Боледуване на децата ни-тема 78

  • 17 398
  • 786
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 766
Майчета, има ли такива от вас, на които децата са до обяд в ДГ? Миналата седмица срещнах моя позната, на която детето стояло до обяд и ми развива теория, че драстично намалило боледуванията. Причината била, че след сън са потни и настивали.
В тази връзка, потят ли се малчуганите ви?

# 121
  • Мнения: 4 555
Аз искам научно обяснение как потното води до разболяване... Болестите/ настинките имат инфекциозен причинител - вирус или бактерия. Ако ще потено да тича детето през зимата няма да се разболее ако няма контакт с болни.
Миналата зима малката не ходеше на градина и я водех на плуване... значи излиза това дете топло и мокро, облича се, сушим косата, колкото и стига търпението, което не е до съвсем сухо, нахлупваме шапка и се прибираме в студа. Еми 1 път не се разболя това дете, но тръгна на градина и след седмица беше готова.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 1 933
Няма общо следобедния сън с боледуването.  И аз имах такава позната, чието дете в крайна сметка си боледуваше , дори и като го вземаше на обяд.

# 123
  • Мнения: 765
И аз мисля, че няма общо!
Вируси колко щеш Sad

# 124
  • Мнения: 5 346
Майчета, има ли такива от вас, на които децата са до обяд в ДГ? Миналата седмица срещнах моя позната, на която детето стояло до обяд и ми развива теория, че драстично намалило боледуванията. Причината била, че след сън са потни и настивали.
В тази връзка, потят ли се малчуганите ви?
Да, и при нас е същото. Затова и реших до обяд да ходи.

# 125
  • Мнения: 5 634
Не виждам какво общо има потта с разболяването.

# 126
  • Мнения: 2 248
Моето дете се влоши, въпреки моята бърза реакция.. ушите го болят 😭😭😭😭😭 Сега има 37.2… колем го боли, уши, леш запушен нос. Направо много зле.

# 127
  • Мнения: 72
Здравейте, надявам се, че всеки е добре дошъл във вашата свежа групичка.
Бих искала да питам с какво пръскате в носа са пресечете началния прозрачен и леко сгъстяващ се сопол? Изписаха ни грип стоп, но не виждам ефект никакъв 🙄? Малчо е на 1г7м. Новобранец в яслата.

# 128
  • София
  • Мнения: 736
Toni , и всичко започна от гърлото нали  и при моето момиче беше така без ушите и доста по висока температура. Сега е на 6-ти антибиотик.
Вече разболя и мен и ми е лошо . Направо ги мразя тези градински гадости.

# 129
  • Мнения: 4 555
Тони, какво правите ушите, почна ли аб капки? Горкото дети, много на един път. При моята пресякох гърлобол с клеева тинктура. Ще видим колко ще устиска и дребната, че и на нея давам.

Мъгъл, нищо!!! Не помага. Промивай нослето, прочиствай го аспиратор по 3 пъти на ден и се моли това да е.

# 130
  • shumen
  • Мнения: 18 279
Тони,горкия.Уши болят много и е гадно.
Мигъл,нищо не помага.Промиваш и почистваш както е казала Ваня и чакаш да мине.
Аз също мисля,че и до обяд да ходи пак ще се разболява.
Моя пак взе да хъка,но явно от дъждовете и влагата се започна пак.

# 131
  • Мнения: 5 346
Сега имам време, та да споделя. Когато малкият беше цял ден на градина, на втори ден беше болен. Изведнъж зимата ми хрумна, че лятото (предното) няколко пъти го пусках до обяд и всичко беше ок. Викам си, що да не пробвам. Та, от януари беше до обяд. Ами,зимата три седмици ходи без да се разболее. Това му е най - дългия период на ходене, но като за него е чудо. Имаше няколко разболявания със сопол, но за седмица се оправяше. Сега също щеше да бъде на градина, защото се оправи, но групата е в карантина. Та, от моя опит -полудневното обучение му понася по - добре. Причини? Не знам, по - малък вирусен товар при заразяване? Честно казано нямам идея. Но резултатът е такъв.

За сопол аз сипвам Виброцил. Витамин Ц давам.

# 132
  • Мнения: 3 837
Моя приятелка прилагат схемата понеделник-сряда на градина, четвъртък - неделя вкъщи цял сезон (болестотворен). Ми няма ефект. Всеки месец, понякога и по два пъти, си е болно детето. Къде само сопол, къде по-тежко. Аз лично карам на принципа като е здрава е на градина и докъдето избутаме. Пазя я преди поводи обаче.

# 133
  • Мнения: 5 346
Дъщеря ни беше на предучилищна в последната година в училище, до обяд. Ами боледуванията се разредиха в сравнение с периодите, в които беше на градина целодневно. Може би оттам ми хрумна идеята за ходене до обяд, което се оказа, че си е съвсем по правилата за предучилищно обучение.
И без това след обяд децата освен да спят и да хапнат следобедна закуска, в останалото време играят/имат танци/извънградински дейности, т.е. не учат. А и в нашия случай има кой да го гледа.

# 134
  • Мнения: 4 555
Ако ги извеждат сутрин би било по-логично неразболяването, ама при нас не ги извеждат.
Мисля да почакам още няколко дни с риноджермината и да пусна една микробиология на носа на камикадзето. Безцветен е сопола, но не спира да хърка и ме мъчи една мисъл, че там нещо се инкубира.

Общи условия

Активация на акаунт