Отговори
# 255
  • Мнения: 1 419
И аз като Ауа цял ден нямах нет #2gunfire
Да не сте към нашия доставчик  Mr. Green Бг-Нетуърк

# 256
  • София
  • Мнения: 6 282
mariah, днес бяхме на обиколка именно за матраци и легълце. Определено се спряхме на легло на Дибо, същото като на Мелодия . За матраците и аз се чудех между Хепи Дриймс и Магнифлекс. Днес, след като ги видях на живо, определено се отказвам от Хепи Дриймс, защото са пружинни. Сега съм Магнифлекс,но мъжа ми ми пусна и друга идея, която ще проуча - матраци от пенолатекс, като тези на Нани (www.nani.bg ). Но определено Магнифлекс са ми фаворити за сега.

За теглото на количките - ами модела, на който се спряхме Чиполино Бевърли е май 13 кг. (според каталога им), уж е с олекотена алуминиева конструкция според продавачката. Ама не ми се стори тежичка днес  newsm78 . Ая, сигурна ли си, че двойната количка е само 12 кг? newsm78  Ако е така, според мен е доста добре.

А, сетих се и друго, в магазина на Хепи Дриймс гледах тези мекичките портбебета, испански, много са сладички и мекички, цената е 31 лв. Имаше и някакви други испански оделца, май към 35-36 лв., ама не съм сигурна за тяхната цена де.

Е, поне ме поуспокоихте за гърдите, да не се шашкам напразно за глупости.  Crazy

Лека нощ от мен Stop

# 257
  • София
  • Мнения: 529
tuni, хълцане си е това ритмично трепкане в коремчетата! И при мен се случва по няколко пъти на ден, и често продължава доста.... И си е леко изнервящо Twisted Evil Предпочитам другите неритмични движения!
А както при дъщеричката на Style  и при моята честото хълцане продължи и след раждането! Е тогава вече наистина го намразих, защото изнервяше бебка и започваше един рев... #2gunfire

Епизиотомията звучи садистично при описание с думи, но наистина не се усеща кога се прави. От цялото раждане нашия тати каза, че само в този момент е отклонил поглед и не е искал да гледа. После шиенето е по-неприятната част... Но пък зараства много бързо така контролирано направен срез.


zazu1, клизмата не отнема много време, та май се спестява само на мамите с пълно разкритие.  В Шейново отидох със 7 см. Докато ми направи прегледа докторката бяха подготвили водата и докато чакам минутките преди WC-то попълвахме документите за приемане.
А оранжавото - супер си е! Не се давайте на бабата, че ще се разглези в даването на съвети Mr. Green шегичка!!!

mariah, ние сме с Маг Ингланд Принцес. Каката още возя с нея, но след 2 месеца бебка ще се вози в каляската. Копирам какво бях писала преди време за този модел:
плюсове: цена 200 лв
въртяща се дръжка
много маневрена в едното положение (мама и бебо се гледат)
една от най-леките комбинирани колички
големи проходими гуми
амортисьорите правят плавно движението
събира се в малкия ми багажник 
много широк кош за бебо
минуси: Когато бебо гледа напред трудно се управлява
в това положение ритах задната ос и спирачките при ходене
коланите не вършат никаква работа


# 258
  • Попово
  • Мнения: 687
Неделя Сиропустна- Сирни заговезни
ПРОСТЕТЕ МАМЕТА И ДА ВИ Е ПРОСТЕНО  Praynig   Peace

# 259
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
И от мен милички момичета , едно простете...  Hug Hug Hug Hug  ака с нещо някого съм обидила.
Прекрасна неделя.  bouquet
 

# 260
  • София
  • Мнения: 9 128
А да ви питам, защото съм пропуснала, ако е обсъждано преди, за какво са ви еднократните гащи? Щото аз с това дупе, не знам дали ще си намеря размер като за мен  #Silly
От къде ги купувате и за колко пари горе-долу. Имат ли някаква номерация?
Не може ли с нормални си гащи  newsm78 ?

