Високо кръвно - да го преборим без лекарства

  • 811
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 403
Не знам защо битуват такива вярвания свързани с килограмите и високото кръвно и че отслабването автоматично решава проблема. Да, едно отслабване може да намали стойностите на високото кръвно, но след определена възраст в повечето случаи не помага напълно. Свързано е с плаките по съдовете, еластичността на съдовете, промени във функцията на бъбреците и т.н. които не се влияят от промяна в килограмите. Баща ми винаги е бил слаб и след 44 вдигаше сериозно кръвно. Висок, слаб с дълги и слаби крайници, кръвното до 160 горна граница не го усещаше, казваше че се чувства добре. Почина от инсулт на 54 но не си пиеше лекарствата. Каквито и странични ефекти да имат, те са прашинка в сравнение с това, което може да причини едно нелекувано кръвно.

# 31
  • Португалия
  • Мнения: 3 981
Не знам защо битуват такива вярвания свързани с килограмите ...
как защо- защото дебелите, са все обвинени в мързел и преяждане!
същото е  и с разширените вени...
а, има толкова вариации на тема тегло!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Не е за това, поне в случая. Просто е много вероятно кръвното да се нормализира или поне да придобие по-малко застрашителни стойности с намаляне на килограмите. Факт. Че слаби хора могат да имат високо кръвно е съвсем отделна работа и никой не я оспорва.

# 33
  • Мнения: 12 798
Вижте на сайта на СЗО. Според тях високото кръвно се дължи на:
напредване на възрастта,
генетика,
наднормено тегло или затлъстяване,
липса на физическа активност,
прекаляване със солта в храната,
прекалена употреба на алкохол.

Към мерките да се помогне за кръвното предлагат: по-здравословна диета, отказ от цигарите (макар че в причините тютюнът не е посочен) и по-голяма физическа активност, но и пише, че някои хора въпреки това ще трябва да взимат и лекарства.

Не мисля, че е добре да си прави човек експерименти с живота си и да живее с високо кръвно, щото на някакво листче пишело за страничните им действия. Все едно да седи върху бомба със закъснител. Но може контролирано да намали и даже спре лекарствата в един момент, ако кръвното със спорт, диета и отслабване се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт