Септемврийчето подритва вече, а пък термина е още надалече!

  • 17 408
  • 734
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 314
Този на лорели гледах преди да взема този на авент , доста е хубав и той. Вече е въпрос на избор.

# 376
  • Мнения: 5 613
Амиии може. Аз като нестерилизираща с първото майка, няма какво да кажа Joy Да не говорим че след като станат на 4-5 месеца файда от стерилизиране за мен няма, ама да де. Grin

# 377
  • Мнения: 79
И аз съм на мнение, че няма чак такава нужда да се изхвърля човек за стерилизатори, защото надали ще се ползва дълго.. все пак децата трябва да изградят имунитет рано или късно 😅 на мен ще ми дадат назаем на Нук

# 378
  • Мнения: 3 813
Като се сетя какво миене, стерилизиране, пазене на чистите шишета. Ами после като пропълзя какво бърсане на пода, килимчето… и цялата мания приключва като проходи детето и започне да лапа, бърка, пипа, тича, пада става 😂😂😂

# 379
  • Мнения: 891
Аз използвах до 3-4м когато се сетя Grin SatisfiedSatisfied няма опция за сушене моя, не знам какво значи трябва да ги чакаш да изсъхнат, в какъв смисъл? Какво ще правиш с тях, евентуално мляко ама и да е влажно какво Thinking Аз ги пусках, като свърши програма си ги нареждах на една подложка, сега си поръчах сушилник за шишета от алиекспрес, че да не са на една кърпа. А коша за памперси ни седеше на терасата и всяка сутрин мм го хвърляше, не ни е миришело вкъщи.

# 380
  • Мнения: 5 613
Моето от 4 месечно заживя на земята. На килим де, ама нали ви е ясно, че ръцете са все в устата. Файда от стерилизация няма.

# 381
  • Мнения: 58
Да се включа и аз с мнение Simple Smile
Имам стерилизатор с функция за сушене. Навремето го избирах някакъв евтин, без въобще да знам какво трябва да гледам и дали въобще ще ми трябва. Използвах го може би до 8-9 месец, не толкова от мания за стерилност, а просто ми беше удобно. Измивам шишета и биби, пъхам в стерилизатора и ги вадя сухи след 40 мин (10мин стерилизация и 30 мин сушене). Не съм ги вадила да се сушат от чист мързел, а и кухнята ни беше достатъчно малка, че да слагам и сушилня за шишета или върху сушилнята за нашите съдове. Всичко е въпрос на свикване според мен. Живеем с куче и сме далеч от стерилност вкъщи. Бебето от малко бъркаше в на кучето устата. Първите 2-3-4 пъти изтръпвах и после приех, че ще е така. Да, като съвсем новородено я пазех, бършех като луда, постилах пелени като ляга на дивана или леглото, но в един момент малко по малко започват да отпадат тези неща. Особено след като започна да яде и кал от двора осъзнах, че вече е на друг етап 😂
А и то стерилизацията е заради бактериите в млякото, които са неподходящи за новородените стомахчета. Така или иначе то се сблъсква с химия, бактерии, мръсотия ежедневно под друга форма.

# 382
  • Мнения: 58
Аз очаквам първото си дете, но точно това си мислех. Имаме джак ръсел вкъщи и се съмнявам да опазя каквото и да е стерилно. От сега си представям как всяка играчка ще бъде изпробвана първо от кучето. Grinning За космите от сега ми става лошо.. Надявам се манията ми по чистотата да изчезне по-бързо и тези неща да не ме притесняват. Пък и на двора също е свободия Grinning Grinning

Да се включа и аз с мнение Simple Smile
Имам стерилизатор с функция за сушене. Навремето го избирах някакъв евтин, без въобще да знам какво трябва да гледам и дали въобще ще ми трябва. Използвах го може би до 8-9 месец, не толкова от мания за стерилност, а просто ми беше удобно. Измивам шишета и биби, пъхам в стерилизатора и ги вадя сухи след 40 мин (10мин стерилизация и 30 мин сушене). Не съм ги вадила да се сушат от чист мързел, а и кухнята ни беше достатъчно малка, че да слагам и сушилня за шишета или върху сушилнята за нашите съдове. Всичко е въпрос на свикване според мен. Живеем с куче и сме далеч от стерилност вкъщи. Бебето от малко бъркаше в на кучето устата. Първите 2-3-4 пъти изтръпвах и после приех, че ще е така. Да, като съвсем новородено я пазех, бършех като луда, постилах пелени като ляга на дивана или леглото, но в един момент малко по малко започват да отпадат тези неща. Особено след като започна да яде и кал от двора осъзнах, че вече е на друг етап 😂
А и то стерилизацията е заради бактериите в млякото, които са неподходящи за новородените стомахчета. Така или иначе то се сблъсква с химия, бактерии, мръсотия ежедневно под друга форма.

# 383
  • Мнения: 314
Имаме 3 кучета, имаме папагал Ара, имаме 6 гръбливи птици да на двора са но все пак.
Аз го правих като навик , до 9 месец 🤣 Нищо ,че тя от 4 месец всичко в устата 🤣

# 384
  • Мнения: 506
Ние сме в четиристаен с три котки и единствено това ме кара да погледна към стерилизатор със сушене. Ясна ми е картинката, не ги оставяме в кухнята така или иначе тия котки, нооо косми се намират където искаш и неискаш. Ако шишето съхне извън уреда броя го не-стерилно със сигурност.

# 385
  • Мнения: 380
Привет от мен. Надявам се да сте изкарали хубави празници, аз преядох и тия дни го карам на таратор. 😅 Не съм се теглила скоро, защото кантара в къщата е забутан неизвестно къде, но не мисля че съм качила повече от 4-5 кг. - основно в гърдите и корема.

Вчера мина втората фетална, момата вече тежи 500гр. Всичко е в норми, не се виждат никакви увреждания. Артериите на матката работят нормално, шийката е ок. Раздаваше ритници през цялото време чак лекаря се чудеше от къде да я гледа. 🤣

Радвам се, че не съм единствената която се чуди кое да купи, кое е най-необходимо, кое ще ми е излишно… За сега май само шишета съм харесала на Авент. Чудя се за слиг, защото хем си мисля че ще е полезен, хем ме притеснява че кръста ми е слаб и дали изобщо ще мога да го ползвам. Стерилизатор може и да ми подари леля, ако още е здрав. И ние сме с 3 котки на етажа в къщата, единната е дългокосместа, та аз съм се примирила с космите. Ваксинирам и обезпаразитявам редовно и гледам да не го мисля твърде много.

# 386
  • Мнения: 43
Танчитка, не знам какъв трябва да е гърба на бременна, но предполагам че майка ми го казваше, защото я молех да ми маже гърба 🤡 междудругото аз си поръчах масажния крем и маслото на палмърс сега с отстъпката и ми пратиха и подаръчета.

Daisy97 аз съм написала, че не съм качила кг, но пропуснах да напиша, че имам 1-2 летни панталона, които ми стават! Преди да вляза в болницата си купих 3 клина от лидълските, тъкмо ги бяха пуснали, един дълъг и два къси, като късите са доста по-голям размер. В болницата бях само с нощници, като излязох си бях 3-4 дни пак само вкъщи и вчера ми се наложи да изляза - дългия клин ми стяга много (на краката ми е отпуснат, но на корема не). Та така… за 2 седмици изпуснах периода на носене на новия ми клин 😸

Аз също имам една котка, британско късикосместо таби и мисля да купя стерилизатор със сушене точно заради това. Четох че бутилките могат след края на процеса.. да останат вътре и така няма да се чудя къде да ги съхранявам.

Купих един комплект на Филипс авент от 4 бутилки+четка от една дама, която твърдеше че само са разопаковани, а като пристигнаха видях че има леки одрасквания, но не ми се занимаваше да ги връщам. Жената беше изпратила и подарък - 3 (наистина нови) бодита за новородено….момиченце. А във вайбър си писахме преди рова и ѝ казах, че чакам момче. Както и да е, не съм сигурна но мисля че все пак тия бутилки са ползвани и се чудя дали след стерилизация могат да се ползват без проблем и от второ бебе?
ПП бутилките са пластмасови и съм предвидила да са за по-късен период, за началото (ако се налага!) ще взема едно стъклено.

