Мартенски бебчета 2024 - пролетни бебчета мама радват (тема 1)

  • 14 940
  • 748
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 458
Оф нещо немога да разбера какво се случва със тези болнични последния ми е от 29.04 до 20.06 болничен на 15.05 са ми изплатени само два дена как ги плащат нищо немогя да разбера някои може ли да ми каже
Така  както го пишеш изплатен ти е болничния за 04 месец ,там са 29 и 30 . Вземи си ПИК от НОИ и там можеш с точност да разбереш какво си получила .Предполагам че за 05 месец ще получиш началото или до 15-то число на 06 месец .

# 406
  • Мнения: 472
Оф нещо немога да разбера какво се случва със тези болнични последния ми е от 29.04 до 20.06 болничен на 15.05 са ми изплатени само два дена как ги плащат нищо немогя да разбера някои може ли да ми каже

Най-вероятно тези 2 дни са за април - 29 и 30-и април и понеже плащането е месец за месец, предстои плащане за май. И при мен бяха само 6 дни от април и звъннах на НОИ и ми казаха да очаквам ново плащане за май.

# 407
  • Мнения: 6 514
Здравейте момичета,
Влизам само да се отчета.
Ходихме днеска пак на гастро.
Малката е качила на тегло и ръст. Отхвърли категорично диагнозата за алергия.
Много ме е яд на педиатрите... Imp
Обаче се съмнява за рефлукс, че яде на по малки порции, понякога през 30-60мин. и повръщане от време на време. За сега не иска да избързва и да дава лекарства. Сменихме обаче млякото с по гъстичко.
Вече яде от него 2 пъти и очевидно ѝ хареса. Така че поне с това няма да имаме драма.
Ииии, тази вечер си заспа в 20.30ч и още спинка.
Дано да не е инцидентно само, заради пътуването до лекарят, че през последния месец ми заспива предимно след 12 вечерта.

# 408
  • Мнения: 152
Стискаме палци да сте нацелили млякото и да е по-спокойно детето 😇

# 409
  • Мнения: 472
Да, дано да е това! Че с тия млека като тото е положението. Да си минават на захранване вече бебоците хеххе въпреки че това значи да порасват...

# 410
  • Мнения: 6 514
Охх, много бързо растат. Наистина са като гъбки. А ми се иска да се насладя повече не бебешкия ѝ период. Много е сладка. Hug

Благодаря ви за стиснатите палчета момичета. Подкрепата ви е безценна. Hug

# 411
  • Мнения: 190
Здравейте и честит празник, майчета!
На какво може да се дължи необичайна поспаливост според вас? От вчера буквално почти няма бодърстване, а и през вечерта беше така. Току що го нахраних, оригнах и пак заспа. Температура няма, а първата ваксина е слагана миналия петък. 🙄🙄

# 412
  • Мнения: 30
Здравейте и честит празник, майчета!
На какво може да се дължи необичайна поспаливост според вас? От вчера буквално почти няма бодърстване, а и през вечерта беше така. Току що го нахраних, оригнах и пак заспа. Температура няма, а първата ваксина е слагана миналия петък. 🙄🙄


И ние сме така. От два месеца това бебе не иска да спи през деня. Не плаче, не е гладен - просто си гледа. Вечер се буди през 2 часа да похапне малко и пак заспива. От два дни обаче спи по цяла вечер и през деня след всяко хапване. Направо е друго бебе. Казаха ми, че най-вероятно е от израстването и коликите са го пуснали.

# 413
  • Мнения: 6 514
Цветенце, ако няма признаци на заболяване - температура, хрема, кашлица,... и се храни нормално, значи няма повод за притеснение.

# 414
  • Мнения: 70
Здравейте и честит празник, майчета!
На какво може да се дължи необичайна поспаливост според вас? От вчера буквално почти няма бодърстване, а и през вечерта беше така. Току що го нахраних, оригнах и пак заспа. Температура няма, а първата ваксина е слагана миналия петък. 🙄🙄

Честит празник! Скоковете в растежа им се отразяват по такъв начин. Уморяват се бързо, по-сънливи са, но същевременно си хапват добре.

# 415
  • Мнения: 190
Благодаря за бързите отговори, тъкмо гледах в някакъв калкулатор на скоковете в растежа и в действителност за вчера пише, че е ден без смущения в съня, хах. Притесних се малко, дай Боже тъпите колики да отшумяват, че горкото все се напъва и плачка.

# 416
  • Мнения: 206
Нормално ли е бебка да киха много често няма признаци за настинка от доста време е така.И имам един друг въпрос моята етърва чака бебе и си е правила изследвания за кръвна група във рамус и е излязло че има две кръвни групи и лекарката иска да и бие ваксина за 180 лв незнаино каква възможно ли е да има хора със две кръвни групи на мен ми изглежда не реално

# 417
  • Мнения: 472
Как така 2 кръвни групи? 😯😯 Да не е имала предвид,че е с отрицателен резус фактор? Тогава може майката и бебето да са с различен резус фактор.   В случай, че резус-факторите на майката и бебето  са различни, е възможно да се активира имунната система на майката и тя да започне да произвежда IgG антитела срещу плода и затова се бие имуно-глобулин, за да не стане проблем с бебето. На моя близка й биха и с двете бременности и нямаше проблем.

За кихането е нормално. Нашият също много киха,но педиатърката каза,че си прочиства нослето така.
Аз от вчера съм с възпалени стави на ръцете и яко болки във врата и раменете(имам дископатия на шийните прешлени) от носенето на малкия и направо се притесних какво ще правя като натежи още. Буквално ръцете ми отказват. Чудя се как да го храня,за да мжже по-малко да се натоварват ръцете.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 21:56 от HOPE.LOVE.PATIENCE

# 418
  • Мнения: 152
Нормално е да кихат бебчета.

Няма две кръвни групи, а вероятно тя е с отрицателен резос фактор, а бебето вероятно не и това е една инжекция, която се бие след раждането за да се предпази майката. По-добре да си пита пак, за всеки случай.


Нормално ли е бебка да киха много често няма признаци за настинка от доста време е така.И имам един друг въпрос моята етърва чака бебе и си е правила изследвания за кръвна група във рамус и е излязло че има две кръвни групи и лекарката иска да и бие ваксина за 180 лв незнаино каква възможно ли е да има хора със две кръвни групи на мен ми изглежда не реално

# 419
  • Мнения: 6 514
Моята бебка киха като ѝ стане хладно - смяна на памперс, миене на дупе... По това и се водя как да обличам и завивам.
Щом започне да киха обличам още нещо или завивам с по дебелата завивка и спира.
ПП : Ние минахме на чувалчета, че онзи ден ми изкара ангелите. Беше успяла да се завие през глава и то с дебелата завивка.
Вашите бебоци как спинкат?

Общи условия

Активация на акаунт