Новия закон за семейството

  • 16 418
  • 141
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 640
Да пише и тук - прието е, но електронния регистър все още се работи, надявам се до края на месеца най-късно да е готов и да можем да започнем разяснителна кампания, както сме обещали в общината. Имаме уверение, че предимството за близнаците е заложено в регистъра, така че остава да чакаме и да видим.



дано си права, допреди 2 седмици от фирмата, на която е възложен софтуера, не бяха и започнали.
Направо не вярвам, че вариантът с електронното записване е приложим и удачен, да ви кажа.

# 106
  • Мнения: 3 336
Хм, кофти новина ми казваш, но да ти кажа те бяха стигнали донякъде и не оставаше кой зна еколко работа, поне така твърдяха, може да са го оставили за последния момент Rolling Eyes

Иначе решението за регистъра вече е взето и няма връщане назад, ще видим какво ще се случи догодина.

# 107
  • Мнения: 7 640
ве зависи на кого какво казват, с теб говорят от друга позиция Wink
Струва ми се, че за сигурност трябва да има и ръчно подаване на молби.

# 108
  • Мнения: 3 336
Няма да има ръчно.

Всичко по електронен път, ако човека не се справя с нета ще ходи в клуб, където ще му помогнет или при директорката, но там може и да няма нет точно в момента или директорката да я няма Rolling Eyes

# 109
  • Мнения: 7 640
Няма да има ръчно.

Всичко по електронен път, ако човека не се справя с нета ще ходи в клуб, където ще му помогнет или при директорката, но там може и да няма нет точно в момента или директорката да я няма Rolling Eyes

малко дискриминативно изглежда, не може да е задължително условие за постъпване на дете в градина, родителят да има компютърна грамотност или интернет достъп.
Отделно, че не се сещам за много клубове, които ще работят навръх Нова година. Confused

# 110
  • Мнения: 983
Maichinskite 180lv za dvete li shte ostanat?

# 111
  • Мнения: 3 336
Няма да има ръчно.

Всичко по електронен път, ако човека не се справя с нета ще ходи в клуб, където ще му помогнет или при директорката, но там може и да няма нет точно в момента или директорката да я няма Rolling Eyes

малко дискриминативно изглежда, не може да е задължително условие за постъпване на дете в градина, родителят да има компютърна грамотност или интернет достъп.
Отделно, че не се сещам за много клубове, които ще работят навръх Нова година. Confused



Сайта ще започне да работи от първия работен ден на новата година и то не преди 8 сутринта, така сме го говорили Wink

Весито, за майчинските нещата тепърва ще се решават, в момента правим всичко възможно обезщетението да бъде вързано за минималната работан заплата и за всяко дете да се получава по толкова. Също и по времето на първите 9 месеца след раждането да се взимат допълнително пари, но още нищо със сигурност не мога да ви кажа, за повече подробности засега следете темата ни  за инициативи в подфорума на СНБМ. Там коментираме всичко и ще можете да разберете какво се случва, кога и как Hug Като имаме новини веднага ще се похвалим Mr. Green Амин дай, Боже Praynig

# 112
  • Мнения: 7 640
миш, за сега това пише в сайта на общината
Цитат
Приемът на документите се извършва от директора на детската градина, като се издава пореден входящ номер на молбата. Документите се завеждат в регистър по година на раждане.

# 113
  • Мнения: 158
Да ви кажа не ми се вярва много това да става само по електронен път.Все пак има родители които не работят с интернет и не е честно сякаш да плащаш, в клуб за това.Някак си не е добре измислено.Как ще се определя поредността на номерата, защото нали се сещате, колко потребители ще бъдат  в този регистър, в 8 часа първия ден, и дали това няма да му даде отражение.Все пак е ноември месец.Нито нещо се говори за това, нито се разяснява. Да не говорим и за самите наредби, все пак трябва да има законово основание.
Не ме разбирайте погрешно, но ми се струва че времето е твърде малко за да се случи това!
Но да бъдем оптимисти, нищо не се знае, може и да ни изненадат приятно!

# 114
  • Мнения: 158
Току що по новините на ВВТ казаха че от следващата седмица започва тестването на информационната система за детските градини в София! Grinning

# 115
  • Мнения: 7 640
Току що по новините на ВВТ казаха че от следващата седмица започва тестването на информационната система за детските градини в София! Grinning

а така.
Какво ли значи това  Sunglasses

# 116
  • Мнения: 158
http://www.paideiafoundation.org/?read=3899
Това пише в нета, а най важното е, че ще става поетапно в срок до март 2008 г.

# 117
  • Мнения: 7 640
още повече ме озадачаваш, но биж датата на публикуване- 10.юли 2007, т.е. всичко в е сферата на доброто желание още

# 118
  • Мнения: 158
Да, видях я но само това има като информация.Ще видим но на мен съвсем не ми се вярва честно казано!!Дано не съм права

# 119
  • Мнения: 7 640
Да, видях я но само това има като информация.Ще видим но на мен съвсем не ми се вярва честно казано!!Дано не съм права


аз пък искам да си права, защото според мен кашата с ел. подаване ще е още по-голяма Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт