Мартенски бебчета 2024 - пролетни бебчета мама радват (тема 1)

  • 15 007
  • 752
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 152
Спи с ръцете нагоре над главата и се върти, слагаш го в единия край и на сутринта е в другия. Иначе го слагам и в чувалче, но с две леки завивки му е по-добре, като успее да изрита и двете се събужда. Скоро ще го слагаме на голямото креватче, че next to me ще му е тясно скоро.

# 421
  • Мнения: 472
Нашият спи с чувалче. И също го намирам на края на кошарата или перпендикулярно на решетките 🤣🤣

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 23:20 от HOPE.LOVE.PATIENCE

# 422
  • Мнения: 26
Аз или го слагам в чувалче или завивам със завивка, според температурата в стаята. Завивката винаги е до подмишниците и гледам, ако не си е вдигнал ръчичките, да му ги наместя така, че да са отгоре на завивката, иначе като тръгне да си вдига ръчичките дърпа и завивката над главата си. Последните две вечери забелязвам, че се върти и опира краченцата си по решетката като изкарва газове, направо ми се изправя косата като го видя и затова обмислям да сложа едни обиколни ( въпреки че не е препоръчително).
Относно кихането - някои дни киха повече, други - въобще не киха.

# 423
  • Мнения: 6 517
И аз така завивам, ама на. Предполагам че се е опитала да яде завивката и затова я е дръпнала нагоре.

Хоуп, аз бебка я храня директно както си лежи в кошчето. Ама за целта си взех шишета на Nuk, а и ако детето не се върти докато се храни, почти не гълта въздух с тях.
Друга възможност е да подлагаш възглавница под ръката върху която лежи.
Обаче за оригване и гушкане пак ще трябва да вдигаш и пак си тежи.

# 424
  • Мнения: 472
Zen dragon, при нас също го прави тва с решеткште и мислех дали да не взема такива...водят ги уж безопасни,защото не запушват като обиколниците и има място да се диша и да се наблюдава бебето...ама се чудя още де



Geizer, кои точно са шишетата на Нук? Повдигаш ли главичката с нещо в кошарата като храниш?

# 425
  • Мнения: 191
Успокоих се, мислех си, че само моете дете разбива кошарата вечер. 😀 Тази сутрин й бяха навряни краката в решетките,  в 4 сутринта направо подскачаше с цяло тяло. 😀

# 426
  • Мнения: 460
Моята спи с чувалче,  от скоро се опитва да си пъха палеца в устата и е много смешна все едно ближе сладолед, докато стигне да си сложи юмрука до устата 😀😀😀. А за храненето използвам тензух като кърпа ,преди много години една акушерка ми показа как ги хранят в болницата, даже и ММ така я храни , не я държа на ръце . За де похваля сополи вече няма и най-накрая намерих идеалната козметика за нея , даже лосиона като го намажа и веднага попива ,без миризма , 24 часа хидратация .

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 09:51 от Kisses

# 427
  • Мнения: 152
Кисес каква козметика ви понесе Simple Smile

Бебоците сега са супер сладки. Моя онзи ден точно преди бурята в София грееше слънце и той разбира се зяпа прозореца и като се скри слънцето и ми се скара да му го върна 🩵😂

Вчера му беше първият урок в киндиРу, който му харесва и после спа цял следобед 😂 изморен от въртене и кълчене. Вечерта бяхме на събиране яде и продължи да спи на целия шум, разбира се пенсионираската всички си тръгнахме в 11 децата да си спят вкъщи.

# 428
  • Мнения: 6 517
Zen dragon, при нас също го прави тва с решеткште и мислех дали да не взема такива...водят ги уж безопасни,защото не запушват като обиколниците и има място да се диша и да се наблюдава бебето...ама се чудя още де



Geizer, кои точно са шишетата на Нук? Повдигаш ли главичката с нещо в кошарата като храниш?
Тук може да ги разгледаш - https://www.skroutz.gr/c/1369/baby_bottles/m/7919/Nuk.html
Избираш си само размера на шишето според нуждите. Бибероните им са почти еднакви по форма. Зърното е по късо и няма как да се задави с него детето. Засукването е както при кърмене на гърда. Ние сме със размер мидиум в момента.
Пробвай с едно шише първо дали ще ви пасне и после ако решиш ще вземеш и други.
Главичката не повдигам. Яде си както си лежи.

# 429
  • Мнения: 30
Момичета, как се справяте със секрета в нослето.Ние сме с аспиратор, до скоро всичко беше точно, имаме дори и GripStop, педиатърката ни го изписа за по-лесно почистване, но от 2 дни са доста течни(прозрачни са) и много сумти.
Естествено, писала съм на педиатърката, но да попитам и вас.

# 430
  • Мнения: 460
Кисес каква козметика ви понесе Simple Smile

Бебоците сега са супер сладки. Моя онзи ден точно преди бурята в София грееше слънце и той разбира се зяпа прозореца и като се скри слънцето и ми се скара да му го върна 🩵😂

Вчера му беше първият урок в киндиРу, който му харесва и после спа цял следобед 😂 изморен от въртене и кълчене. Вечерта бяхме на събиране яде и продължи да спи на целия шум, разбира се пенсионираската всички си тръгнахме в 11 децата да си спят вкъщи.

Това е лосиона, има и за коса и тяло, преди това използвах Бочко,  Микса, Джонсън и Себамеб и беше ужасно дупето и където има гънки всичко червено ,даже ЛЛ беше изписала Джиджира Алба.  Влезни им в сайта и прочети ние имаме баба която използва техните продукти и тя ни е подарила всичките неща включително и прахта за бебе маха петна от реванол, а ни дава и вода има такова за пречистване и не преварявам.  За сополите при нас излезе бактерия иначе нищо друго не ни помогна  даже и 20 дни сиропи Биозин и Аутостин пи заради леко зачервено гърло ,а то всичко било от носа ,настоявай педиатър да пусне нослен секрет.

# 431
  • Мнения: 30
Ами изписа ни Виброцил,някоя мама давала ли е понеже пише,че не е препоръчително за деца под 1 година

Кисес каква козметика ви понесе Simple Smile

Бебоците сега са супер сладки. Моя онзи ден точно преди бурята в София грееше слънце и той разбира се зяпа прозореца и като се скри слънцето и ми се скара да му го върна 🩵😂

Вчера му беше първият урок в киндиРу, който му харесва и после спа цял следобед 😂 изморен от въртене и кълчене. Вечерта бяхме на събиране яде и продължи да спи на целия шум, разбира се пенсионираската всички си тръгнахме в 11 децата да си спят вкъщи.

Това е лосиона, има и за коса и тяло, преди това използвах Бочко,  Микса, Джонсън и Себамеб и беше ужасно дупето и където има гънки всичко червено ,даже ЛЛ беше изписала Джиджира Алба.  Влезни им в сайта и прочети ние имаме баба която използва техните продукти и тя ни е подарила всичките неща включително и прахта за бебе маха петна от реванол, а ни дава и вода има такова за пречистване и не преварявам.  За сополите при нас излезе бактерия иначе нищо друго не ни помогна  даже и 20 дни сиропи Биозин и Аутостин пи заради леко зачервено гърло ,а то всичко било от носа ,настоявай педиатър да пусне нослен секрет.

# 432
  • Мнения: 460
Ами изписа ни Виброцил,някоя мама давала ли е понеже пише,че не е препоръчително за деца под 1 година

Кисес каква козметика ви понесе Simple Smile

Бебоците сега са супер сладки. Моя онзи ден точно преди бурята в София грееше слънце и той разбира се зяпа прозореца и като се скри слънцето и ми се скара да му го върна 🩵😂

Вчера му беше първият урок в киндиРу, който му харесва и после спа цял следобед 😂 изморен от въртене и кълчене. Вечерта бяхме на събиране яде и продължи да спи на целия шум, разбира се пенсионираската всички си тръгнахме в 11 децата да си спят вкъщи.

Това е лосиона, има и за коса и тяло, преди това използвах Бочко,  Микса, Джонсън и Себамеб и беше ужасно дупето и където има гънки всичко червено ,даже ЛЛ беше изписала Джиджира Алба.  Влезни им в сайта и прочети ние имаме баба която използва техните продукти и тя ни е подарила всичките неща включително и прахта за бебе маха петна от реванол, а ни дава и вода има такова за пречистване и не преварявам.  За сополите при нас излезе бактерия иначе нищо друго не ни помогна  даже и 20 дни сиропи Биозин и Аутостин пи заради леко зачервено гърло ,а то всичко било от носа ,настоявай педиатър да пусне нослен секрет.
Виброцил съм слагала на другите ми деца като бебета и Коларгол 0.1% щом лекар го е изписал е преценил дозировката . По колко пъти каза да слагаш? Аз като отидох да купя сиропа аптекарката не искаше да ми го даде нищо че имам рецепта не бил за бебета , ЛЛ като звъннах се побърка ,вика ми 1 час че е преценила дозата и да питам каква е дипломата на въпросната аптекарка 😀😀😀.

# 433
  • Мнения: 30
По 1 капка във всяка ноздра 3 пъти на ден.Успокоява го за някакво време,вечерта в 9 му сложих за 3ти път и от час се мъчи горкия и се принудих да му сложа пак и сега заспа … Мисля в понеделник да отиваме на преглед, той не може да спи.
Ами изписа ни Виброцил,някоя мама давала ли е понеже пише,че не е препоръчително за деца под 1 година

Кисес каква козметика ви понесе Simple Smile

Бебоците сега са супер сладки. Моя онзи ден точно преди бурята в София грееше слънце и той разбира се зяпа прозореца и като се скри слънцето и ми се скара да му го върна 🩵😂

Вчера му беше първият урок в киндиРу, който му харесва и после спа цял следобед 😂 изморен от въртене и кълчене. Вечерта бяхме на събиране яде и продължи да спи на целия шум, разбира се пенсионираската всички си тръгнахме в 11 децата да си спят вкъщи.

Това е лосиона, има и за коса и тяло, преди това използвах Бочко,  Микса, Джонсън и Себамеб и беше ужасно дупето и където има гънки всичко червено ,даже ЛЛ беше изписала Джиджира Алба.  Влезни им в сайта и прочети ние имаме баба която използва техните продукти и тя ни е подарила всичките неща включително и прахта за бебе маха петна от реванол, а ни дава и вода има такова за пречистване и не преварявам.  За сополите при нас излезе бактерия иначе нищо друго не ни помогна  даже и 20 дни сиропи Биозин и Аутостин пи заради леко зачервено гърло ,а то всичко било от носа ,настоявай педиатър да пусне нослен секрет.
Виброцил съм слагала на другите ми деца като бебета и Коларгол 0.1% щом лекар го е изписал е преценил дозировката . По колко пъти каза да слагаш? Аз като отидох да купя сиропа аптекарката не искаше да ми го даде нищо че имам рецепта не бил за бебета , ЛЛ като звъннах се побърка ,вика ми 1 час че е преценила дозата и да питам каква е дипломата на въпросната аптекарка 😀😀😀.

# 434
  • Мнения: 6 517
Моята бебка вчера цял ден отново се храни на малки порции през час, час и половина. Чак в 9 вечерта започна пак да изяжда нормално количество мляко.
Писах на гастрото и ще видим и днеска как ще е и евентуално ще ѝ назначи лекарство за рефлукс.
Сега се чудя дали са безопасни тези лекарства и ми е едно....
Дано днеска да се храни  добре малката.

Общи условия

Активация на акаунт