Направих си сама

  • 44 183
  • 402
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 8 505
Ако е върху балон-няма нужда.Той се пука и се вади лесно.Ако се работи върху купа-нямам идея.

# 331
  • Мнения: 679

Аз на 15 стр. обясних подробно. Само ще допълня, че Ц200 се отмива дори и засъхнало.

# 332
  • София
  • Мнения: 983
Преди години помагах на една приятелка от худ. академия да прави едни гипсови калъпи и отливки, та си спомням, че мажехме със сапун, за да не се получи залепване. Някой ако иска, може да пробва. Другия начин е да се намаже купичката (или каквото е там) с нещо мазно.

# 333
  • Мнения: 985
Спомних си в училище как правихме калъп на ябълка. Първо я мажехме с олио, после намокряхме късчета хартия и ги редихме плътно едно върху друго. След това чакахме да съхне и започвахме да мажем с лепило и да редим пак хартиени късчета. Така няколко пъти. Като се надиплят 4-5 слоя хартия, оставяхме да съхне и чак тогава, внимателно, я режехме, за да извадим плода. После залепяхме двете половини на ябълката и я боядисвахме. Мисля си, ако се правят купи от канап, дали първо съдът да не се намахе с олио и конецът, да се мотае по желаната форма, предварително напоен в лепило? newsm78 И като изсъхне да се лакира, защото Ц 200 наистина се измива. Бях си направила бурканчета за подправки, но не ги лакирах. Скоро реших да измия едното и...падхана декорациите.

# 334
  • Мнения: 531
http://www.napravisam.bg/forum/viewforum.php?f=43&sid=9bab58 … 70eee37e2c599065b

В този форум се обсъждаше направата на купичка от силикон, не помня подробностите ,но мисля, че ще е полезно да се прочете.

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 13:48 от soft

# 335
# 336
  • Мнения: 531

Да, и мисля, че може на същия принцип с конци, а да не говорим с хартия Grinning откога се каня.

# 337
  • Мнения: 529
  Здравейте момичета, не зная тук ли да питам или да пусна нова тема. И все пак, трябва да направя костюм за детската градина от отпадъчни материали. Мисля да направя ръкавели от кофички за кисело мляко, наметало от голяма торба за боклук, за главата -  кутия от KFC с дупки за очите.
 Ще се радвам, ако предложите нещо по-интересно.

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 16:44 от sladur4e*2

# 338
  • Мнения: 2 591
първия слой не трябва да е залепен. Пробвай с пластмасова кофичка, че ако не стане да може да я хвърлиш. И се похвали с резултат, че май само си фантазираме на компа и нищо не вършим... Laughing

уф, нещо напоследък съм зле със свободното време, ама ще стигна и до там! исках първо да съм сигурна в техниката! чак ме е срам вече, че само питам и говоря, а не действам!  Embarassed  Mr. Green


dujdets, това за сапуна е интересна идея, аз мислех да пробвам с олио

мерси и за линковете, сега ще се заровя в тях   bouquet

# 339
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 955
аз също мисля да използвам олио, но след това няма би вътрешноста да стои мазна newsm78

# 340
  • Мнения: 3 810
чак ме е срам вече, че само питам и говоря, а не действам!  Embarassed  Mr. Green

и мен ме досрамя, че и аз май съм така...

# 341
  • Мнения: 2 591
момичета, засрамих се най-накрая и я направих купичката!  Embarassed стана точно както си я представях! след малко ще сложа снимки, че както винаги батериите на апарата ни не са заредени  #2gunfire

имам един въпрос обаче: използвах два вида Ц 200, за дъното довърших едно бурканче, а после отворих ново, но това второто оставя бели следи, тоест на места има напластявания, които не са поети от канапа  #Cussing out дали и как мога да ги махна!?!?

като онагледя, сигурно ще стане по-ясно, но бързам да се похваля  Embarassed Blush

# 342
  • Мнения: 679
Освен да ги остържеш с ножче, друго не ми хрумва. Дано не се е втвърдило напълно лепилото и да успееш. Ако намокриш с вода има голяма опастност да се развали формата на купата, иначе лепилото ще се поразмекне и ще можеш по-лесно да го премахнеш. Всъщност конците се изцеждат преди да се омотаят, но май никой не сети да го напише  Embarassed
Достатъчно твърда ли стана купата? С нетърпение чакам да я видя.

# 343
  • Мнения: 2 591
тя купата още съхне, а и аз конците ги мажех с лепило по време на самия процес, дали това беше грешка обаче  ooooh! въпреки че прочетох това за предварителното напояване!

а за водата и аз се досетих  Mr. Green

# 344
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 955
И аз съм любопитна за купата. В руския форум пишеше, че конците трябва да се напоят с лепилото.

Общи условия

Активация на акаунт