Може ли мнение?

И искаме да си купим стъклена филтрираща кана за вода. До сега живеем като пълним вода от минерален извор, но решихме да започнем да пием и чешмяна, но не искаме пластмасова кана. Някоя от вас може ли да сподели опит за стъклени кани, филтри…впечатления?

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 18:57 от totolitka

# 387
  • Мнения: 203
Какво ползвате за течащ нос и кашлица? АГ не ми отговаря цял ден. Пия биозин мама, смуча хербитусин и фитолор, обаче и носа ми тече яко и се закашлям вече😞

# 388
  • Мнения: 58
Аз наскоро си закупих тази стъклена кана
https://www.aquaphor.bg/staklena-filtrirashta-kana-glass-2-5l?se … D1%8A%D0%BA%D0%BB
И уж е на промоция. Филтри също има на промоция в сайта. Много е лека и по-голяма от пластмасовите. Пластмаса е само частта, в която сипваш първоначално вода, но тя след това се пречиства и реално престоява в стъклото. За моите изисквания е 10/10.

Танчитка, не знам какъв трябва да е гърба на бременна, но предполагам че майка ми го казваше, защото я молех да ми маже гърба 🤡 междудругото аз си поръчах масажния крем и маслото на палмърс сега с отстъпката и ми пратиха и подаръчета.

Daisy97 аз съм написала, че не съм качила кг, но пропуснах да напиша, че имам 1-2 летни панталона, които ми стават! Преди да вляза в болницата си купих 3 клина от лидълските, тъкмо ги бяха пуснали, един дълъг и два къси, като късите са доста по-голям размер. В болницата бях само с нощници, като излязох си бях 3-4 дни пак само вкъщи и вчера ми се наложи да изляза - дългия клин ми стяга много (на краката ми е отпуснат, но на корема не). Та така… за 2 седмици изпуснах периода на носене на новия ми клин 😸

Аз също имам една котка, британско късикосместо таби и мисля да купя стерилизатор със сушене точно заради това. Четох че бутилките могат след края на процеса.. да останат вътре и така няма да се чудя къде да ги съхранявам.

Купих един комплект на Филипс авент от 4 бутилки+четка от една дама, която твърдеше че само са разопаковани, а като пристигнаха видях че има леки одрасквания, но не ми се занимаваше да ги връщам. Жената беше изпратила и подарък - 3 (наистина нови) бодита за новородено….момиченце. А във вайбър си писахме преди рова и ѝ казах, че чакам момче. Както и да е, не съм сигурна но мисля че все пак тия бутилки са ползвани и се чудя дали след стерилизация могат да се ползват без проблем и от второ бебе?
ПП бутилките са пластмасови и съм предвидила да са за по-късен период, за началото (ако се налага!) ще взема едно стъклено.

Може ли мнение?

И искаме да си купим стъклена филтрираща кана за вода. До сега живеем като пълним вода от минерален извор, но решихме да започнем да пием и чешмяна, но не искаме пластмасова кана. Някоя от вас може ли да сподели опит за стъклени кани, филтри…впечатления?

# 389
  • Мнения: 18
Привет и от мен. В очакване на първите си деца съм- 2 момченца, които би трябвало да се родят на 25.09. Следя с огромен интерес темата, тъй като всичко свързано с майчинството ми е съвършено непознато. Озадачава ме това, че повечето от вас вече усещат "подритване" от бебчетата, но при мен още няма такива проявления. Като килограми до момента съм качила 4, но за сметка на това, имам чувството, че коремчето ми расте с всеки изминал ден и започва да ми тежи все повече- не ми се мисли за по-нататък Simple Smile Утре ми предстои 2ра фетална морфология и се надявам всичко с децата да е ок- карам много лека бременност ( дори лошо не ми е ставало ) и дано продължи така до края Simple Smile Крепко здраве на всички и сили да устискаме до щастливия  финал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт