Високо кръвно - да го преборим без лекарства

  • 813
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Иначе се чувствам здрава. Не се чувствам напрегната или стресирана. Добре съм. Но преди време мъжът ми получи инсулт, детето ни също се разболя. Когато всичко отмина, започнах да вдигам кръвно и мисля, че е от стреса, който изживях.
Може би да почна да го пия тоя Престариум и да опитам да сваля килограми. А мога ли да спра хапчетата, когато поискам, като се почувствам добре? Или като почнеш няма спиране, защото организмът спира да се бори? Може и глупости да говоря, ама като не съм наясно...
Много страшни странични ефекти са описани за Престариума.
Вики, не знам бъбреците. Имам едни болки рядко там, където са бъбрециите, но ЛЛ каза, че щом не пишкам често, значи са мускулни спазми, а не болки в бъбреците. Правиха ми ехокардиография, не знам какво показа. Изписа ми Престариум.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не чети листовката. И един прост аналгин има описани куп странични ефекти. Какво да говорим за антибиотиците? Имат километрични листовки, но като се налага ги пием и не питаме много.

# 17
  • Мнения: 1 239
Познавам много хора, които пият лекарства за кръвно от млада възраст, нищо им няма от самите лекарства, напротив - подобряват качеството на живот и удължават самия живот.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Да, на антибиотиците никога не съм им чела нищо. Ще помисля. Благодаря ви за подкрепата и разясненията! 🤗

# 19
  • Мнения: 213
Ябълкова, ако искаш направи още една консултация с друг кардеолог и тогава прибягвай до лекарствата. И друго, щом си била подложена на стрес направи изследвания за щитовидната жлеза и за инсулинова резистентност, щом имаш проблеми с наднормрно тегло, на първо време без обременяване с глюкоза и ако е висок инсулина, тогава ще те пратят на изследване с обременяване с глюкоза. Стреса отключва много неща, успокой се и се погрижи сериозно за себе си.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А мога ли да спра хапчетата, когато поискам, като се почувствам добре?
Можеш, разбира се. ММ години наред пиеше лекарства за кръвно и пулс. Свали към 30-на килограма (за година и кусур) и спря хаповете. Сега от време на време вдига по-високо кръвно на нервна почва, пие половинка или едно хапче да го нормализира и това е. При нормално кръвно (каквото му е обикновено) не пие профилактично нищо.

# 21
  • Мнения: 249
Иначе се чувствам здрава. Не се чувствам напрегната или стресирана. Добре съм. Но преди време мъжът ми получи инсулт, детето ни също се разболя. Когато всичко отмина, започнах да вдигам кръвно и мисля, че е от стреса, който изживях.
Може би да почна да го пия тоя Престариум и да опитам да сваля килограми. А мога ли да спра хапчетата, когато поискам, като се почувствам добре? Или като почнеш няма спиране, защото организмът спира да се бори? Може и глупости да говоря, ама като не съм наясно...
Много страшни странични ефекти са описани за Престариума.
Вики, не знам бъбреците. Имам едни болки рядко там, където са бъбрециите, но ЛЛ каза, че щом не пишкам често, значи са мускулни спазми, а не болки в бъбреците. Правиха ми ехокардиография, не знам какво показа. Изписа ми Престариум.
Може да се спре постоянното пиене на лекарства. Майка ми е живият пример. Вече пие рядко, когато има високо кръвно. Подкрепям другите, че трябва да разбереш каква е причината да вдигаш. Това ще помогне и на лечението. При майка ми е на нервна почва. Затова се разхожда много, понякога пие и билкови чайове успокоителни.

# 22
  • Мнения: 39 321
Пия синтром от 11 години. Не ми е приятно. Бабешки лекарства, които ги почнах на 35.
Но като трябва, трябва.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 266
Ябълкова, виж си очните дъна при офталмолог. Ако имаш изменения, предизвикани от високото кръвно, изобщо не си играй с огъня и си пий редовно лекарствата. Ако успееш да свалиш килограми, можеш да си реви9зираш решението.
Освен това, престариумът е едно от най-хубавите лекарства. Даже възстановява сърцето.

# 24
  • Мнения: 13 812
Ябълкова започни от цигарите кафето и килограмите, останалото остави  за после. Ако не се справиш с тях, другото няма кой знае колко да подобри положението ти. Възможно е и да станеш фиданка, спортистка, здравословно  живееща  и пак да имаш високо кръвно. Не за известни причините за наследствената хипертония.

Пия синтром от 11 години. Не ми е приятно. Бабешки лекарства, които ги почнах на 35.
Но като трябва, трябва.

не е бабешко, животоспасяващо е за вас! ако някой не го разбира си е негов проблем!

Престариумът в хубав но не помага на всеки. Лекарствата за кръвно се подбират внимателно според това дали и как действат на конкретния човек. Кардиологът ги сменя, сменя докато не "напипа" индивидуалната  схема.

# 25
  • Мнения: 618
Пийте си хапчетата. Аз след хипертонична криза направих микроинсулт и сега съм на куп лекарства. Кръвното ми при инцидендта беше 180/100. Не бива шега с кръвното. Също съм на 40+, също съм с наднормено тегло. Тръгнах на диетолог, започнах да спортувам, свалих 10 килограма за два месеца и веднага се почуствах по-добре.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Благодаря ви! 🌷
Изследванията ги направих не само заради кръвното, но и заради това, че ЛЛ и кардиоложката смятаха, че имам проблем с щитовидната жлеза. Изпъкнали са ми леко очите. Мъжът ми казва, че винаги съм била така и съм била чаровно ококорена, а двете докторки като видяха изследванията, стана ясно, че с щитовидната жлеза проблем нямам. И това е. Хапчетата. Явно е наследствено + стреса от болестите на мъжа ми и детето, който обаче отмина и съм спокойна, живея си нормално. Само това кръвно. От утре ще ги почна хапчетата, че сутрин се пие по едно. Дано да се преборя с вкусните манджи и десерти, и да сваля някой килограм, и да не се налага повече лекарства.
Но надявах се, че тук някоя от вас ще каже "благодарение на билки, наблягане на еди какви си храни, не вдигам кръвно вече". Явно такава рецепта няма.

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не се подлъгвай по бабини илачи, 200 кръвно с билки не се сваля и регулира. То ако беше така, всички щяха да го правят.
Здравето изисква компромиси с някои "удоволствия", то няма как хем вкусни торти и манджи, хем цигари, хем наднормено тегло и хем да пием билки и да имаме кръвно на здрав човек.

# 28
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 403
Независимо каква е причината, докато я търсите, докато отслабвате (това не става за няколко дни, нито е сигурно че изобщо ще се случи) докато се борите с цигарите и стреса, това кръвно не може да го оставите така. В никакъв случай, особено при усещанията които имате в сърдечната област, рискувате живота си! Пийте си лекарствата, за такива стойности алтернативно лечение няма. Дори и с лекарства, ефекта няма да дойде веднага, повечето действат с натрупване и свикване, нужни са няколко седмици за да се прецени ефекта им. Преди време в този подфорум имаше тема за двойното виждане, една жена беше получила този ужасен дискомфорт след хипертонична криза, но е имала  късмет симптома да отшуми след сериозно лечение на кризата в болница. Друга обаче беше останала без работа заради невъзможност да чете, дори елементарно нещо като да слезе по стълби не можеше да направи заради двоенето на образа. Не рискувайте. Както са ви казали по-назад дози се променят, лекарства се сменят и то няколко пъти, но в крайна сметка се намира подходяща терапия. А възрастта 40+ е точно времето когато доста жени започват да вдигат кръвно и нищо освен лекарства не помага.  Конкретна причина нямат, но така се получава, това не означава че са болни нито е повод за срам,  както някой назад писа за "бабешки илачи на 35"  Нито са бабеики, нито състоянието е някаква рядкост, напротив.

Последна редакция: чт, 11 апр 2024, 07:19 от Беллора

# 29
  • Мнения: 8 952
Приемам хапчета за високо кръвно от години.
По принцип съм противник на всякакви лекарства, но  когато се налага - налага се.

Ябълкова, на твое място бих действала така - почвам хапчетата, за да си държа кръвното под контрол. И от там нататък се опитвам да променя теглото, начина на живот и т.н. Опасно е човек да си седи с високо кръвно. Всички лекарства имат странични ефекти, които задължително са описани в листовката, дори и най-безобидните.
А при хората с високо кръвно още по-опасното е, че организма им свиква на високи стойности така неусетно някой ден се случва да вдигнат и прекалено /недай Боже/.

Невинаги високото кръвно  се дължи на много килограми. Но наистина поддържането на здравословно тегло помага и за поддържане на по-нормално кръвно.

Общи условия

Активация на акаунт