Днес отивам при директора, търпението ми се изчерпа

  • 4 804
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 900
Каси - махай си детето от там!!!!
Но накарай недоразумението, набедено за учител, да те запомни и да съжалява!!!  Mr. Green

Това е груба демонстрация на превъзходство  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 3 089
а всъщност детето вижда ли от втория чин?
и каква е гаранцията, че няма да попадне на друг образцов педагод следващия път и на другото място?
може би е редно да говориш с даскалицата лично (не по телефон или посредством жалби/молби и пр.) и може би дори заедно с мъжа ти, че се надяваш личните антипатии, които имате една към друга (или поне липса на симпатии) да не повлияят върху професоналното й отношение към детето, защото то (детето) усеща напрежението между вас и ефектът е стрес и нежелание да посещава училище (например, де) или там какъвто е ефектът.
все ми се струва, че мен ако ме местят като чувал с картофи наляво-надясно, ще се чувствам още по-зле, отколкото ако не ме местят, дори да съм в не-своя и некомфортна среда. освен това, ако въпросът към детето е "искаш ли да се преместиш?", то вероятно предполага, че отговорът трябва да е "да". е, ако то само запита "мамо, няма ли начин да се преместя, това е друга работа". всъщност, в момента гадая, така че може и да няма какпа истина в това, което казвам.
исках да кажа, че винаги съм вярвала, че проблемите се решават с диалог, а не с агресивно действия, ако насреща човекът не е абсолютен типигьоз, рабира се.

# 17
  • Мнения: 46 518
Като дете с очила, на което му писна да седи на първия чин, мога да ти кажа, че сядах на някой от задните чинове и се спотайвах да не ме забележат и да не се сетят да ме преместят отпред Stop та в тази връзка, питала ли си детето си дали иска да седи там  Tired
Ако е с очила, няма проблем, всичко се вижда  Peace

# 18
  • Мнения: 503
Намесвам се, защото имам подобен проблем с детето ми в детската градина. Само да попитам- има ли педагогически съветник(психолог) в това училище? Защото те са хората, които обикновено разрешават подобни конфликти. В случая наистина май става дума за борба за надмощие.

# 19
  • Мнения: 178
Имам брат-близнак,който беше и е със силно късогледство и винаги е седял на първия чин,защото най-добре виждаше от там.Но явно госпожата го кара на заяждане и от позиция на силата,което е недопустимо.И когато не разбира от нормален човешки диалог ,единствения начин е жалби до директор, РИО и други,за които се сетиш.Макар,че гарван гарвану око не вади,но си длъжна да опиташ.Успех!

# 20
  • Мнения: 2 534
По отношение на очилата
почти никога корекцията не е пълна и
винаги има призматичен ефект
точно заради това децата, с очила
винаги са напред
Защо не занесеш медицинска бележка от детски офталмолог , че е задължително детето да е настанено на първия чин
Винаги са напред , Мина , нали не означава винаги първи чин
Защото пък аз съм запозната с доста случаи , в които това детето да седи там е желание на родителя , а не желание или необходимост на детето .
Съгласна съм , че има и лоши педагози  Peace

# 21
  • Мнения: 4 734
Ако детето само не ми беше казало,че не вижда не бих инициирала разговор с г-жата, но е факт че малката не вижда и се оплаква на мен вечер вкъщи. Между другото тя сама изявява желание да я преместя в друг клас, аз съм тази която все отлага уж за добро Rolling Eyes
...
Никол, оплаква се наистина. По принцип не е лигла и ако нямаше проблем никога не би мрънкала за нещо подобно.
Не е претенция да настоявам да я преместят, първите чинове винаги са заети от децата на  родителите-подмазвачи. Съжалявам ако звучи грубо, но поне в нашия клас ситуацията е такава.
Да, има такъв служител в училището. Играе явно ролята на буфер между двете страни в подобни ситуации. Но аз възнамерявам да пропусна компетентното му мнение и утре сутрин първата ми работа ще е да отида на разговор при директора.


Момичета, омотах се в цитати Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 21:45 от Kasidy

# 22
  • Мнения: 2 534
Кас , разбрах случая ти и лекинко ти намекнах как да процедираш  Wink
Просто се опитах да обясня , че монетата има две страни , това по повод някои по-крайни мнения в темата ти

# 23
  • Мнения: 1 470
   Абсолютно си права!!!Но говори-тоест абсолютно безпрекословно заяви желанията си пред самата учителка.Ако реагира просташки/хубаво би било да я запишеш на телефон/отиди при директора.

# 24
  • Мнения: X
Кас ,според мен ти вече доста време се опитваш да разрешиш проблема интелигентно. Време е  за тежката артилерия.Аз също съм работила като учителка  и е имало доста родители, които не съм харесвала, но никога, никога не съм си позволявала да се отнасям с детето им  зле. Моя позната направи грешката да  премести детето си от въпросното училище, защото цитирам:'' Те вече били вдигнали ръце от него и незнаели какво да правят'' Та ,след това за съжаление и се наложи да го мести още 2 или3 пъти. Така детето до 4 клас е сменило четири училища #Crazy                                                                            Да ти кажа честно ,  моето мнение  е, че наистина трябва да говориш с директора ,но съвсем спокойно.Във всяко стадо си има мърша и може тази именно госпожа да е мършата в училището.А може  и да е назначена отгоре  и да си я знаят що за стока е, но директора да е с вързани  ръце.А, бе ,варианти много, трябва да ги обмислиш добре всички.Както са те посъветвали преди мен, вземи бележка от офталмолога на детето , с която  да удостоверишр че наистина трябва да стои на първия чин и я заври в носа на тази даскалка.Ако  още същия ден не премести детето -бегом при директора                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Уф стана малко объркано, но дано си ме разбрала.Успех!!

# 25
  • Мнения: 836
Касиди, можеш да направиш последнен интелегентен опит да и обясниш, че, ако детето седи на първия чин, най-отляво (откъм прозореца) или най-отдясно (откъм вратата) няма начин, то, колкото и да е високо да пречи на останалите ученици.  Rolling Eyes
Аман от учители, които са си сбъркали професията!

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не твърдя, че детето ми е с предимство заради късогледството. Просто мястото и е на първия чин, колкото и егоистично да звучи. На този етап зрението и повече неможе да се коригира и единственото решение е да е на по-здравословно разстояние от дъската. И в моето детство, и в досега ми с други класове ( имам кратка, но поучителна учителска практика Simple Smile ), децата с проблеми с очите винаги са стоели отпред.

Да и аз знам, че децата със лошо зрение стоят на 1 чинове. Моята майка все подозираше, че не виждам добре (понеже тя самата е с очила) и караше учителите да ме слагат на 1 чин, което те и правиха (а аз не бях от най ниските деца), въпреки, че аз лично нямах проблем със зрението и си виждах отлично и то последния чин.
Тая г-жа явно се е заяла нещо, според мен. Което е доста гадно и непрофесионално от нейна страна. Лошото е че вашия спор, ще рефлектира върху детето, тя ще се настрои срещу него и ще му стъжни живота. Защо не преместиш дъщеря си в друг клас (ако видиш евентуално лошо отношение към детето ти, защото това не можеш да го промениш дори и да отидеш при директора).
Много кофти ситуация.


Касиди, можеш да направиш последнен интелегентен опит да и обясниш, че, ако детето седи на първия чин, най-отляво (откъм прозореца) или най-отдясно (откъм вратата) няма начин, то, колкото и да е високо да пречи на останалите ученици.  Rolling Eyes
Аман от учители, които са си сбъркали професията!

 newsm10 Да ако това въобще е проблема, или се опитва да каже (аз съм учителката от мен зависи, аз коля и беся, ще видиш кой командва) с това си поведение. newsm78 Абе комплексари.., само не мога да разбера, защо си ги избиват на децата

# 27
  • Мнения: 4 451
Аз съм бургазлийка и репутацията на училището ми е добре известна. Чак не мога да повярвам, че именно там се развива случката.
Отивай при директора, това не се търпи вече. Ако и това не помогне, направо си премести детенцето в друг клас. Подкрепям те изцяло! Hug

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Евала за това, че се застъпваш за детето си. Аз най се дразня, че моите родители, че никога не са се застъпвали за мене, моята класна като бях в 6 клас не ме харесваше и реши заради тази причина да ме остави на поправка (при условие че нямах нито 1 двойка) и майка ми като отиде да говори с нея, онази взе да и говори, че съм носила обици и съм си слагала молив на очите (и нищо за оценките ми). И майка ми вместо да се застъпи за мене и да отиде при директора или при по горна инстанция, ми каза. Ами ще караш поправка, нищо, че нямаш двойки и нищо, че така или иначе ще те местим в друго училище (понеже сменихме жилището), не ми се разправя с нея. Shocked
Аз веднага бих сменила класа, още повече, че и самото дете иска.

# 29
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Напълно те разбирам и подкрепям. Лично аз, обаче, бих носила със себе си и нещо в писмен вид / жалба или молба/, при това адресирана с копие и до по-висша инстанция. От опит (но не в училище) съм забелязала, че хората се страхуват от документи.

Братовчедката на мъжа ми (5. клас) имаше проблем с една преподавателка, която непрестанно й крещеше за щяло и нещяло от началото на годината, защото нашата мома й е отказала в началото на учебната година да се запише на уж доброволно извънучилищното занимание, организирано от съответната учителка. Но чашата на родителите й преля, когато преди месец въпросната г-жа хванала нашата девойка за косата, за да я обърне да гледа в посока на дъската - без предупреждение и с такава сила, че братовчедката я боля глава цяла вечер. На следващия ден баща й ходи при директора и той каза, че ще вземе мерки, но за да предприеме каквото и да било, трябва до него да постъпи писмено оплакване. Писахме жалба една вечер точно по съвета на solaris - един екземпляр до директора, един до една инспекторка в МОН, позната на семейството - този екземпляр служеше само за "сплашване", не са го използвали и един до самата г-жа - защото бащата на братовчедката искаше да разговаря лично и с нея (нещо, което ти вече нееднократно си направила). Та ако занесеш жалба, те са длъжни да я заведат под някакъв номер и да вземат съответните мерки; ако не друго, то поне ще изглеждаш "по-тежко".

Друг е въпросът, че директорът бая сол трябва да й насоли на тази жена върху главата, за да я е страх да ти тормози детето - доста е вероятно да се озлоби още повече тази особа. Sad И ако дъщеря ти сама е готова да се премести в друг клас, двете години, които й остават до края на 4. клас, изобщо не са кратък срок, ако ще се чуди как да се свива пред тази жена през цялото време...

Общи условия

Активация на акаунт