Раздяла

  • 8 576
  • 186
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Елора, според мен трудно можеш да уловиш подобен типаж в началото. Особено, ако решиш да го спасяваш с любовта си и да му покажеш, че любов има. Той е един такъв умен, красив, но измъчен, смазан, страдалец и жена му не го разбира. Опитвал се. Искал да се получи, заради детето, заради каквото ти дойде на ум и …бля,бля и т.н.

В първия пост иде реч за развод.  Т.е има брак, има семейно жилище. Пепинка, постарай се да изискаш да останеш в жилището до пълнолетие на детето. Имаш това право, дори и жилището да е на бащата. Ако е на роднини е по - тегава работата. Договори прилична издръжка и ползвай точно този момент. После, вероятно ще ти е по - трудно.

# 61
  • Мнения: 21
Опитай се да мислиш практично на първо време, остави страданията и анализите за по нататък. Жилище, издръжка, гледане на дете...
Ние нямаме какво толкова да делим.Имаме семейно жилище и две коли.Аз да се махам от жилището нямам намерение.
Въобще да не си мисли ,че ще го оставя да живее с новата си в апартамента,а пък аз да ходя с детето на квартира.
Той си каза че няма претенции за попечителство над детето.Така че си остава при мен.
Иска човека развод по взаимно съгласие и да не се вдига много шум .
Другата седмица мисля да се консултирам с адвокат.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Идеална ситуация по отношение на развода. Добър адвокат и не го жали. Сега той ще бърза да “избяга” и ще е съгласен на много неща. Извлечи максимума.никакви договорки за някаква издръжка, с обещания да дава над нея. Второто я стане, я не. Прилична сума, която би бил склонен да договори. Сега може да ти се струва глупаво, но не е.
Не го ограничавай да вижда детето, ако има желание. За малкото човече той е важен.

Много мъже пеят с гласовете на новите си жени. А ти се падне някоя, на която детето ви и пречи или е излишен разход, а е спряло всичко над постановеното с решението за развод. Така, че сега бъди умна и използвай момента. Аз когато се налагаше не бях умна.

Последна редакция: сб, 13 апр 2024, 22:56 от MeMyselfI

# 63
  • Мнения: 6 734
Има и серийно моногамни. Влюби се, свие гнездо и след 5 години станало скучно. Не го разбират. Битовизми. Катаклизми Simple Smile И хоп, вие ново гнездо. С нова птичка, която го разбира и обича. И така до безкрай или докато просто не се умори.

Във всички случаи раздяла има. Пазете си детето до колкото може и смело напред. Ще боли, ще мине.

Аз се питам какви са тия патки дето му се връзват.

Аааа моля ти се, патки да има, нека има патки да се вържат, на Вселената се моля и проектирам някаква нова патка да се върже на моя бивш тъпанар, че да ме остави най-после на мира. Дай Боже, дай Вселено, някоя патка!

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Maiathebee, той може да не иска да вие ново гнездо Simple Smile Може да иска да си е сам и да счита, че е изпълнил дълга си към вселената за създаване нови животи.

ПП: Съчувствам ти! Sad

# 65
  • Мнения: 153
Нищо не го оправдава така да се държи... все едно ти да загубиш близък човек и да решиш да търсиш някъде "другаде" утеха. Ако всичко ви е било наред в семейството, разбирали сте се и т.н., няма за какво да съжаляваш. По-скоро се радвай, че си му видяла истинската страна. Аз имах един бивш, който така излекува уж тъгата по болния си баща и да ти кажа сега години след като сме се разделили си задавам въпроса " Какво наистина му харесах?!". Сега ситуацията е деликатна и съответно ще си трябва време да свикнеш без него. Но такова предатеслство не заслужава прошка, дори и заради детето. Съжалявам, но аз не бих ти дала съвет да го прибереш дори и да ти се моли дни и нощи за това. След време пак ще те предаде.

# 66
  • Мнения: 21
Как какви, загорели, евтини и самотни жени, които по принцип не могат да излъжат никой свободен мъж. Че не ми се вярва мъжът на авторката да е някой супер баровец и кой знае колко пич...
Супер баровец не е.
Добре сложен мъж,висок ,атлетичен,поддържа се.
Ризки,панталончета облича.
Ако сега го срещах за първи път и не знаех какъв ще излезе ,нямаше да го върна.

# 67
  • Мнения: 1 526
Дано жилището да не е ипотекирано. Опитай се да го убедиш да прехвърли неговият дял  на детето ти.

# 68
  • Мнения: 21 604
Хайде сега, не бил щастлив. Следващото ще е, че жена му не го разбирала.

Няма нужда от тия редовни приказки - за изневяра вината е в двамата, нещо му е липсвало и подобни вменявания на вина в изоставения.  Те не са и верни. За съжаление хората просто не са като лебедите и се влюбват повече от веднъж в живота си и на всеки може да се стовари на главата.

Мисли практично. Добре си решила да се посъветваш с адвокат, уреди си нещата както е най-благоприятно за тебе и без да му позволяваш да се измъква от отговорност. Новата жена щом е свободна и без деца  може да иска свои, погрижи се за интересите на детето си.

# 69
  • Мнения: 32 134


Аааа моля ти се, патки да има, нека има патки да се вържат, на Вселената се моля и проектирам някаква нова патка да се върже на моя бивш тъпанар, че да ме остави най-после на мира. Дай Боже, дай Вселено, някоя патка!

Ох милата.
Нека има патка за теб. Вселено, дай патка на бившия на maiathebee  Hug

# 70
  • Мнения: 3 454
Нещо ми заседна в гърлото като ти прочетох историята. Много добър адвокат и да го разсипеш тоя.

# 71
  • Мнения: 1 842
Уговаряйте всичко чрез адвокат и подписано черно на бяло.
Като се събере с новата жена и като му роди и тя дете,няма да видите нищо освен подписаното.

# 72
  • SF
  • Мнения: 21 411
Ние нямаме какво толкова да делим.Имаме семейно жилище и две коли.Аз да се махам от жилището нямам намерение.
Въобще да не си мисли ,че ще го оставя да живее с новата си в апартамента,а пък аз да ходя с детето на квартира.
Той си каза че няма претенции за попечителство над детето.Така че си остава при мен.
Иска човека развод по взаимно съгласие и да не се вдига много шум .
Другата седмица мисля да се консултирам с адвокат.

Той няма претенции за детето, за да може да си изживее медените месеци с новата си любов, без ангажименти към деца. Сега го взима всеки ден, но това ще се разреди. Той ти предлага добър вариант - да се разделите без много шум и да запазите добри отношения.
Детето пита ли и него защо не живее вече у вас? Той какво отговаря?
Знаеш ли, на детето ще му е странно, но ще му мине. Един ден, когато порасне, всичко което ще разказва за вас е, че техните са се развели, когато е бил малък и с това ще се приключва целият му спомен за семейството ви. Не знам дали е момче или момиче.
Не се притеснявай за детето. Грижи си се за него. Може би и ти ще срещнеш друг човек.
Случват се такива неща. Спокойно. Не си първата. Сега си много обидена, разочарована, натъжена и сигурно не ти се слушат "спокойно, спокойно!", но какво да ти кажем.
Продължаваш напред и това е!
А след време той ще поиска да се върне. Детето ще му бъде по-скъпо, когато любовта попретръпне.
Но да не ти давам надежди, които да те разколебаят и да решиш, че ще го чакаш да се осъзнае.

# 73
  • Мнения: 3 792
Пепинка, натъжи ме темата ти. Ти звучиш като да си много мил и стойностен човек, съжалявам, че преминаваш през такава трудност.
Моят съвет към теб е да действаш максимално бързо по развода, с добър адвокат и да изкопчиш всичко каквото можеш. Дяла му от апартамента да прехвърли на детето, както вече те посъветваха, по-висока издръжка и задължително, ама задължително споделено родителство. Колкото време при тебе, толкова време и при него да стои детето. Ти отсега правиш грешката да го гледаш основно сама, а той да се развява като ерген и да си чеше крастата. Нищо подобно! Тя му е дъщеря, той има отговорност към нея, а тя има правото да има баща в живота си. Аз съм в Канада, тук се прави така - двамата родители си поделят времето с децата след развода. Примерно една седмица с единия, другата седмица  с другия родител. Никой не абдикира от отговорностите си, а ако искат да абдикират, съда ги задължава да си ги поемат.
Така и дъщеря ти ще расте с баща, който я отглежда и познава, и ти ще имаш време за себе си.
Подозирам, че на новата любов като се види с петгодишно в къщата си през седмица много бързо ще й се изпарят чувствата. На твое място, в никакъв сучай не бих го приела обратно, ако реши да се връща. Ти не си хан да приемаш всеки закъсал оръфляк, а мъжът според мен е психически нестабилен и няма център. От такива хора се стои далеч, плюем си в пазвите, ако се случи да ни се пресекат пътищата и да се отървем от тях, не си ги прибираме по къщите доброволно.
Успех и горе главата! Отървала си се леко.

# 74
  • Мнения: 2 769
Не ти трябва такъв слаб мъж.
Чак пък да спре да ходи на работа и да пие от сутринта. В живота има много трудности и загубата на родител няма как да се предотврати. Слабак.
А на новата му любов, ще й писне до месец да й се жалват. Никоя жена не би го играла утешител, да ходи на психолог.
Какви са тия мъже!?

Общи условия

Активация на акаунт