Въпроси за TBI Bank - 2

  • 8 393
  • 285
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 104
В ОББ закривахме преди 2-3 месеца всички наследници, със смъртен акт, удостоверение за наследници, прехвърлихме парите по друга сметка в ОББ и казаха, че ще се закрие сметката. Повече не сме се занимавали. В рамките на 10-на минути беше всичко.

# 166
  • Мнения: 2 259
Така като ви чета, явно при нас има някакъв проблем и нещо, което не искат да ни кажат. Или не са компетентни..
Много добре си спомням, че още като подавахме документи ни казаха, че до няколко седмици-месец ще бъде закрита сметката. А пък за парите сега още повече се ядосах като казвате, че на повече места и веднага се случват нещата. Има нещо гнило.. дано само не ни извъртят някак и да не получим нищо, че тогава ще ги осъдя.

# 167
  • Мнения: 1 104
Залагам, че са просто некомпетентни. И няма нищо скрито - покрито. Това си е стандартна процедура.
При нас като отидох да откривам депозит в офис на TBI (тогава само в офис можеше) от 4-те служителки ме прехвърляха прехвърляха, докато отидох при управителят на клона - една наглярка ... ама съм го разказвал вече. Ама направи депозита де Simple Smile.

Та другите знаят само да отпускат кредити и да приемат вноски. И при тях се редяха само тип бай ...

# 168
  • София
  • Мнения: 1 313
bl00dflowerz, аз закривах сметки в 5 банки и навсякъде беше както го описах, на момента. Ето и Сейко казва, че е така. Отиди в друг офис и кажи за какво става дума - сигурна съм, че ще го решат бързо проблема.

# 169
  • Мнения: 55 040
Те, че са некомпетентни е факт, на повечето места. Но ако си търсите правата ще се изясни случая.
Баща ми почина отдавна, но май наистина парите ги дадоха веднага, а самото закриване на сметката стана по-късно. Тук да ви мотаят 3 месеца, с неполучени пари, ми се вижда пълен абсурд!

# 170
  • Мнения: 2 259
Ами варианта ни е да отидем до София в централния офис, но като чета отзивите за него в Гугъл направо се отказвам.. Grinning А и майка ми ще вземе и тя да получи инфаркт от толкова ядове за нищо Confused
Сега ще подам жалба през техния сайт, ако няма отговор до другата седмица, продължавам подред КЗП и т.н.

# 171
  • Мнения: 13 873
Ама то е малоумно - в момента в който им се явите и удостоверите че сте наследниците, тази сметка е ваша. Ако искате ще изтеглите всичко в брой, ако искате ще наредите да се преведат другаде, сметката и парите са ваши, не техни че те да решават... Все едно аз да отида и да ми кажат че от моята си не мога да изтегля парите ами да чакам седмици, месеци и прочие неща дето ако ги напиша ще ме модерират.
Според мен също в тоя офис са изключително некомпетентни и не знаят какво да правят, плюс явно като цяло не им се радват като оставят някого да закрие сметка в банката им. Не че за починал човек това важи, разбира се, но точно тия не ми звучат да са много умни.

# 172
  • Мнения: 116
Регистрирах се успешно в приложението и поръчах карта, но не мога да заредя никакви пари в сметката. Дава ми грешка след като мине двойната верификация от банката и така няколко пъти.

# 173
  • София
  • Мнения: 4 330
Срокът за отговор е 14 дни, информацията я има на линка, който ви дадох.

# 174
  • Мнения: 1 104
Не знам какво е PAN AWARDS но:





Някой знае ли стандартен междубанков превод от приложението на TBI към друго ДПУ има ли лимит, то сигурно има, но колко е?

# 175
  • here and now
  • Мнения: 4 350
Мисля, че беше 10 хил(9999), но не помня със сигурност.

# 176
  • Мнения: 55 040
Ужас! Щом тяхното е отличено, не знам другите колко са по-зле от него? Thinking

Сейко, какво е ДПУ?
Лимит сигурно има, за над 30 000 май искаха декларация за произход на парите.

# 177
  • София
  • Мнения: 5 326
Тази "награда" звучи като поредната за която плащаш някаква такса и получаваш каквото пожелаеш.
При мен продължава упорито на всеки 3-4 дни да ми се самодеактивира пръстовия отпечатък.

# 178
  • Мнения: 1 104
Ужас! Щом тяхното е отличено, не знам другите колко са по-зле от него? Thinking

Сейко, какво е ДПУ?
Лимит сигурно има, за над 30 000 май искаха декларация за произход на парите.

Благодаря за отговорите.
Т.е. сега не мога да направя превод да си закупя вилата в Испания, която капарирах ? Simple Smile

ДПУ - доставчик на платежна услуга. ДПУ е и банка. Но може и когато не е чисто банка (като epay) но си има IBAN т.е. сметка и може да се превежда също е ДПУ.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 20:36 от Seiko7075

# 179
  • Мнения: 1 490
10000 лв е лимита за превод.
То всички банки се кичат с някакви измислени награди - най-добра дигитална банка, най-доволни клиенти и т.н. И май да - плащаш и получаваш една 'награда'..

Общи условия

Активация на акаунт