ползваме 😆. В четвърти или пети клас имахме и някаква електротехника за малко, някакъв светофар май правихме, вече не помня. Само разбрах, че не е моето. Най-много ми харесваше техническото чертане. Ако не ме бяха приели в Руската бях решила да ходя в Строителния заради чертането.

# 701
  • София
  • Мнения: 12 321
За промените на НВО тази година: https://bntnews.bg/news/vazhni-promeni-pri-izpitite-na-nad-60-70 … -1275830news.html
Задачите по математика ще бъдат "олекотени". Flushed Е, накъде повече?

# 702
  • Мнения: 12 571
Ще видим. Единственото "олекотяване", което беше заявено е, че последните две задачи от първи модул вече ще са с избираем отговор. От пробните изпити, на които ходи моето дете не мисля, че самата задачи са по-лесни. Лесно и трудно въобще са субективни понятия - като го знаеш е лесно, като не го знаеш - трудно. На мен трудни са ми задачи със степени, модули, на други - геометричните, на трети - движение...

# 703
  • София
  • Мнения: 18 217
Не  е ли просто неясно/подвеждащо  формулирано в статията, а  да се визират промените, които вече са факт - удължено време  за първата част,  липса на задачи със свободен отговор  в първите 20 и налична втора дата. Или?   Ако се няма  предвид това, то  следващото ниво на сложност ще удари дъното и ще се иска сигурно само  теореми и определения да се знаят.

# 704
  • София
  • Мнения: 12 321
Да се надяваме, че имат предвид премахването на задачите с отворен отговор в първа част.

Общи условия

Активация на акаунт