Значението на апартамента в романтичната връзка

  • 15 657
  • 639
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 3 452
Не знам защо не обсъдихме въпроса "мама, тази ще ти вземе апартамента".
Възможно е и това да е някакъва причина да не се мисли в тази посока.

Знам ли, аз прочетох всички публикации на автора и тази коалиция с тъщата никак не ми хареса особено. Изобщо аз харесвам самодостатъчни личности, които са постигнали независимост от роднинските тела, имат собствен активен социален кръг и всички формати на роднинска близост в повече, ми действат като на бик- червено.
И в този ред на мисли, съм срещала един синдром при мъжете, насаждан от горното поколение, който вместо да ги учи да бъдат мъже на място, за жалост от ранна детска възраст им обясняват да търсят жена със зестра, така да се каже.
И въпреки всичко, аз имам проблем с мъж, който се нанася при жена си. Без значение от причините. И ако не е състояние да и предложи в някакво обозримо бъдеще да постигнат сходен или по-висок стандарт от настоящия, има някакъв проблем.
И да, тъжна история.

# 616
  • Мнения: 1 517
Azzy, извинявай, последният ти пост звучи като някаква психо - анализаторска мантра, демек, вие всички не сте наред, имате нужда от нас, да ви посочим правилния път в живота... Кой, чий, апартамент щял да взима в случая? От нас, психолозите. Ми сори, който се е родил да пълзи като змия, не може да лети като орел, каквито и мантри да му набиват.

# 617
  • София
  • Мнения: 13 477
Аззи е права. Един мъж на място избягва да иде заврян зет или го приема, осигурявайки насреща нещо (кола, вила, жилище за почивка, жилище за бъдещото дете и т.н.).

# 618
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Как точно ще му вземат апартамент, като няма такъв?

Няма лошо да търси мома със зестра. 80% от човечеството се жени така. Всеки иска партньор, който е с около 25% по-добър от самия него, но се жени за човек, който е точно като него.

В днешно време зестри има, но момите са на свършване.

# 619
  • София
  • Мнения: 3 452
Затова да не си е купил досега, има предвид.

И все си мисля, че качествата на една жена са най-голямата и зестра.

В днешно време зестри има, но момите са на свършване.
Именно.

Аззи е права. Един мъж на място избягва да иде заврян зет или го приема, осигурявайки насреща нещо (кола, вила, жилище за почивка, жилище за бъдещото дете и т.н.).
Да, това имам предвид- надграждане и създаване на семеен финансов фундамент, който расте с времето.

# 620
  • Мнения: X
Аз не виня строго автора, защото само може да спекулирам какво възпитание е получил от родителите си, за да бъде толкова нерешителен. Няма самочувствие и се вижда от предходната му тема. Възможно е (отново спекулирам) да е мачкан в училище, в същото време да е имал много любяща майка и баща, който не го е научил на нищо и са се развили повече ''женските емоции в него''. Това съм го наблюдавала в мъже, с които съм излизала или са ми приятели/познати - обикновено, когато няма стабилна бащина фигура в семейството, шансът момчето да стане плахо, неуверено и без никакво самочувствие, е огромен. Каквото и да си говорим, една жена не може да научи сина си на онези мъжки качества, които се изискват от един мъж, колкото и да е еманципирана. Но пък за сметка на това в такива мъже забелязвам повече уважение към жените и отношение към тях като с равни, заради голямата любов към майките си.
На мен започна малко да ми се размива темата, защото много неща се казаха, но по спомен, родителите му така и не са се запознали с момичето? Това говори адски много за тях. Ако той им е разказал нещо и те до такава степен да са се повлияли, че не желаят да я виждат - не знам, но тук има нещо много нездраво.  
Не всеки в живота има добър старт, добро възпитание, не всеки се ражда със силен характер, който да чупи камъка, въпреки всички обстоятелства, които му поставя живота и това е нормално. Аз наистина не мисля, че автора е лош човек или че има кой знае какви претенции. За него със сигурност има човек някъде там и е възможно да си го намери, а може и да не. И това е нормално, такъв е живота. Самотни хора на 60+, колкото искаш. А, да не говорим, че имотни сами жени на 60-70+ биха приютили мъж у тях, само заради компанията. Познавам такива. Та, като остарее и е сам, варианти има.
Та, клиширания израз - за всеки влак си има пътници - важи с пълна сила тук.

# 621
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Няма нищо лошо млад мъж да отиде да живее в жилището на жената.Той също може да купи имот и така семейството ще разполага с два имота.И то много по-лесно,защото няма да плаща наем.
Ама зависи от мъжа какви качества притежава..

