Боледуване на децата ни-тема 78

  • 17 287
  • 786
  •   2
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 295
Jay, свиква се - при нас тази драма е от юни 2020г. За стрептокок пневмония, може да пробвате 3 месечен курс с риноджермина- може да помогне, може и да не помогне. Аз бях заклет фен, след като 3 години това убиваше този стрептокок и не го хващаше следващите 5 месеца. Е, тази година (от януари до март) го направих по учебник пак, ама не - не успях да го изчистя. Антибиотика не ни върши работа за пълно изчистване.

# 556
  • Мнения: 1 010
Jay, свиква се - при нас тази драма е от юни 2020г. За стрептокок пневмония
Ще пробвам , вече пробвам всичко . Послесното , което емаше ефект беше бактериофаг . Приложих курс с бактериофаги,  първо конкретно за стрептокок , а на следващата година с такъв за всички видове бактерии . Имаше ефект , контролно му пуснах секрет , за да видя дали си е струвало и бактерия нямаше , но доставката ми излиза златна , а и е доста трудно да намеря човек , който да ми го внесе или изпрати .

# 557
  • Мнения: 848
Моята е 2-ра група и сумарно е ходила на градина около 20 дни тази година, та 60 са ехееее... Приключихме, септември с нови сили и нерви за нови болести.

# 558
  • Мнения: 1 010
Моята е 2-ра група и сумарно е ходила на градина около 20 дни тази година, та 60 са ехееее... Приключихме, септември с нови сили и нерви за нови болести.
Това е някакъв пълен абсурд . Вече не знам какво да предприема . Гледам чата във вайбър и сме едни и същи всеки път . Около 7-8 деца нон стоп отсъстващи . Оплаках се в градината и отговора е , че не могат да наплавят нищо,  защото видимо болните деца носели бележка от личния лекар всеки път , че са здрави . Имах спор дори с една майка , за зеления " алергичен " сопол ( въпреки , че аз съм си го кръстила " хомеопатичен " ) .

# 559
  • Мнения: 2 243
Jay, и при нас са проблем бактериите в носоглътката. Детето 90% само от това си боледува. Втора група е моето дете.
Иначе му сметнах от Септември до края на Април 121 дена е ходил 😂 ама къде здрав, къде със издухващ сопол сутрин и вечер, къде ваканция за почивка. С течащ нос не пускам никога. Твоето дете има ли трета сливица?  Моето е с трета сливица и задържа бактерии. Това, което ще приложа сега е:
1. Пробиотик за корема (флора бимби) цяло лято ще давам
2. Омнибиотик имун Д
3. Рестив по схема за три месеца
4. Риноджермина след приключване на АБ и аб капките ( в момента е на АБ, заради …сливицата и ушите).
5. Много сладолед за гърлото 😂

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 15:05 от toni1189

# 560
  • Мнения: 4 549
Jay, свиква се - при нас тази драма е от юни 2020г. За стрептокок пневмония
Ще пробвам , вече пробвам всичко . Послесното , което емаше ефект беше бактериофаг . Приложих курс с бактериофаги,  първо конкретно за стрептокок , а на следващата година с такъв за всички видове бактерии . Имаше ефект , контролно му пуснах секрет , за да видя дали си е струвало и бактерия нямаше , но доставката ми излиза златна , а и е доста трудно да намеря човек , който да ми го внесе или изпрати .
Дай ми моля те името! От коя държава поръчваш и изисква ли пренос на студено?

# 561
  • Мнения: 1 331
Хаха, дъщеря ми не знам дали и 20 дни има тая година.
Обаче детската ни градина е тотал щета, това е мястото, ако има родители, които искат да си водят децата болни. Вчера майка пише в групата, че детето и е със скарлатина, а директорката и казва, че нейното не е единствено, всявала паника и никакви карантини и т.н. няма да има...😆Припадам просто...

# 562
  • Мнения: 1 010
Jay, свиква се - при нас тази драма е от юни 2020г. За стрептокок пневмония
Ще пробвам , вече пробвам всичко . Послесното , което емаше ефект беше бактериофаг . Приложих курс с бактериофаги,  първо конкретно за стрептокок , а на следващата година с такъв за всички видове бактерии . Имаше ефект , контролно му пуснах секрет , за да видя дали си е струвало и бактерия нямаше , но доставката ми излиза златна , а и е доста трудно да намеря човек , който да ми го внесе или изпрати .
Дай ми моля те името! От коя държава поръчваш и изисква ли пренос на студено?
Първия път използвах Стрептофаг на Микроген  , като доставката извърши "позтат на познат на познат " вносител на лекарства .  Цялото удоволствие излезна 400лв , като 380лв беше сама доставка . Втория път стана като по филмите - една приятелка писа в телеграм канала на Микроген , естествено хората й обясниха , че няма шанс да направят доставка до България заради рестрикциите и една жена просто й го изпрати по пощата . Прочела " разговора " й  и се свърза с нея . Пристигна за две седмици . Тя даже ни консултира , че е по - добре да ни прати широкоспектърен бактериофаг - Пиофаг . Не беше описала , че са лекарства в колета , но всичко си беше наред фагите.
За малко да забравя - от Русия го доставиха .

# 563
  • Varna
  • Мнения: 503
Тази добре ли е?   Не отговаря ли РЗИ за карантината? Откачена история. В една група съм във фейса, за деца със повтаряща се скарлатина. Това е много кофти преживяване.
Бактериофаги и аз ползвах. Купувах го от един във Фейсбук. Във Русия го ползват много. Точно за стрептокок пнеумоние го бях взела. На нас не ни помогна. Имам комшийка много доволна. Та, незнам.

# 564
  • Мнения: 1 010
Тази добре ли е?   Не отговаря ли РЗИ за карантината? Откачена история. В една група съм във фейса, за деца със повтаряща се скарлатина. Това е много кофти преживяване.
Бактериофаги и аз ползвах. Купувах го от един във Фейсбук. Във Русия го ползват много. Точно за стрептокок пнеумоние го бях взела. На нас не ни помогна. Имам комшийка много доволна. Та, незнам.
Вев Фейсбук бях срещнала една фирма за доставка - Ензимон . Обаче бях скептична да поръчвам , защото това , което предлагат е лиофилизиран продукт в опаковка без надписи и т.н  Обяснението им е , че в европейския съюз не са разрешени за употреба . Аз ги ползвах самостоятелно и в комбинация с антибиотик,  както беше обяснено в описанието .

# 565
  • Мнения: 2 243
Ейпъл, това е потресаващо… те добре ли са??? Ужас! Тази градина направо е скандална…. Без коментар съм.

# 566
  • Мнения: 549
Лактера нейчър е добър за подобряване на имунитета.

# 567
  • shumen
  • Мнения: 18 271
Ейпъл,обади се в РЗИ и ще ги глобят.Скарлатината повтаря и не е редно да няма карантина.
Аз съм ползвала какво ли не за тези 12 години откакто се е родил,но от повечето неща виждам минимален ефект.

# 568
  • Varna
  • Мнения: 503
Тази добре ли е?   Не отговаря ли РЗИ за карантината? Откачена история. В една група съм във фейса, за деца със повтаряща се скарлатина. Това е много кофти преживяване.
Бактериофаги и аз ползвах. Купувах го от един във Фейсбук. Във Русия го ползват много. Точно за стрептокок пнеумоние го бях взела. На нас не ни помогна. Имам комшийка много доволна. Та, незнам.
Вев Фейсбук бях срещнала една фирма за доставка - Ензимон . Обаче бях скептична да поръчвам , защото това , което предлагат е лиофилизиран продукт в опаковка без надписи и т.н  Обяснението им е , че в европейския съюз не са разрешени за употреба . Аз ги ползвах самостоятелно и в комбинация с антибиотик,  както беше обяснено в описанието .
Да от Ензимон купувах. То иначе е много сложно от Русия да дойде, освен ако не го донесе някой познат. Аз лично не намерих  нещото, което да убие стрептокока. При пускане на микробиология, винаги е там. Увеличава се или намалява, в зависимост от това дали е хванала вирус. И миналта година и правеше бронхити и отит. Тази година да чукна на дърво, няма такива проблеми.

# 569
  • Мнения: 538
Момичета, а някоя давала ли е мед от манука и има ли ефект? Тука една приятелка ми твърди, че от както почнала да дава всеки ден, детето и почнало да ходи на градина често, а преди това много боледувало. И аз така се поразчетох и запътих да купувам, че при нас и аз и дъщеря ми се разцепваме от болести, ама реших да питам има ли ефект и при други деца, или е просто маркетингов трик и съвпадение при моята близка.
Аз давах на голямото манука, но той ми е с хронични истории от малък и не помогна, поне не за перманентното боледуване. Иначе меда наистина е много полезен.

Общи условия

Активация на акаунт