# 261
  • София
  • Мнения: 6 282
Добро утро, мами.
 Praynig Простете ако с нещо съм ви обидила.  Hug

Много сте ранобудни. Я кажете, нещо приготвя ли се специално за трапезата на днесния ден? или бялата халва и прошката са достатъчни? Mr. Green

А да ви питам, защото съм пропуснала, ако е обсъждано преди, за какво са ви еднократните гащи? Щото аз с това дупе, не знам дали ще си намеря размер като за мен  #Silly
От къде ги купувате и за колко пари горе-долу. Имат ли някаква номерация?
Не може ли с нормални си гащи  newsm78 ?

Ох, и аз искам да знам същото. Щото съм във чуденка дали да си купя такива, от къде, дали ще ми станат на хипопотамското дупе  Embarassed , дали за удобни.

А иначе може с нормални гащи. Ама аз нещо не си намирам нормални (в смисъл да не изглеждат като гащите на баба ми все пак), качествени, памучни гащи. Купих си едни бикини от МИС МАКСИ, турски, много семпли, но удобни, но се разшиха на второто обуване  #Cussing out #Cussing out

# 262
  • Мнения: 60
Добро утро мили мами! Hug

Простете, ако съм ви обидила с нещо  Praynig

Бях забравила, че днес е прошка и изобщо не съм се подготвила за празника - дори халва нямаме  Sad

Чета за епизотомията и страхът от нея - при първото раждане ми направиха, даже не разбрах кога! Имах много дълго и трудно раждане с множество вътрешни разкъсвания и епизотомия. Раждах нормално, без епидорална и в момента на разреза ти е все тая дали с него или без него. Всичко е толкова изтъпнало, че нищо не се усеща. Понеже имаше доста за шиенми сложика упойка за шевоте. След това е малко трудно да си седнеш на Д...то, но това е по-добрия вариант, отколкото последствията, ако не се направи.

Хубав и слънчев празник   bouquet

# 263
  • Мнения: 11 018
Здравейте, априлчета food010

catty m, поне по нашия край днес на трапезата не се слага нищо специално, освен халва. Ние мислим да минем с тахан, понеже бялата е отличен пломбоизваждач  hahaha

За испанските одеялца - виждала съм ги на цени от 35 лв. до 75 лв. Най-евтините бяха китайско производство. Изглеждат ми доста плътни, на нас ще ни свършат ли работа в топлия сезон?

За епизотомията - и преди бях писала, че не ме е страх толкова от раждането, колкото от болките и неудобствата след разкъсване или епизотомия. Но предпочитам контролираното срязване пред случайното разкъсване ...  Sick

За гащите - не мога да преценя какъв размер да си взема, така че да са ми удобни и да не ми стягат на шевовете и чувствителните места след раждането. Казаха ми, че безшевното бельо също е подходящо. Не ми пука дали ще съм с бабешки гащи или нещо по-модерно, нали след събуване ще бъдат изхвърлени веднага Wink

Тук някой обсъждаше клизмата - аз да попитам боли ли??? Не мога да си представя как ще отида с болки и контракции в болницата и на капак ще ми бъде направена тази неприятна процедура  #Crazy

Сладки заговезни на всички! Wine Glass cook 

# 264
  • София
  • Мнения: 6 282
Гигилче , за клизмата питах веднъж в един друг подфорум (не помня сега кой  Rolling Eyes ), та там ми обесниха, че не боли, не е неприятно. Според мен си е просто унизително, но след като разбрах, че може да се изпуснеш по време на разждане (като, ще ме извините, мами, да почнеш да пишкаш, пръцкаш, акаш   Embarassed Embarassed Embarassed ), мисля, че не ме е страх от някаква си клизма. И май ни предстоят много унизителни неща, но крайната цел оправдава всичко. Не знам дали е така, такак ми го обениха раждалите мами. Ако искат раждалите вече априлки да кажат.

За испанските одеялца - написала съм по-горе колко струват в Хепи Дриймс.

За епизотомията - ами не искам да се замислям за такива неща и за самото раждане, щото ме хваща моментално паниката и страха  Shocked . Страх ме е, но си повтарям, че ще се справя, както със всичко до сега.

# 265
  • Мнения: 1 925
Момичета, черпя ви виртуално с тортичка и сокче, по случай РД-то на моя татко, който днес става на 50 г.


В крайна сметка за подарък му взех ДВД компилация с концертите на Елтън Джон, защото той му е фен, пък и постоянно ме кара да му ги запиша и аз все се замотавам...  Blush

# 266
  • София
  • Мнения: 6 282
Страчи , да е жив и здрав татко ти още много, много години.
Хубав подарък си му избрала.

# 267
  • Мнения: 221
ПРОСТЕТЕ И ДА ВИ Е ПРОСТЕНО!!!Весело посрещане на празника и богата трапеза!

Страчи,честит ти двоен празник-да ти е жив и здрав бъдещият дядо,че голямо глезене на бебка го чака. Laughing cheers

Момичета,не мислете предваритено за епизотомията,може и да не се наложи да ви правят.Като раждах моя син ,раждането продължи около 14 часа,но накрая без малко да го родя в предродилното.Само с 4-5 напъна изскочи като тапа буквално и нямах никакво разкъсване,дори охлузване или нещо от сорта.А за клизмата-желателно е да ви направят-така ще ви спестят повече неудобства от самата клизма.Да,наистина,неприятно е ,но в никакъв случай болезнено.

# 268
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро и от нас Simple Smile
И аз да се присъединя към искащите прошка, ако нещо съм обидила някой.....  Hug
За епизотомията - аз всъщност не се безпокоях толкова от самия момент на срязване, защото съм убедена, че в такъв момент няма да усетя нищо, а и нали ще има епидурал. По-скоро ще е неприятно шиенето и болките след това. Не ми се иска да съм като парцал и да не мога да се погрижа за бебчето си. Другото е, че след изчетеното във форума бях останала с впечатление, че най-добрия вариант за раждане е да имаш достатъчно време организма да се подготви достатъчно и да не се стига до разкъсвания. Но сега като ми казаха какви рискове се крият за вбъдеще ....  newsm78 ама много ми е странно това, че природата създава проблеми Simple Smile
За еднократните гащи - аме те са от някаква странна материя - почти хартиени са. Но ще са достатъчни колкото да държат лигнин или превръзка. А за размера - във Вис Виталис имаше само L-XL и пише на каква обиколка съответстват - 60-110 см.
За хълцането - ей, направо ме изплашихте, че това оставало и след раждането Thinking
Ние хълцаме по няколко пъти на ден и става доста досадно по някое време. Ама все си мислех, че с раждането ще се оправи. Няма ли спасение после  Tired
Филка, само като каза как си се развълнувала от първата покупка ....чак на мен ми подейства Simple Smile ама хайде качвайте още снимки ..... А от къде го взехте това комплектче?
За одеялцата - ами.. дали ще им е топло  newsm78 сега и аз се замислям. Сигурно първия месец ще е добре. Не знам размерите дали ще са подходящи за следващия зимен сезон. Май ще трябва мамие с опит да споделят за темповете на растеж и да се ориентираме.
А за клизмата  Embarassed да си призная и мен ме смущава. Наистина не искам да се изпускам в ръцете на докторите - би било отвартително и дори не можеш да избягаш от срам  Sick Ама не съм сигурна, че тази процедура може да гарантира, чре няма да се изпуснеш. Аз каквато съм се запечена.... май е по сигурно нищо да не ми правят Embarassed Ами ако не успееш да изчистиш всичко в тоалетната и .... таман в перфектна консистенция го сервираш на докторите   Embarassed newsm78 Много се извинявам, дано не си го представяте цветно, ама си е за притеснение

# 269
  • Попово
  • Мнения: 687
Клизмата наистина не е страшна, не боли, но е малко срамничка и доста необходима... не може като започнеш да се напъваш и да пръцкаш. че дори и да акаш Wink
за всички момичета които им е за пръв път, не се плашете и не се товарете с негативни емоции около раждането  Hug колкото и да боли се преживява и забравя, после остават само прекрасните създания които да ни радват baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт