Боледуване на децата ни-тема 78

  • 16 299
  • 786
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 509
Ама той на час по лъжичка сервира информацията. Дано утре да има работещи ортопеди.

# 331
  • Мнения: 1 318
Ама какви са тези черни картини? Аз на момента бих я завела, ако знам, че с това ще се приключи тоя ад, защото наистина е ад. Едвам смогвам да работя и да я гледам и да я мъкна по лекари, мъжът ми излиза от работа за да я гледа, когато аз не мога или я водим при баба и на работа. Не знам, нямам вече нервна система да го издържам това нещо. Един абокат и една упойка все ще ги издържи, не е края на света. Тя двеста пъти повече мъки е издържала с тия кашлици и пристъпи, които редновно прави.
Тони, безкръвно не е ли по-добре? Верно, цената е уау, ама уж по-бързо се възстановявали.

# 332
  • Мнения: 4 856
Абокат му слагаха с пневмония и с чревен вирус, гадно е, но се преживява.
За операцията влязох с него в операционната и го държах за ръка, докато го приспаха с газ, абокат са сложили, докато е спал. След събуждането беше неприятно за около час, но веднага след нея си пиеше и ядеше без проблеми, стояхме само една вечер в болницата. През нощта беше неспокоен и се пробуждаше, но пак не беше нещо кой знае какво.
Безбройните боледувания, антибиотици и антибиотични капки, дишането през устата бяха достатъчни причини да я направим на 3г и аз лично засега съм много доволна.
Освен боледуванията, мисля, че много хора не осъзнават колко вредно за цялото тяло е дишането през устата, това ми беше една от водещите причини. Сливицата мисля беше втора степен, но хронично възпалена ( нещо по структурата й обясняваше лекаря).

За фатални случаи знам за сливиците в гърлото , че е опасно, за третата сливица не съм срещала.

# 333
  • Мнения: 2 214
Да… и аз много се замислям, и далеч сополите не са най-важната причина. Хъркане, дишане през устата. А последните дни не ни и чува.. Ако има проблем с ушите, няма да се замисля въобще. Мисля да го водим на изследване на слуха. И там вече ако нещо не е ок, просто няма да се замисля. С ушите съм казала, че компромис никога няма да направя. И мен ме е страх… много даже.
Апплегарден, смесени отзиви чувам. Д-р Мутафова ми хареса много като отношение и сме решили ако я махаме да е при нея. Три мои познати махаха при нея и са доволни.

# 334
  • Мнения: 5 545
Момичета, моето дете не е с трета сливица, но ще дам своите 5 Ст по темата. Имам позната с изкривена захапка и като цяло челюст, заради това, че е с трета сливица и не може да диша през носа. Това на мен би ми било достатъчно. Тук дори не говорим за боледуванията. Говорим за невъзможност да се диша през носа, носово говорене, това е страхотен дискомфорт. Бих махнала при това положение аз.

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 153
На мен също ми бе обяснено, че дишането с отворена уста изкривява захапка, а това води и до други проблеми. След като махнахме сливицата, секретите вече не са толкова много, пак ги има, но количеството е много по-малко.
Непосредствено преди операцията дъщеря ми беше здрава и след като я изведоха от операционната дъхът и миришеше буквално на гной. А беше здрава! Представете си какъв развъдник е тази среда!
Попитах и дали, ако запазя сливицата тя ще е някаква бариера за навлизащи вируси/бактерии. Обясниха ми, че от честите боледувания структурата е променена и вместо да помага, тя е хронично възпалена и е слабо място. Както другите са споменали, възстанови се много бързо, буквално след 2 часа тичаше и искаше да се храни.

# 336
  • shumen
  • Мнения: 18 207
Ваня,аз ще го заведа при педи първо и ще е помоля да ми даде направление за ортопед.Дано утре има,че до 7.05. ще полудея,ако продължава да мрънка.То дойдат ли празници все нещо да има аман вече.

# 337
  • Мнения: 4 509
Лицевата деформация, както и слуха са неща, с които и аз не бих направила компромис.

# 338
  • Мнения: 2 674
Другото е самото лечение. Ние почти не сме спирали да мъчим детето с какво ли не последната една година. Изтормози се. Ние също сме я лекували по дългите схеми с двустранно изписана рецепта с точна последователност по доц.Райнов... И не само по него...

Иначе това дете ходи на градина от 20.02, два пълни месеца с една седмица прекъсване, понеже беше болна. От време на време ни се струва, че тръгва нещо, но си ходи. Групата е изключително редовна, винаги по снимки изброявам 21-23 деца... Толкова дълго никога не е ходила. И сякаш, колкото по-често ходи, толкова по-рядко нещо й тръгва. Или просто сезонът е такъв, не знам...

А мен тази вечер ме заболя гърлото... Дращи ме и леко боли при преглъщане. Питах дъщеря ми дали и нея я боли, не я боляло. Явно аз първа съм се заразила с нещо, незнайно къде 🙄

# 339
  • Мнения: 2 214
Другото е самото лечение. Ние почти не сме спирали да мъчим детето с какво ли не последната една година. Изтормози се. Ние също сме я лекували по дългите схеми с двустранно изписана рецепта с точна последователност по доц.Райнов... И не само по него...

Иначе това дете ходи на градина от 20.02, два пълни месеца с една седмица прекъсване, понеже беше болна. От време на време ни се струва, че тръгва нещо, но си ходи. Групата е изключително редовна, винаги по снимки изброявам 21-23 деца... Толкова дълго никога не е ходила. И сякаш, колкото по-често ходи, толкова по-рядко нещо й тръгва. Или просто сезонът е такъв, не знам...

А мен тази вечер ме заболя гърлото... Дращи ме и леко боли при преглъщане. Питах дъщеря ми дали и нея я боли, не я боляло. Явно аз първа съм се заразила с нещо, незнайно къде 🙄

Абсолютнп така е. Колкото по-често ходят, толкова по трудно хващат нещо. И моето момче ходи два месеца, с три дена прекъсване Март за екскурзията в Рим и три дена Февруари. Ама сега…. Ни се върна тъпкано 😃

# 340
  • Мнения: 7 277
И на нас ни предстои операция с пъпна херния е,но още нз кога и изтръпвам от упойки и т.н.

# 341
  • Мнения: 4 856
Лицевата деформация, както и слуха са неща, с които и аз не бих направила компромис.

Освен тези неща, има още хиляди сигурно.
Лицевата деформация е доста сериозна - изкривен нос/ стеснени носни прегради , продълговато лице, тясна челюст, криви зъби - след време ще се налага разширяване на челюстта, брекети. Пресъхване на устата, оттам по-лесно образуване на кариеси и лош дъх. Говорът също може да е нарушен, фъфлене, неправилно изговаряне на звуци. Прегърбване и неправилна стойка.
Не се приема достатъчно кислород с дишането през устата, оказва влияние и на белите дробове (не се сещам какво точно обясни лекарят).
В момента това ми идва на ум, но съм сигурна, че има и още много неща.
Колкото повече години продължава дишането през устата, толкова повече се задълбочава и навикът, което пък после се коригира трудно с помощта на логопеди и ортодонти.
Покрай мен има още две деца с махнати трети сливици, всички казват само положителни неща.

# 342
  • Мнения: 377
И на нас ни предстои операция с пъпна херния е,но още нз кога и изтръпвам от упойки и т.н.

И на нас! Къде ще правите операцията и на колко е детенце?

# 343
  • Мнения: 4 509
Не знам как го правите това с ходенето, при моето просто не действа.

# 344
  • Мнения: 7 277
И на нас ни предстои операция с пъпна херния е,но още нз кога и изтръпвам от упойки и т.н.

И на нас! Къде ще правите операцията и на колко е детенце?
На 4г и 3 месеца последно я водих на две г.казаха ни да направи най малко 5г. или 7г. и тогава ....В Бургас сме,но предполагам в Сф ще идем .....
Чакаме второ дете малко и то да порасне и тогава....

Общи условия

Активация на акаунт