Наш'то малко валентинче ще е МАЙско животинче

  • 12 577
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 136
elph   ,  честита розова новина и от мен! ама много време се криеше твойто мушмуроче:)
Аз като знам, че очаквам момченце вече взех да се умилявам от момиченцата повече, шантава работа...Simple Smile
И аз като теб съм напред с "материала" - разбирай + 10 кг вече...
Празникът у нас беше много приятен, със сирена и винце и свещи у дома. Изпих 1/2 чаша и откарахме до 11.30, което си е мнооого за мен:)
Иначе и на мен ми се стяга корема вече доста често по 6-7 пъти на ден, понякога доста...забелязах, че най-вече ства като се азседя много пред компа, сигурно понеже съм сгъната. А, и бандитко като се разрита или опъне яко и тогава става. Сутринта такова ритане му удари диването, събуди ме в 5, после не пожела да заспи изобщо - то не беше бутане, ритници, разгягане... а сега спи на воля, ама мама вече е будна....
Момичета, време ли е за 3-ти изследвания вече? И още кога се прави изследване за влагалищен секрет последно преди раждането? Аз имам едно досега, ама беше декември чак.
Хубав ден от мен - отивам да закова един бомбон "линд" от вчерашния подарък:D
 

# 46
  • Мнения: 456
Благодаря момичета! Много се вълнуваме с бъдещия татко!  Heart Eyes baby_neutral Grinning

mileeenka, да, много потайна беше малката мишонка, но я разкрихме. Много ясно се видя че е момиченце.

За килограмите... За последните 6 седмици сме качили 4-5кг. Но това грам не ме притеснява и вас не трябва, после ще ги смъкваме, само бебчетата да са добре и здравички.

Докторката също каза, че бебка е надолу с главичката и плацентата е горе и отзад - това било много добре, но все още може да се врътне и да си промени позата. При вас как са се "разположили" бебетата?

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 12:26 от elph

# 47
  • Мнения: 184
Здравейте майски мами, много време не съм писала, но .........ето ме. Бях малко в болница. Всичко е наред и сега съм у нас по цял ден. Направо се побърквам от скука. За килцата- и аз съм +10, но никак не се притеснявам. Само се надявам да не станат повече от 15 до края, че незнам как ще се движа. Искам да попитам има ли някой, който да е решил да ражда в новата болница "Токуда". Аз сега лежах там, защото моята лекарка се премести там да работи. Много ми хареса и като обстановка и най-вече като обслужване. Всички бяха мноооого мили. Направо не се чувстваш в болница. Мисля и там да раждам, но да сме живи и здрави ще реша по нататък. ПОздрави на всички и "лек" ден  Laughing

# 48
  • Мнения: 136
Ron4eto, добре че вече всичко е ок. Hug  Хайде кураж още малко остана. Ще устискаме. Не я знам тази болница. Сега ще пусна сърч да видим какво ще излезе.

# 49
  • Мнения: 96
Ронче и аз не съм я чувала тази болница, осведоми се първо колко раждания имат там или персонала..

# 50
  • България
  • Мнения: 3 621
За изследване на влагалищен секрет и мен ме интересува, защото моя лекар не ми е пускал до сега, но кажете кога последно преди раждане се прави, за да искам, ако не се сети.

# 51
  • Мнения: 65
Има доста писано за Токуда вече във форума, потърси.  Peace
До колкото съм чувала, доста добри специалисти от МД и Правителствена болница се преместиха там.
Ако си решила да избираш място за разждане според това къде е лакаря, на който имаш доверие, може да идеш и да пробваш там. Не знам обаче колко струва раждането като е частна.  newsm78

При мен за раждането има 2 алтернатви на база доверен лекар, или в Св. София, при моя лекар, но за съжаление той прави само секцио.  Sad  Или естествено раждане, където е др. лекарка, на която имам доверие, но пък е в чатната "Вита", а и там е 1100 лв. раждането.  newsm78

Та се чудя и мая къде ще раждам...  Thinking

# 52
  • Мнения: 184
Токуда не е часна болница. Субсидираан е от частен фонд, но работи по здравната каса. Раждането е безплатно ако си здравно осигурен. А за специалистите- не мога да преценя дали са добри, няма по какво. Но много добре се грижеха за мен. Имат малко раждания, защото болницата работи от ноември, но имат супер техника. Има още време, така че ще реша.

# 53
  • Мнения: 3 089
за токуда четох страхотни отзиви . и не е частна само - работи и със здравната каса. а това го знам от позната сестра, която работи там. поразрови се в  майките. дано да работи търсачката, всъщност.
за килограмите - тази седмица отслабнах. от +6-6.50 сега съм + 5- 5.50. много работа, лудо детет, гледачката я няма, имам болки, та затуй навярно.
послено диването беше главично. което за мен е все тая, защото ще съм секцио. плацентата си е твърдо предна, разкриетие преди 2 седмици нямах. а изследвания на мен ми пускат всеки път - не знам при вас как е  newsm78  секрет мисля, че най-късно в 8-я месец трябва да се вземе. ако имаш гъби, да се излекуваш, защото при вагинално раждане бебето може да прихване нямкакви инфекции. аз лично си има гъби, които уж всеки месец моря и пак са на линия. но аз така или иначе съм секцио - все тая е.
снощи вечерта премина при нес не лошо, направо си беше супер. телефонът за доставка в уго се беше скапал и 20 минути даваше заето. бях си набелязала половината меню, н не ме оигря. взехме манджа от китайския ресторант до нас. но пак беше приятно, де. постояхме почти до 12, поговорихме си с мъжа ми за бъдещите планове - работни, семейни, лични, ремонтни (най-вече работни Simple Smile), изобщо - поотпуснахме се. той имаше днес махмурлук (но всъщнст той има и от халба бира, така че  това не значи, че се е нафиркал), а аз даже изпуших 2 цигари.
айде, че времето ми за почивка изтече - връщам се на фронта Crazy
и сори за грешките, ама те са от бързане - нали съм редактор, та знам как се пише хи-хи-хи

# 54
  • Мнения: 16
Здравейте, мили гугутки!

Рончето, надявам се да си добре! И аз си отвисях един месец в болница и се надявам да не се налага повече нито на мен, нито на друг, че е голяма гадост.
И аз нямам отзиви за болница Токуда, все пак от доста скоро съществуват. От друга страна и аз се чудя къде да раждам. Засега съм се насочила към МД, може би, защото всички лекари, при които съм ходила досега по прегледи работят там, но знам ли - в последния момент, току виж ми дойде друг акъл. Наистина е много трудно да направиш избора - всяко място си има плюсове и минуси Simple Smile

# 55
  • Мнения: 41
Моята плацента също е предна...знам че това има значение ако се ражда секцио, но повече не ми е ясно...може ли някой да обясни?


П.С. защо не излизат отдолу седмиците...моите не ги виждам, а вашите също и при вас ли е така???

Хм излезе...нещо съм се объркала

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 13:51 от Shemetka

# 56
  • Мнения: 3 089
прдна означава, че бебето е зад нея, т.е. при секцио се минава през нея. важно е да се знае от оператора на секциото, но не е проблем. не се притеснявай  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 4 588
Здравейте! Laughing Най-накрая да се добера да компа и аз. Party Днес реших да не ходя на работа и си останах вкъщи, а мъжо докъм 1 има работа на компютъра и не можах да пиша по-рано.
Добре дошли на новите МАЙчета!  bouquet
Вчера и ние си останахме вкъщи в крайна сметка. Направихме си вечеря, запалихме свещи, пихме по чаша вино. Много добре си мина и изобщо не съжалявам, че не излязохме и без това така ме мързеше. Не знам за вас, но аз като пия една чаша вино и ми става адски тежко и започвам трудно да дишам. Rolling Eyes
За сметка на това сутринта като се събудих към 7 уж за работа и като ревнах с глас, незнайно защо. newsm78 Явно още отсега откачам. Blush
За Токуда и аз се интересувам от известно време и засега съм чувала и чела само добри отзиви. На една приятелка нейна близка работи там като АГ и ще чакам инфо от нея. Simple Smile
Нащият бебчо е главично също. Heart Eyes Онзи ден бях при док и го видяхме. Laughing Този път вместо да ни даде снимка на главичката, ни снима големите му топки (гордостта на баща му   Mr. Green). Той не пропусна да ги  покаже насам натам. Питах док и за начина на раждане и тя ми каза, че е рано още да се каже. Тя самата ме пита къде мисля да раждам, аз и казах, че още се колебая, което си е самата истина. Питях я къде ми препоръчва и тя каза Майчин дом. Аз нещо не му симпатизирам много, но ще видим.
и накрая да ви питам - кажете някой друг магазин за детски мебели освен Дибо, че мисляим да се разходим с мъжо да поразгледаме днес.
Лек ден! Grinning

# 58
  • Мнения: 78
                   Здравейте Май-чета,

      Еlph, честита ти девойка!!!Добре е, че темата се пооцвети и в розово, че в началото каквато беше синя, се бях притеснила, че няма да има достатъчно снахи Laughing
      Ron4eto , радвам се, че си добре. Дано  няма повече болници до май Praynig
      Мajceto, за какви болки говориш???Не се юркай толкова, дори да ти се иска...С малко дете си, все пак това си е достатъчен стрес!!!

     Момичета, аз също си имам стягания още от декември/май са по-силни вечер преди заспиване, когато и шавливко си прави най-активно акробатиките/, пия Магнерот и си почивам като усетя. Ако няма разкритие и болки, мисля, че няма и особен повод за притеснение. Все пак, важно е да си имаме едно наум и да се пазим!!! Изследване на влагалищен секрет ми правиха декември, другата седмица смятам отново да си поискам. Някой знае ли колко точно са предвидени за 9-те месеца???

    Днес от 16 часа съм на преглед на ехограф.Стискайте палци да се върна с добри новини!!!

                                      Хубав следобяд
     


       

# 59
  • София
  • Мнения: 2 493
за киселините - "Стопацид". Много помага ама е гадно на вкус. Все едно дъвчеш тебешир. Содата е абсолютно вредна и е отречена много отдавна. Може да облекчава, но прави поразии на стомаха (не само на за бременни, а за всички)

за Токуда - и аз много добри отзиви имам за тази болница от моя приятелка, която лежа там 1 седмица с детенцето си. Зачудих се дали да не раждам там (аз така или иначе няма да имам уговорка с лекар, кьдето и да раждам). Обаче ме налегнаха следните мисли - болницата е нова, чиста, уютна, с добри специалисти и работи със ЗК. Следователно сигурно ще има голям наплив. Тогава може ли да те върнат ако нямат място къде да те приемат/настанят? (за раждане става дума, а то се води спешен случай, нали?)

Общи условия

Активация на акаунт