Студенти в Нидерландия - 21

  • 39 160
  • 541
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 431
На английски е преводът.

# 331
  • Мнения: 44
Удостоверенията за доходите, девойката ги пусна през гугал преводач на холандски и така ги представи .
За моя изненада нямаше никакъв проблем .Вече два пъти подава така документи и получи удобрение за финансиране.

# 332
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 754
Кога се подават докуменитете за финансиранията от първокурсниците?
Аз с това настаняване съм неглежирала всичко останало. Дано не пропуснем някакви срокове

# 333
  • София
  • Мнения: 2 235
Като (ако) почнат работа, тогава се подават.
Ако ще искате заем за таксата за обучение (това също е финансиране) - веднага като си открие холандска сметка студентът, трябва да подаде документи.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 18:06 от Sunny bunny

# 334
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 754
Благодаря! Рано ни е значи Simple Smile Fist thing first

# 335
  • Мнения: 317
Ние успяхме да запазим стая в общежитие в Делфт, точно в първите 10 секунди. Благодаря много на дамите, които ми помогнаха с информация! 🤗 Всички стаи са били заети за 15 мин. Та да, бързо трябва да се действа.

# 336
  • Мнения: 15
Здравейте, един бърз въпрос: Удостоверенията за доходи на родителите, които се представят за кандидатстване за стипендия, на какъв език се превеждат, на английски или нидерландски?
Чела съм много от темите и постовете, но не помня вече...
Моля за извинение, ако е обсъждано!

Все още търсим квартира в Ниймеген! Ако някой освобождава или знае нещо, ще се радвам да ни има в предвид!
Здравейте, ще ви пратя на лични адресите от които моето момиче миналата година си намери квартира.

# 337
  • София
  • Мнения: 1 432
Мои познати търсят вариант в Маастрихт. Пробвали са фейсбук групи, стандартните неща по агнеции, но засега безуспешно.
Ако някой има информация за свободна стая, може да ми напише.
Благодаря!

# 338
  • Мнения: 45
Мои познати търсят вариант в Маастрихт. Пробвали са фейсбук групи, стандартните неща по агнеции, но засега безуспешно.
Ако някой има информация за свободна стая, може да ми напише.
Благодаря!
В Xior гледах доста предложения.
И ние продължаваме да търсим за Айндховен,ей много измамници има в тези фейс групи....

# 339
  • Мнения: 1 513
Не смея още да кажа, че освобождаване стая в Маастрихт, защото МД още не получила безусловно прием в Гьотинген, но веднага щом стане ясно, ще пиша, Сойка! Взела е изпита, но има и интервю на 10.06, тъй, че след това ще знам какво ще правим със стаята. Успех и със Xior! Добро решение са!
Наемът е 340 евро в всичко включено. По принцип е празна, но ние сме я обзавели с всичко необходимо Wink

# 340
  • Мнения: 1 712
Здравейте,
От 01.07 моя син освобождава стая в Енсхеде. Ако някой има интерес нека ми пише. Simple Smile

# 341
  • Мнения: 5
Не смея още да кажа, че освобождаване стая в Маастрихт, защото МД още не получила безусловно прием в Гьотинген, но веднага щом стане ясно, ще пиша, Сойка! Взела е изпита, но има и интервю на 10.06, тъй, че след това ще знам какво ще правим със стаята. Успех и със Xior! Добро решение са!
Наемът е 340 евро в всичко включено. По принцип е празна, но ние сме я обзавели с всичко необходимо Wink


Моят син се гласи за MU и търсим квартира, много ще се радвам на информация и опит Simple Smile

# 342
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 754
Тъкмо вчера си мислех, че в Маастрихт проблем с настаняването няма. Освен в Xior много стаи за там има в plaza https://plaza.newnewnew.space/

В сравнение с Амстердам и може би Айндховен май навсякъде другаде настаняването е трудно, но все пак възможно Sad
Допълвам за Маастрихт - в holland2stay също има много стаи на седмична лотария в момента. Цената на наема не знам как е като за Маастрихт, 650 Е excl. май са скъпички

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 16:19 от Valka

# 343
  • София
  • Мнения: 940
Valka, какво стана с flat sharing сайта? На какъв принцип е, аз го гледах от интерес, но цените са също доста високи за 8-9м2 стая със споделени общи части. Но не очаквам и по-ниски за Амстердам. Очаквах миналата година по това време, но уви.

# 344
  • Мнения: 1 431
При нас днес неприятен отговор от университета - няма право за лотарията, защото е живяла и учила в Нидерландия. Код за Xior също не дават, защото не са партньор. Еми каквото такова - продължаваме.

Общи условия

Активация на акаунт