Септемврийчето подритва вече, а пък термина е още надалече!

  • 11 188
  • 493
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 9
Здравейте аз съм във 22 г.с бях на лекар всичко казаха, че е на ред аз да попитам вас, вашите бебчета как са разположени тъй като моето е главично и се чудех не е ли доста рано?

# 481
  • Мнения: 214
И моята девойка беше главично разположена на феталната в 21ва седмица, имат време да се въртят още. Simple Smile

# 482
  • Мнения: 476
Моята също е главично разположена. Казаха че все още има много място да се върти както си иска, просто явно така им е кеф в момента Simple Smile

# 483
  • Мнения: 368
Моята на феталната беше напречно, явно ѝ е кеф да се излежава. Smile Днеска ще я видим на ЖК дали е сменила позицията. Предвид, че продължавам да усещщам ритници от ляво и от дясно мисля че пак си е така

# 484
  • Мнения: 832
И моето е главично. Първото ми дете също винаги на преглед беше главично, както казаха момичетата все още имат място и могат всеки ден да си се въртят.

# 485
  • Мнения: 5 466
Едното е главично, другото е с краката надолу. Предполагам, че така ще си стоят.

# 486
  • Мнения: 61
Моят младеж беше седалищно миналата седмица, вчера не попитах, но предполагам пак е бил така, защото ме рита долу. Беше застанал с гръб и си смучеше палеца, не искаше да се завърти

# 487
  • Мнения: 201
Здравейте, аз имам въпрос към мамите с втора или повече бременности и с 1 секцио.

Пак ли секцио ще раждате? Дадена ли ви е информация дали е различно от първото?

Аз съм с едно спешно секцио и сега АГ ми предлага направо планово. Не знам да се съгласявам ли или да се мъча пак за естествено. Търся инфо дали има разлика в самите операции, място на разрез, по-висок или нисък шанс от усложнения? Нещо такова?

# 488
  • Мнения: 5 466
Дъщеря ми е родена със секцио и сега пак секцио ще раждам. При мен няма и друг вариант, но и да имаше пак секцио щях да искам.

# 489
  • Мнения: 832
Първото ми дете е родено секцио и доктора от началото на бременността ми каза, че пак така ще раждам, но аз лично не съм и искала по друг начин. Иначе ако държиш на нормално, можеш да потърсиш, има такива доктори, които са съгласни да пробват. По цял свят нормално раждане след секцио е нещо нормално и стига всичко да е наред с бременността със сигурност може, основно проблема е в докторите тук, които отказват.

# 490
  • Мнения: 30
Моето първо е секцио и сега пак ще е секцио. Знам, че много малко лекари в България се навиват на нормално раждане след правено вече секцио. Ако не ме лъже паметта един от тях е д-р Вецев, но да не ви подведа. Иначе разреза е на мястото на първия разрез. Даже в повечето случаи, които съм чувала с второто секцио поправят “щети” от белега от първото.

# 491
  • Мнения: 61
В частната св.София предлагат естествено раждане след секцио, мисля че раждането се води от Зебрите

# 492
  • Мнения: 201
Ако настоявам ще ме оставят най-вероятно да пробвам ама аз и с първото много исках и след 12 часа с изтекли води и 2 системи без адекватно разкритие минахме към операция. Не знам има ли смисъл да се пъна сега, сигурно пак нещо такова ще стане. Беше ми и интересно дали са ви споделили за някакви разлики при второто секцио или всичко е абсолютно 1:1 като първото.

# 493
  • Мнения: 30
Не мога да взема отношение, но то зависи според мен преди колко време е било първото секцио, как си се възстановила чисто като организъм след него. Не случайно казват, че не е много хубаво да се забременява и ражда скоро след първото. На мен ми бяха казали да изчакам 2 години, за да може разрезите и шевовете да се затворят. Има опасност от разтягането на матката да се компроментират шевовете, което си е опасно. Съответно това важи и за контракциите по време на естественото раждане. Честно казано, не съм стигнала да го коментирам с АГ, която си ми и направи тогава секциото. Знам, че се следват първите разрези и чисто като вид операция не би следвало да има разлика.

Общи условия

Активация на акаунт