Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №26

  • 28 668
  • 732
  •   3
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 560
Здравейте, а изписаха ли ви ги или вие сама решихте да си ги вземете?

Не, никой не ми ги е изписал. Препоръчаха ми ги няколко жени, които ги пият, едната е медицинско лице.

# 76
  • София
  • Мнения: 38 959
Здравейте. 48 дни съм без цикъл. Топлите вълни ме подлудяват. Взех си добавка с Ямс, пък да видим.
Качила съм пак 2 кг.

# 77
  • Мнения: 29 057
Здравейте. 48 дни съм без цикъл. Топлите вълни ме подлудяват. Взех си добавка с Ямс, пък да видим.
Качила съм пак 2 кг.
Рокси, аз три ей така от нищото, все по трудно ми става да задържам под 60! Weary

# 78
  • София
  • Мнения: 38 959
Като общо съм много по-спокойна от септември, когато пак имах голяма пауза. Обаче тия вълни и главоболието, доста ме мъчат.

# 79
  • Мнения: 87
Здравей на мен от миналата неделя не ми е спряло дали е нормално на близо 46 години съм благодаря ви

# 80
  • Мнения: 23 348
Последният ми цикъл продължи 10 дни, със зацапването 14.Правя 47 след месец.

# 81
  • София
  • Мнения: 38 959
Рутаскорбин!
Аз бях така миналата година - като тръгне, няма спиране.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
И аз да се оплача.Два поредни месеца имах цикъл по 18-21 дни със запазването.На третия кръвоизлив с последващо абразио.След това вече 2 поредни месеца кръвоизливи. В момента съм на децинон всеки месец. След 3 месеца живот и здраве правя 49г Sad

# 83
  • Мнения: 1 560
И аз да се оплача.Два поредни месеца имах цикъл по 18-21 дни със запазването.На третия кръвоизлив с последващо абразио.След това вече 2 поредни месеца кръвоизливи. В момента съм на децинон всеки месец. След 3 месеца живот и здраве правя 49г Sad
След абразиото веднага пак кръвоизливи? Егати, това е много гадно. Нали уж се отнема лигавицата и би трябвало поне известно време да няма проблеми.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
Да следващия месец и по-следващия също.Хистологията е ок,ако още 2 месеца се повтори ще направя хистероскопия

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 6 509
На мен след абразиото цикълът ми много се промени-стана много обилен по 3-4 дена, продължителен по 10-12 дена и много болезнен в тези обилни дни, нищо общо с това което беше преди абразиото. Ако знаех, нямаше да го направя, но имах полип.

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
И аз имах някакъв полип.Казаха,че е от хормоните във възрастта и било често срещано.Явно и при мен така се развиват нещата

Последна редакция: чт, 02 май 2024, 10:18 от chocha

# 87
  • Мнения: 132
Сега като Ви чета, направо се радвам,че направихме хистеректомия. Като цяло сега съм много по добре без цикъл.

# 88
  • Мнения: 29 057
Сега като Ви чета, направо се радвам,че направихме хистеректомия. Като цяло сега съм много по добре без цикъл.
Радвам се да го чуя! И на мен предстои.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 92
Здравейте,
включвам се  в темата с въпрос - Как се справяте психически със закъсненията на цикъла в менопаузата?
На 46 години, цикълът винаги ми е бил като часовник - на 28 ден, от 2 години се скъси - на 25 дни, но пак като часовник
Преди 2 години след Ковид имах 10 дни закъснение и щях да откача, сигурно си направих 10 теста за бременност и сега този месец отново вече 3 дни имам закъснение ( още не съм си правила тест)
Нямам никакви странични ефекти и оплаквания през тези години - нямам вълни, нямам безсъние, цикъла ми е оскъден, но точен и всичко си му е наред.
И тези закъснения ме побъркват, защото се притеснявам от бременност, не за друго
Ама нормално ли е на тези години да ходя всеки месец за тест за бременност?
Вие имате ли такива притеснения или аз не съм в час?

Общи условия

Активация на акаунт