Проблем с корема?Отчаяна съм

  • 2 411
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 442
Отново избягваш въпроса за това каква ти е диетата (което поне мен ме кара да мисля, че ядеш нездравословно, това че не ядеш пържено хич не е достатъчно).
Ако сама не си регулираш хранителният режим каквито и лекарства да пиеш оправия няма да има.

# 16
  • Мнения: 80
Така и не написахте подробно какви изследвания са правени, какви предположения са отхвърлени, какво сте пили, как се храните, какво сте пробвали като диети.
Колоно и гастроскопия,тест за хеликобактер  ,бактерии и гъбички.Никакви диагнози не са ми слагали лекарите ,защото ми казваха че нищо ми няма.Въпреки това все ми изписваха нищо,например медоприд,спазмомен,трибутин и разни пробиотици.Ям домашно приготвена храна,но сладкото ми  е слабост.На ден не изяждам повече от една вафла например.Един месец пробвах чез тесто и сладко,само това съм пробвала като диета.
Отново избягваш въпроса за това каква ти е диетата (което поне мен ме кара да мисля, че ядеш нездравословно, това че не ядеш пържено хич не е достатъчно).
Ако сама не си регулираш хранителният режим каквито и лекарства да пиеш оправия няма да има.
Ям сутрин и вечер домашно пригетвена храна,между храненеята си позволявам някакъв плод или нещо сладко.Не мисля,че се храня нездравославно.Според мен тази болка въобще не  е свързана с храната.От ноември стана постоянна,но преди това имаше дни, в които не ме  е боляло а съм била на почивка и съм изяждала ограмно количество храна.
Отново избягваш въпроса за това каква ти е диетата (което поне мен ме кара да мисля, че ядеш нездравословно, това че не ядеш пържено хич не е достатъчно).
Ако сама не си регулираш хранителният режим каквито и лекарства да пиеш оправия няма да има.
Наистина не знам къде бъркам.Ям домашна храна.Ориз,супи,манджи,картофи,боб много рядко ,тесто също рядко,но си позволявав често сладко.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 23:07 от Mariqna1111

# 17
  • Мнения: 3 442
Бобът е една от храните, които изключително дразни. Плодове - аз не докосвам цитрусов плод ама въобще. Определени зеленчуци също.
Това за вафлите като го прочетох се хванах за главата - фрашкано с Е-та и химия.
Сериозно премисли хранителният си режим. Ако нямаш воля да не ядеш каквото ти се поиска няма да има оправия.

# 18
  • Мнения: 80
Бобът е една от храните, които изключително дразни. Плодове - аз не докосвам цитрусов плод ама въобще. Определени зеленчуци също.
Това за вафлите като го прочетох се хванах за главата - фрашкано с Е-та и химия.
Сериозно премисли хранителният си режим. Ако нямаш воля да не ядеш каквото ти се поиска няма да има оправия.
Бобът е една от храните, които изключително дразни. Плодове - аз не докосвам цитрусов плод ама въобще. Определени зеленчуци също.
Това за вафлите като го прочетох се хванах за главата - фрашкано с Е-та и химия.
Сериозно премисли хранителният си режим. Ако нямаш воля да не ядеш каквото ти се поиска няма да има оправия.
Благодаря Ви!

# 19
  • Мнения: 2 009
Заради болките в корема казаха на майка ми да не пие безалкохолно, да не яде картофи, боб и др такива храни, които дразнят стомаха. Трудно е да спреш от раз някои от храните, но ги по намали.

