Страсти - ясли и градини в София, кампания 2024/2025 - Тема 1

  • 18 693
  • 571
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 987
Рошличка, моето е голямо, посещава общинска ДГ и това системата го знае. Местя го в училище, но той до 14.09. ще си е в градината. Луда работа.

# 526
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
Бъг е.
Моята посещава СДЯ. И сега я приеха в ДГ с яслени групи. И това съобщение се появи след като я класираха в ДГ.

# 527
  • Мнения: 2 987
Значи ще трябва пак да си пиша с тях. Толкова ли не се намери воля и желание да се ангажират хора и да се направи системата като хората...

# 528
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
https://www.sofia.bg/web/mayor-of-sofia/ivan-goychev този е новият майстор системи. Присъства на първото класиране, иновативно дума не обели.

# 529
  • Мнения: 2 987
мама Сання, в сферата съм и изобщо не съм впечатлена. За парите, които това е струвало, е изключително неинтуитивно и пълно с бъгове, някои от които пордължават да си стоят, въпреки че още при предишния състав на СОС съм говорила с Михаил Паргов и са отнасяни като обратна връзка по време на заседания. Става въпрос за някаква логическа архитектура на базово ниво, но явно няма кой да подаде бизнес изисквания и да даде конструктивна обратна връзка. Това не е работа на разработчиците така или иначе, на тях някой трябва да им подаде логически правила и изисквания.

# 530
  • Мнения: 2 754
Здравейте, нещо не успявам да разбера кой и къде греши.
На всякъде чета, че веднъж прието дете няма право на компенсации.
Нашето дете беше прието на първо класиране. След разговор с директорката на новата градина и новината, че чакам бебе, с мъжът ми преценихме, че макар финансово да ни е много тежко, за психиката на детето най добре е да остане където е щастлив в момента (година и половина седя в частната ясла на един стол, супер нещастен, от ноември е в нова градина, която обича много, но дори и там им отне 6 месеца,  за да го накарат да се отпусне и да говори с тях). Та писах на ИСОЗД,  дали ако по официален път се откажем от мястото в държавната градина и го освободим за второ класиране, а ние кадиндатстваме на второ и трето и детето не е прието, имаме право на компенсации.

Изненадващо зя мен ми отговориха "да, имате право, стига детето да кандидатства за прием септември". Въпросът ми конкретно беше имаме ли право на компенсации за учебната 2024-2025 година (тази от септември).
Мога ли да се надявам, че наистина имаме право на компенсации?

# 531
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Нищо не разбирам по тази част, но от коментарите ми става ясно че има достатъчно проблеми и нужда от подобрения. Иначе навремето системата я прави Сирма груп. После какво, кой и дали изобщо бърника нямам представа.

# 532
  • Мнения: 4 133
Дете, посещаващо частна ясла/градина и получаващо компенсации може да кандидатства за тях и през лятото, точно това се има предвид с това уточняващо съобщение. Просто е програмирано да се изпраща до всички, защото - забележете, това е поле предимно за “Компенсации”, не толкова за документи. Затова се и визуализира там,  не е бъг. Би могло да е написано по-грамотно, но това е положението, идеята е такава.

# 533
  • Мнения: 7 090
Да, точно така го обясниха и в групата във Фейсбук. Не е бъг.

# 534
  • Мнения: 572
Доколкото ми е известно, веднъж прието дете не може да получава компенсация за учебната година, за която е прието. Няма значение дали е записано или не, както и дали сте отказали мястото или просто не сте го записали.

# 535
  • Мнения: 2 754
Доколкото ми е известно, веднъж прието дете не може да получава компенсация за учебната година, за която е прието. Няма значение дали е записано или не, както и дали сте отказали мястото или просто не сте го записали.
Да на всички в онлайн пространство това ни е известно. Само че отговорът на ИСОЗД гласи друго. За това питах тук.

# 536
  • Мнения: 108
Аз се чудех за децата с по два инициала, а не три. деца на чужденци ли са? Примерно сега видях едно детенце влезнало на 2ро класиране, което беше с инициали: ВК

# 537
  • Мнения: 2 754
Може да са българи, родени в чужбина или такива без през име.

# 538
  • Мнения: 2 987
Е как да не е бъг, като моето дете посещава държавна градина, изтеглен е през същата тази система. Не частна, държавна. Аз нямам право на компенсации, защото не отговарям на условията.

# 539
  • Мнения: 439
Аз се чудех за децата с по два инициала, а не три. деца на чужденци ли са? Примерно сега видях едно детенце влезнало на 2ро класиране, което беше с инициали: ВК

Системата позволява, да не се вписва бащиното име, т.е. да се добави по желание. От там и деца с два инициала.

Общи условия

Активация на акаунт