# 622
  • Мнения: 829
Много мило е да се постави етикет "нерешителен" на автора и да започнем дружно да го съжаляваме и да му бършем сълзите. Жестоката истина е обаче, че той е нахален, безочлив и използвач. Говори изключително високо за себе си и е критичен към всички останали. На практика е бил на хранилка при бившата си и пак е жлъчен като говори за нея. Съвсем не е невинно агънце. Просто е мързелив. Поне аз до момента едно позитивно качество не намерих.

# 623
  • Мнения: 6 564
Аз също не мога да оправдая автора, но същевременно го съжалявам, защото виждам как сам прецаква живота си.

# 624
  • Мнения: X
Много мило е да се постави етикет "нерешителен" на автора и да започнем дружно да го съжаляваме и да му бършем сълзите. Жестоката истина е обаче, че той е нахален, безочлив и използвач. Говори изключително високо за себе си и е критичен към всички останали. На практика е бил на хранилка при бившата си и пак е жлъчен като говори за нея. Съвсем не е невинно агънце. Просто е мързелив. Поне аз до момента едно позитивно качество не намерих.

Ама не разбирам защо трябва да го съжаляваме? Аз със сигурност не го съжалявам. Все пак идва момент, в който малко или много, човек трябва да вземе нещата в свои ръце, каквото и да му е било детството. Просто за всяко нещо си има причини и предполагам, че тук има нещо подобно. Безполезно е да съжаляваме, когото и да е.

А, дали е бил използвач, нахален и безочлив, не мога да кажа. Може би, ако бях запозната с гледната точка на момичето, щях да съм по-категорична в мнението си. Все пак имаме само неговата, пък съм далеч от това да му тълкувам всяко изречение, защото само той си знае какво е имал предвид за едни конкретни подробности.

# 625
  • Мнения: 2 522
Няма нищо лошо млад мъж да отиде да живее в жилището на жената.
Как да няма лошо? Само като си помислиш, че ще те наричат "заврян зетко" зад гърба ти, и да ти се отще.
Аз ако не съм можел да осигуря жилище за семейството си, нямаше да се женя въобще.

# 626
  • Мнения: 754
Аз дойдох просто да видя до къде сте стигнали.
Да, много хора сте без работа.
‘Щото тия работи дето ги пишете ако ги прилагахте за себе си едва ли щяхте да имате толкоз време за палене по чужди животи.
Предполагам щяхте да сте заети със собствените си имоти (многобройни очевидно) или щяхте яко да работите за повишаване на квалификацията си или просто щяхте да отделяте време на близките си. Или най-малкото животът ви щеше да е тъй интересен и динамичен. (Личния).
 Предполагам само.

# 627
  • Мнения: 14 956
Ами не че нещо, ама авторът като е бил безработен за енти път, аз съм работила и съм се издържала на квартира сама. Примерно само казвам.
Ако някой се разпознава в образа на претенциозен мързеливец, това всъщност не е мой проблем. Негов е.

# 628
  • SF
  • Мнения: 21 358
Автора изчезна още преди 20 страници, ама  нареждането продължава. Не виждам много смисъл, по добре да удрят ключа, все едно на умряло куче нож да се вади.

Всички автори изчезват, когато развеем квалификациите.

# 629
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Самотни хора на 60+, колкото искаш. А, да не говорим, че имотни сами жени на 60-70+ биха приютили мъж у тях, само заради компанията. Познавам такива. Та, като остарее и е сам, варианти има.
Та, клиширания израз - за всеки влак си има пътници - важи с пълна сила тук.

И аз познавам такива жени, особено западни, но все приютяват мъже под 40г, обикновено под 35г.

Повечето приятелки на майка ми в България са над 70г и живеят сами или със собствено дете в техни си жилища. Нито една не е приютила мъж. Някои живяха с мъже, но все в жилищата на мъжа, а техните или седяха празни, или ги оставяха за ползване на децата си. Ти колко жени на 60+ познаваш, дето са приютили мъж?

Под нас живее вдовица, която няма и година след смъртта на мъжа си прибра едно дърто пиянде за да не е сама. Той и връчва пенсията и наемите, които получава, а тя му дава пари за бутилка вино + 30€ джобни на ден. Пазаруват двамата и той готви. През ваканциите на нея и стоварват внучетата и ги развеждат по екскурзии. От 20 вдовци и вдовици в блока тя е единствената, прибрала нов човек.

Ей сега мина съседката, която е нещо като домоуправител. На 72г и е разведена от 1976г. Оттогава с мъж не е живяла. Сега живее с две котки. Дъщеря и е на 49г и никога не е живяла с мъж. И двете имат големи жилища, пълни с котки.

Като познаваш такива, намери една да приюти автора, та поне наем да не плаща, та да събере пари за вноска!

 Той иска семейство и собствено дете, което значи млада жена.

Общи условия

Активация на акаунт