Високо кръвно - да го преборим без лекарства

  • 814
  • 33
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
От година или малко повече вдигам кръвно. На 40+ години съм, с около 20кг. наднормено тегло. Наскоро бях на преглед при кардиолог и ми бяха изписани уж много леки хапчета, които като ги пия известно време, трябва да отида пак при кардиолога.
Само че тея хапчета имат толкова много и страшни странични ефекти, че ме е страх да ги пия. Освен това не ми се иска да започвам с ежедневното приемане на лекарства. Иска ми се да се справя с високото кръвно без това.
Наясно съм, че трябва да сваля килограми, може би да спра кафето и цигарите. Но какво друго може да се направи, за да... просто да не вдигам кръвно, а не да се налага да го свалям? А аз вдигам 140/100 на гладно сутрин, без да съм пила кафе. Най-много е било 140/200. Често ми се гади, прилошава ми много, лявата ми ръка изтръпва и имам тежест в сърдечната област. Иска ми се да се преборя с този проблем. Възможно ли е това и има ли някой желание да го правим заедно?

# 1
  • Мнения: 39 321
Не виждам как ще свалиш кръвно 200 без лекарства.
Няма нищо страшно в хапчетата за кръвно. Хората си ги пият. С тях се живее, без тях с кръвно 200 шанса е значително по малък.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 595
Предпочиташ да рискуваш страничния ефект от "тихия убиец", но не и от хапчетата?

# 3
  • Мнения: 39 321
Ако свалиш килограми много вероятно е и кръвното да се нормализира.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Как 140/200, правилно ли прочетох?
Та това е животозастрашаващо, не виждам как ще овладееш такива пикове без лекарства.
Цигарите са една канцерогенна и токсична бомба, пушиш ги всеки ден, а се притесняваш от страничните ефекти на лекарства, които биха спасили живота ти и подобрили качеството му....

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Искам ми се да има начин да спра да вдигам кръвно без лекарства. Кардиоложката ми каза точно това, Сигме. Каза "вземи решение и го направи, отслабни". Аз се чувствам добре в тялото си, обичам да хапвам, да си направя едно турско кафе и да го изпия с 1-2 цигари. Обаче с това кръвно... трябва да придобия воля и да променя каквото мога, за да съм здрава. А и да изглеждам добре, а не шишкава и уморена от кръвното, каквато съм сега.
Вики, просто не искам да приемам лекарства. Знам, че помагат за едно, а увреждат друго.
Мога да опитам... Ако не се получи, Клофадона и Престариума са в мен винаги.

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Цигарите също увреждат, но с рсзликата, че не помагат с нищо.
Други изследвания пускала ли си си, холестерол, захар, инсулин, щитовидна жлеза?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 230
Пусках наскоро, всичко ми е наред. Кардиоложката сто въпроса ми зададе - всичко ми е супер. Само кръвното.

# 8
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
това кръвно наистина е високо
с него се събуждаш ли?
освен килограмите, имаш ли други същътстващи заболявания?
а кр.захар как е?

аз вдигам кръвно спорадично, макар до сега да съм била с ниско
Скрит текст:
има три фактора при мен- ПМС с предполагаема пре-мено ,стрес,  и  увреждания на цервикалната област
за първото- седмица преди цикъл пия  екстракт от женско биле, и спирам всичко - алкохол, глутен, млечни..заменям кафето с чай от хибискус...кисело мляко с канела сутрин
помага ми частично
ако съм го вдигнала все пак- аналгин без да отлагам
преди години, когато започнах да го вдигам заради гръбнака- трябваше да се спасявам на работа ,докато дойде линейката... краката  или ръцете до лактите в гореща вода, за да се изтече кръвта от мозъка и да не се стигне до разлив

докато пиша ,си отговорила
а със стреса как си?
кардиоложката не само въпроси, ами и 24 часово проследяване не ти ли предписа?

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не знам, аз бих се притеснила доста от кръвно 140/200 и бих си направила обстойни  и подробни изследвания на сърцето и съдовете. И хич не бих се замислила дали да пия лекарствата.
Но щом ти не искаш, може би е добре първо да свалиш излишните килограми, иначе не виждам по какъв друг начин може да се нормализира.

# 10
  • Мнения: 213
Ябълкова, това високо кръвно е много опасно, по добре ли е да получиш инсулт и да се влечеш, отколкото да си пиеш лекарствата, което не пречи да отслабваш постепенно и като се оправи кръвното ти да намалиш или спреш лекарствата.

# 11
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
ЧестнО, просто не мога да повярвам, че при такива стойности на кръвното (140/200  и 140/100 да е пак говори  здравословен  проблем) изобщо минава мисълта, за
Цитат
Освен това не ми се иска да започвам с ежедневното приемане на лекарства. 
това просто не е сериозно, да не употребявам по-силни изрази. Като прибавим и плашещи чисто физически усещания
Цитат
Често ми се гади, прилошава ми много, лявата ми ръка изтръпва и имам тежест в сърдечната област.
Меко казано съм изумена от подобно невежество и безхаберие.....

# 12
  • Португалия
  • Мнения: 3 982
няма нужда от набиване на канчета, жената е наясно, че не е добре ситуацията
защо не иска лекарства, е съвсем друг въпрос
но, аз мисля, че тя няма и точна представа защо го вдига
с един единствен преглед ли си все още, Ябълкова?
потърси още помощ

# 13
  • Мнения: 249
Майка ми - почти на 77г , вече почти не пие лекарства за кръвно. Но: от 64 кг свали на 48 кг. Храни се здравословно. Почти не яде месо, никакви колбаси, никакви полуфабрикати, много малко тестени. Движи се много - повече от 10 000 крачки на ден. Прави леки упражнения в къщи. За съжаление пак понякога вдига кръвно и пие лекарства тогава. Но рядко. Мери си го сутрин и вечер.

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Ехокардиография правена ли е? Пулсът как е? Бъбреци?

Общи условия

Активация на акаунт