Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - тема 20

  • 15 605
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Както вече писах, всичко зависи от здравната култура и компетентността, и знанията, на гинеколога. Ако през цялото лято се ползват басейни не е проблем да се пропусне басейн, когато си в цикъл. Но когато става въпрос за почивка, планирана в началото на годината, приемът на прогестерон от батати/ сладки картофи/, за който не знае от какво се произвежда Дуфастона, да мен не е драма куин. Както казах въпрос на информираност и здравна култура, все пак и проиводителите на тези гащи хляб трябва да ядат. Непопулярно ми е мнението, не споря. Но в 21 век, да живея в 19 век, не е за мен тая работа. Цикълът на дъщеря ми е редовен, преценила съм, след консултация с лекар, че мога да удължа лутеалната фаза без противопоказания. Никого не искам да убеждавам. Все пак това са базови познания за фазите на месечния цикъл. Отделя се фоликолустимулиращ хормон, след това лутеинизиращ и накрая прогестерон. Тампони и подобни гащи дъщеря ми отказва да ползва. Аз тампони съм ползвала постоянно и задължително. Няма начин, при моя цикъл, само с превръзка. Удобно е, комфортно е, особено като преминат дните с обилно кървене, когато ги ползвах +превръзка.
Дени-мени, пере пералнята изцапаното с менструална кръв бельо и чаршафи, и протектори. Напоени, обилно, гащи, няма начин да перем ръчно. Защото не си го представям в пералня с общото пране.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 20:36 от dazel

# 211
  • Мнения: 3 673
Кой каквото иска да ползва. Заблазявам на тези с редовен цикъл. Мисия невъзможна засега при моето дете.

# 212
  • София
  • Мнения: 5 308
Мерси съм аз за медикаментозно спиране на цикъл при тийн заради едното море. Ако ще от въздух да се прави, въобще не разбирам какво общо има.

# 213
  • Мнения: 24 776
Не може ли поне веднъж да не спорите?! Предлагат се различни варианти, а всеки да си реши какво да ползва.

# 214
  • Мнения: 1 716
Ако не беше категоричността на дазел, нямаше да кажа нищо. Но дуфастон, на тийн айде няма нужда. Да имам доста добра култура и съм доста прогестерон съм изпила през живота си. Точно дуфастона не е никак безобиден и не е добър вариант.

# 215
  • Мнения: 21 332
Моята я ухапа куче.
И на делматолог беше,че акнето се влоши.

# 216
  • София
  • Мнения: 9 799
Лисе, 😱! Бездомно ли е кучето? Как се случи? Добре ли е сега детето?

# 217
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
В случая точно категоричността дразни. Изкара 99,9% от майките, че живеят в 19 век, след като не дават( пък било то и веднъж годишно) на дъщерите си хормони за забавяне на цикъла, само Дазел живее в 21 в, вероятно е сама.
Аз пък уча дъщерите си, че не всичко се върти около единият мензис, да му се не види! Аз на всичките си екзотични ваканции съм била в цикъл, презокеански, дълги по 12 часа, полети, морета, океани, все тая, аз съм в цикъл. И?! Не съм се насладила на почивката си ли? Че не съм се гмурнала в Карибско море, а само съм се намокрила до коленете, това ли е най- важното в живота, дали ще кървиш в определени моменти?! Ами не, и децата ми го осъзнават, слава богу.

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Да, категорична съм, правя информиран избор и не виждам никаква драма в това. Имам решение, ползвам го, ако се налага. И дъщеря ми е супер щастлива от това. Точно с МЦ няма да тръгна да възпитавам кои са важните неща в тоя живот, че да ги търпи стоически вместо спокойно да се наслаждава на почивката. Излишно е. МЦ е лесно решим проблем. Не съм сама в реалния живот. Виртуално обаче съм. Но на мен това не ми пречи. Имам мнение, казвам го. Не ми дреме особено, че не се възприема.

# 219
  • София
  • Мнения: 23 130
Права си, всеки може да направи информиран избор дали и как да съсипва здравето си.

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 4 167
Вие сериозно ли? Отказвам се! Слава Богу общественото мнение не ми влияе, предрасъдъците също. Само да вметна, че безсимптомни, нелекувани инфекции могат да доведат до увреждане на маточните тръби и непроходимост на маточните тръби. Коварно е и непредвидимо. Е, това съсипано здраве повече ме притеснява. Не знам защо този аспект удобно се пренебрегва. Защото? Защото тези гащи са вълшебни и това не може да се случи? Няма да вкарам детето си във воден басейн, в цикъл, с каквито и да било гащи. Дори с много, много скъпи гащи. Спокойна вечер, дами. 🥂 Аз обичам да се наслаждавам на живота, не да се боря с него. Особено, когато е напълно излишно. 🍭🍭🍭 Особено за един МЦ...

# 221
  • Мнения: 695
Чакайте да си кача и аз тука мнението на клона Stuck Out Tongue Winking Eye
Не мисля, че е възможно аналог на женските хормони, какъвто мисля , че е този дуфастон, да се произвежда от картофи, хаха. Може би някое от спомагателните вещества там скорбяла, нещо. Ама хормонът си е хубав синтетичен хормон. Ама и от чушки да беше, пак, ако е хормон, действа като такъв. Тука не коментирам личния избор да се приема според случая или дава на деца, а само грешното твърдение, че е от растителен произход..
И редактирам, за да споделя. През последните седмици/месеци моята дъщеря много се промени физически, включително започват да и растат гърдите. Та говорим по темата, но тя определено страда, като че ли малко се натъжава и се оплаква от промяната. Боляло я, не можела вече да се набира на лоста, искала да си остане малка.. мда. Говорим си, че промяна винаги има в нас, дори и не винаги да е видима. Че е добре да се приемаме такива, каквито сме и т.н.  Обаче е интересно как детето осъзнава, че нещата в живота са временни. Че даже и животът е временен Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 08:27 от 37°C ON

# 222
  • Мнения: 1 716
Безсимптомно, нелекувани инфекции, стигат до маточните тръби и са от рода на хламидийте, които нямат общо с менстуралното бельо. Ако говорите за салпингит, той може да се случи и без менстурално бельо и не заради цикъла. По същия начин можете да анатемосаме и чашките за цикъл. Синтетичния хормон дуфастон в последните години е силно избягване от почти всички лекари, защото може да навреди много. На негово място се слагат утрогестан, кринон гел и т.н. сериозно или не, представете си, че и ние четем и се интересуваме.
Имам зад гърба си, не малък брой ин витро процедури и на дъщеря си дуфастон, без причина няма да дам. Всяко изместване на цикъла, било то с витамин Ц дори, може да навреди на организма. За това се научаваш да живееш въпреки цикъла и с него. Той не е нещо ужасно, не е стигма. Съжалявам не ви разбирам. И о да сериозно и ние имаме мнение.
Как пък един лекар дето познавам, а повярвайте много са, не ми е дал подобен съвет, а дори е изказал негативно мнение ?!

Дописвам.

И моята се променя много. И настроенията взеха да се редуват пак. И тая вечер рева за нищо. Иска да съм и купила пола и рокля, а до скоро не искаше да чуе за такъв тип дрехи. Растат децата ❤️

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 00:22 от mmm_st

# 223
  • Мнения: 3 673
Ами то на листовката на самия дуфастон си пише, че не е известно колко е ефективен и безопасен при деца от 12-18 г.

# 224
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Абе важното е, че нещата се случват в 21 в. Много важно от чушки или картофи се прави( което определено е смешката на века).

Общи условия

Активация на акаунт