С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 32 023
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 19 485
Извинете, но точно кои правила? Защото много хора си подбират, според случая, важното само на тях да е добре.
Както се бърка възпитание с покорство, така се бърка и независимост с безпардонност.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 14:32 от Cuckoo

# 691
  • Мнения: 21 756
Знае за крака, всичко знае... Постоянно я париараме, приятеля ми говори с нея вече хиляди пъти, но тя си продължава едно и също да си говори. Спрели сме напоследък да я каним вкъщи, намалихме срещите с нея и то ходи основно той при нея, аз много рядко, но тормоза продължава. Обажда се да пита как сме и почва да говори - а знаеш ли А. прати снимки на бебето, знаешли  бебето еди какво си, ето и на вас ви трябва едно да ги гледате заедно (това не го виждам как го мисли, като другия и син живее чак в Нова Зеландия) и т.н....В такива случаи обикновено затварям телефона... Когато сина и е около нея си мълчи повече, но  пак  прескачат думи на темата. Не веднъж и се обясни, че не ни е приятно и, че темата е тежка за нас, но тя продължава.... Не искам да прекъсваме отноешнеията си с нея, тя не е лош човек по принцип и преди това никога не сме имали проблеми, много ни е помагала даже. Даже  след операциите, когато не бях много  подвижна много ми помагаше, идваше и в болницата всеки ден. Но откакто се роди внучето, сякаш стана луда на темата, може би защото и се иска да може да гледа внуче, да участва, но няма възможността.

Ясно, гледа и се бебе на жената, нормално. Кажете и да отиде да погостува на другия син в Нова Зеландия и да се порадва на бебето.

Това болднатото не всяка свекърва би го направила, така че като цяло явно е свястна.

# 692
  • Мнения: 224
Свекървата се притеснява, че 40 годишния ѝ син може да остане бездетен. Ти си млада, може и друг да си намериш и по-млад, иска да си ангажирана и да не избягаш.

# 693
  • София
  • Мнения: 19 485
Майка ми пък беше уверена, че мъж на всякаква възраст може да се ожени, те били лесни.

# 694
  • Мнения: 7 146
Майка ми пък ако я питам, сигурно ще каже, че на жена на 30+ и на мъж на 40+ им е късно за бебета.

# 695
  • Мнения: 1 920
Най-вероятно се притеснява, но все пак това е прекалено вмешателство в живота на 40-годишен мъж и, по-важното според мен, тези въпроси, ако изобщо се коментират, трябва да е със собственото дете, не да тормозиш чуждото. Не знам защо натискът винаги се упражнява предимно върху жената, и от нейните, и от чуждите родители. Да си говори със сина си на четири очи какви са й майчините тревоги, какво се е заобяснявала със снахата.
И това подхвърляне, подмятане, усукване, мрънкане, снимки на чужди бебета, етървата кога и колко деца била родила... то направо да ти се отще.
И нас ни притискаха така, но аз броях мухите и се правех, че не чувам въпроса. "Леля Танче има две внучета вече..." *мълчание* "Вие като си направите бебенце ще..." *звуци на щурци*
Ами то толкова сконфузно ставаше, че накрая спряха да коментират.

# 696
  • Мнения: 224
Имаше тема един мъж тук, даже беше наскоро, разделен след 10 годишна връзка и питаше къде да намери нова партньорка. Имаше две кандидатки, едната с деца/дете, другата близо до неговата възраст и искаше да има апартамент, пък той май нямаше. Сетих се, за романтичната връзка, дали било условие апартамента.

# 697
  • Мнения: 7 146
Някои родители и особено някои майки обичат да се месят във всичко. Ама що нямаш гадже, ама що не заживеете заедно, ама няма ли да има годеж, а сватбата кога ще е, а кога бебе, а кога второ, ама защо така гледаш бебето, ама защо ще го даваш на градина, ама защо тази градина, ама защо това училище, ама детето защо не рецетира стихчета като на леля ти Пенка внучетата, ама защо, защо, защо...Няма угодия.

# 698
  • Мнения: 21 756
Не знам, собствената ми майка наскоро ми заяви, че трябвало да и призная, че тя никога не ни била питала (нас децата И) ще се женим ли, няма ли, ще имаме ли деца няма ли, а можела, обаче не била, защото била културна жена. Прозвуча ми доста тъпо, все едно родителят има някакви права, като да си длъжен пред него  да се жениш и имаш деца и ако не го прави на въпрос, трябва да си доволен, че е свестен.

 Откъде накъде? Това е личен въпрос. Пък някой път не е въпрос и на желание. Значи не стига, че ти се чувстваш некомфортно, ами да се притесняваш, че  едва ли не лишаваш и някого от внуци.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 16:48 от Iris04

# 699
  • Мнения: 224
Еее, ами за какво да си говорим с вас пораснали деца? Имаше оплакване от една съфорумка, че майка ѝ говорела за промоциите в Лидъл, друга за какво гледала по телевизията, трета какво майка ѝ щяла да готви. Не може за споменатото по-горе и не може за годежи, сватби, бебета, деца, тинейджъри, болести, за нищо не може.
Известно време се съобразявах с всички мрънкания тук, във форума и го прилагах, много скучно. Вече не го правя и ми е супер, каквото такова. Отскоро внучката на 5г. се научи да ми звъни по месинджър и съм щастлива,  говорим си вечер. Не съм свекърва, ама все тая, едно и също е.

# 700
  • София
  • Мнения: 29 083
За много неща може. Въпросът е как го правиш.

# 701
  • Мнения: 224
Правя го с добро настроение и позитивизъм, пък който е имал натоварен ден в службата съм казала да не ми звъни, няма нужда да си изкарваме нервите на мама, защото ще ѝ мине.

# 702
  • Мнения: 2 526
Хубаво е и вие да уважавате децата си. Тогава всички са спокойни и не си изкарват нервите върху мама. Ако няма провокация, няма и ответна реакция.

# 703
  • София
  • Мнения: 29 083
Под "как" нямах предвид само тона. Иначе е съвсем нормално един човек да не се интересува от дадена тема и да не иска да му говорят за нея, докато друг няма проблем с нея. От това не може да се обобщава на едро за всички.

# 704
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Аз като нова в темата да попитам: как се справяте със свеки, което много добре знае, че нещата, които казва и прави не са ок, но като й потърсят отговорност (приятеля ми) се прави на ни лук яла ни мирисала?

Общи условия

Активация на акаунт