# 20
  • Мнения: 8 827
Стига сте пълнили темата на момичето с глупости, моля!
Как си представяте 23-годишно момиче с още здрав организъм да я боли корем всеки божи ден само защото не спазва строга диета?
Аз имам един куп гастро заболявания, едно от друго по-ужасни и пак не ме боли всеки ден, имам периоди на ремисии. И не стоя гладна по цял ден.
Авторке, това не е гастро заболяване според мен. Не пишеш нищо друго, освен за болка в корема, около пъпа. Всички гастро заболявания, включително бактериалните, вървят освен с болка и с други неща - къркорене, газове, разстройство или запек, промяна в цвета на изпражненията, а ти не пишеш нищо подобно. Ако нямаш, изключи гастро заболяване, както и бактерия.
Насочи се към други системи, които дават отражение на коремните органи в посока болка. Най-тясна връзка има между костната система и корема. Провери си костите. Виж после и разни специфични заболявания, които биха рефлектирали в коремната област. Има нещо. Не може да те боли без причина на тази почти детска възраст още. Продължавай да търсиш. Ориентирай се и към автоимунни заболявания, може да си отключила нещо, което не може да се открие само с кръвни или ехограф.
Не знам какво предположение да направя, къде може да е проблема, но такъв има. Болката е индикатор ,че нещо не е наред. И не е защото се храниш. Това са глупости. Не си прекалила кой знае с какво.

# 21
  • Мнения: 19 333
Ън, ако  погледнеш последните публикации, ще видиш, че е имало хеликобактер, подуване, запек, гъбички, писано е и за ендометриоза, болка в челюстта.
Изобщо трябва да се теглят с ченгел думите.
Подкрепям за проверка за автоимунни.

# 22
  • Мнения: 3 442
Ън, ако  погледнеш последните публикации, ще видиш, че е имало хеликобактер, подуване, запек, гъбички, писано е и за ендометриоза, болка в челюстта.
Изобщо трябва да се теглят с ченгел думите.
Подкрепям за проверка за автоимунни.

Аз също съм за проверка за автоимунни, но и диетата не трябва да се изключва.
Само лекарствата няма да й помогнат.

# 23
  • Мнения: 6 947
Ън, +1!

Заради болките в корема казаха на майка ми да не пие безалкохолно, да не яде картофи, боб и др такива храни, които дразнят стомаха. Трудно е да спреш от раз някои от храните, но ги по намали.

И от кога картофите дразнят стомаха? Варените картофи, заедно с моркови, са основна захранваща храна, след гладуване по някакви медицински причини.
ММ беше в инфекциозна преди няколко години, там беше само на сухар, обикновени бисквити и солети. След изписването ни казаха до кога да продължи на тях и после да го захраня с варени картофи и моркови, първоначално без сол, без мазнина, без подправки, които да въвеждам постепенно в храната.
Пържените картофи дразнят стомаха, но заради пърженето, а не самите картофи.

-----------------
Болка около пъпа може да е и от малка херния. Там се намират тънките черва, които не се виждат при гастро/колонскопия.

---------------

Ън, ако  погледнеш последните публикации, ще видиш, че е имало хеликобактер, подуване, запек, гъбички,  писано е и за ендометриоза, болка в челюстта.
Изобщо трябва да се теглят с ченгел думите.
Подкрепям за проверка за автоимунни.

Не съм гледала другите публикации, но тук казва, че тези неща не са били доказани. Може да са били съмнения за такива.

# 24
  • Мнения: 80
Стига сте пълнили темата на момичето с глупости, моля!
Как си представяте 23-годишно момиче с още здрав организъм да я боли корем всеки божи ден само защото не спазва строга диета?
Аз имам един куп гастро заболявания, едно от друго по-ужасни и пак не ме боли всеки ден, имам периоди на ремисии. И не стоя гладна по цял ден.
Авторке, това не е гастро заболяване според мен. Не пишеш нищо друго, освен за болка в корема, около пъпа. Всички гастро заболявания, включително бактериалните, вървят освен с болка и с други неща - къркорене, газове, разстройство или запек, промяна в цвета на изпражненията, а ти не пишеш нищо подобно. Ако нямаш, изключи гастро заболяване, както и бактерия.
Насочи се към други системи, които дават отражение на коремните органи в посока болка. Най-тясна връзка има между костната система и корема. Провери си костите. Виж после и разни специфични заболявания, които биха рефлектирали в коремната област. Има нещо. Не може да те боли без причина на тази почти детска възраст още. Продължавай да търсиш. Ориентирай се и към автоимунни заболявания, може да си отключила нещо, което не може да се открие само с кръвни или ехограф.
Не знам какво предположение да направя, къде може да е проблема, но такъв има. Болката е индикатор ,че нещо не е наред. И не е защото се храниш. Това са глупости. Не си прекалила кой знае с какво.
Да нямам нито запек,разстройство,киселини и такива неща,само болка. Просто се чудя има ли някаква болест ,която да боли всеки ден без да спира.Ходила съм на двама коремни хирурга,нямаше ли да видят ако има херния.За автоимунно заболяване нямам представа.Как се доказва,:защото лекарите въобще не ми помогат.За тях съм здрава.
Ън, +1!

Заради болките в корема казаха на майка ми да не пие безалкохолно, да не яде картофи, боб и др такива храни, които дразнят стомаха. Трудно е да спреш от раз някои от храните, но ги по намали.

И от кога картофите дразнят стомаха? Варените картофи, заедно с моркови, са основна захранваща храна, след гладуване по някакви медицински причини.
ММ беше в инфекциозна преди няколко години, там беше само на сухар, обикновени бисквити и солети. След изписването ни казаха до кога да продължи на тях и после да го захраня с варени картофи и моркови, първоначално без сол, без мазнина, без подправки, които да въвеждам постепенно в храната.
Пържените картофи дразнят стомаха, но заради пърженето, а не самите картофи.

-----------------
Болка около пъпа може да е и от малка херния. Там се намират тънките черва, които не се виждат при гастро/колонскопия.

---------------

Ън, ако  погледнеш последните публикации, ще видиш, че е имало хеликобактер, подуване, запек, гъбички,  писано е и за ендометриоза, болка в челюстта.
Изобщо трябва да се теглят с ченгел думите.
Подкрепям за проверка за автоимунни.

Не съм гледала другите публикации, но тук казва, че тези неща не са били доказани. Може да са били съмнения за такива.
Да имала съм хеликобактер пилори.В моминта нямам нито запек,нито разстройство.А съм писала в темата за ендометриоза ,защото аз самата по едно време си поставях диагнози чез да е споменато от лекар.За всички лекари всичко   е наред ,и е на психическа основа ,но ходих на психиатър без резултат.

# 25
  • Мнения: 10 593
Живо психо си е. Държиш да си болна от нещо?

# 26
  • Мнения: 80
Живо психо си е. Държиш да си болна от нещо?
Не,но когато нищо не помага всякакви неща ти минават през главата.

# 27
  • Мнения: 10 593
Тук със сигурност няма как да постави някой диагноза. Най-много още повече глупости джанти се натрупат в главата.

# 28
  • Мнения: 3
Потърсете информация за Втора чакра или Коремната чакра. По конкретно търсете блокажи и проблеми, свързани с нея. Това е на кратко, но има много достъпна и безплатна информация, относно нея в интернет.

ВТОРА ЧАКРА
Втората чакра в нашето тяло е Свадхиштхана. Известна е и като Сакрална или Коремна чакра. Тя е разположена в долната част на корема (на 2 сантиметра под пъпа) – на нивото на половите органи, за които отговаря. Втора чакра се свързва с нашите емоции и с това как се отнасяме към емоциите на другите. Цветът й е оранжев, а елементът - вода. Сетивото, за което се грижи е вкусът. Втора чакра е центърът на сексуалната енергия у човека. Също така тя ни помага да сме креативни и адаптивни към настъпващите промени, както и да имаме правилна самооценка и увереност. Проявлението й е: „Жизнен съм“. Ако при втора чакра има липса на баланс, човек може да се почувства емоционално нестабилен, обсебен от мисли за секс или тотална липса на такива.

# 29
  • Мнения: 64
Здравейте!От една година имам болка в корема,като от ноември месец е постоянна .Няма секунда и ден без да ме боли.Ходила съм но много лекари,гастроентеролози,генеколози,коремни хирирзи и на уролог.Според всички нямам здравословен проблем.За това реших  ,че е психосоматично,и отидох на психиатър.Пих 3 вида хапчета,без ефект.Намирам се в някаква дупка от ,която няма излизане а съм само на 23 години.Не мога да живея повече така.Има ли някой преминал през това?
Здравей аз бях година и половина в положение че имам всички болести постоянно се изследвах и като видя че всичко е наред обикалям други лабораторий трябва да се успокоиш

Общи условия

Активация на акаунт