Ортопед?

  • 1 766
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 424
ходихме на ортопед в горна баня на месец и половина някъде за луксацията. лекарят ни каза, че след като няма проблеми сега, няма нужда от други прегледи, но ако искаме, към 8 - 9 месец може профилактично

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
Нашата педиатърка ни даде направление и малката я водих когато беше на около 40 дни - значи 2 месеца. Ортопеда каза, че всичко е о.к. и не е нужен друг преглед, ако желаем може чак на годинка като стане. Но ние така и не отидохме.
За голямата ми дъщеря нямам спомен вече  newsm78

# 17
  • Мнения: 231
Педиатърката ни прати на ортопед след първата консултация. Отидохме в Горна баня и ортопеда каза, че следващият преглед може да на 6-7 месеца, но той не бил задължителен.

# 18
  • Мнения: 999
Ходихме веднъж-на 4 месеца и това беше... newsm78
И ние така.

# 19
  • Мнения: 432
Аз пък знам,че първия преглед е около 2 мес,а после-като проходи стабилно.

# 20
  • София
  • Мнения: 110
нашто педи ни каза, че ще ни даде направление при навършени 3 месеца и не по-рано, въпреки че и аз съм на мнение да се ходи още в самото начало след раждането.

# 21
  • Мнения: 2 242
ЗК изплаща на педиатрите направление за ортопед за първи и трети месец(поне така беше преди 1г). Имаше някъде из интернет схемата на задължителните прегледи за бебетата. Имате право да си го искате, но моят опит показва че е най-добре направо да си идете на частен преглед. Аз след цял месец мрънкане получих заветното направление (Зори стана на 2,5м) и пак си платихме 13лв. Поставиха ни грешна диагноза и накрая отидохме на частно (15лв). Яд ме е само че чаках и се разправях.
В повечето западни държави този преглед се прави първата седмица след раждането и почти винаги до края на първият месец.

Колкото по-рано стане толкова по-добре. Особено след като първоначално става въпрос за хрущяли, а след 5-6м вече за кости. Ама то няма здравословни проблеми, за които да не е по-добре да се хванат по от рано, а щом и ония циции  Mr. Greenот Касата са казали първи месец, значи наистина има защо!

# 22
  • Мнения: 413
Аз като препатила да ви кажа - ходихме на 1 м.,всичко беше ок.Сега на 6 м. пак ни пратиха на профилактичен при ортопед със снимка на таз и откриха проблем.Сега сме с каишки, т.н. "стремена на Павлик".Не знам ако не ни бяха пратили на преглед какво щеше да стане...

# 23
  • Мнения: 4 111
Вчера бях на първа консултация и питах ДЖИ ПИ-то за направление за ортопед и ми каза че тя щяла да го прегледа (с напипване ли - незнам, защото ехограф няма в кабинета) и ако имала съмнения - тогава щяла да ни прати на специалист. Знам от нея че за малките бебета няма ограничения за направленията, така че ако изискам - ще не ще  - трябва да ми даде. Да настоявам ли, посъветвайте и мен...   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
На нас ни казаха да отидем на ортопед още на първата консултация-даже педиатърката беше приготвила направлението.

# 25
  • Мнения: 1 517
Костната плътност се проверява с ултразвук още докато бебчето е в родилния дом. След това е добре детенце да отиде пак на профилактичен преглед, но не е фатално, ако пропусне!

# 26
  • София
  • Мнения: 4 294
Вчера бях на първа консултация и питах ДЖИ ПИ-то за направление за ортопед и ми каза че тя щяла да го прегледа (с напипване ли - незнам, защото ехограф няма в кабинета) и ако имала съмнения - тогава щяла да ни прати на специалист. Знам от нея че за малките бебета няма ограничения за направленията, така че ако изискам - ще не ще  - трябва да ми даде. Да настоявам ли, посъветвайте и мен...   bouquet

Дори и да има ехограф в кабинета си джипито не е ортопед, така че имаш право даси поискаш направление за специалист.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 248
на 1м и 3м.Ние сега ще ходим.

# 28
  • Мнения: 1 294
До 6-ти месец е задължително да се направят 2 профилактични прегледа.Детето се гледа на ехограф и се преглежда.Самия преглед наподобява гимнастика, с движенията се откриват евентуални изкривявания.
Следващия преглед се прави, когато детето прохожда, т.е. някъде около годината.

# 29
  • Мнения: 182
Някой може ли да каже колко струва прегледа при ортопед в Горна баня? Или лекарката трябва да даде направление? Нашето педи ни каза да отидем, но нищо не каза за направление, и защото съм си загубена, ме беше срам да попитам?

Общи условия

Активация на акаунт