🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 65]

  • 13 328
  • 273
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 514
Здравейте, някой има ли идея какви са актуалните цени на такситата в Истанбул в момента?
Стартова цена и цена на километър?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 857
Здравейте, някой има ли идея какви са актуалните цени на такситата в Истанбул в момента?
Стартова цена и цена на километър?
Таксита в Истанбул - 17.62Тл/км., начална такса-25Тл, минимално плащане- 90Тл.

# 62
  • Мнения: 63
Здравейте, писаха ни днес от хотела,че Султан Ахмед ще бъде затворен и за коли,и за градски транспорт..имате ли някаква информация?

# 63
  • Мнения: 514
Здравейте, някой има ли идея какви са актуалните цени на такситата в Истанбул в момента?
Стартова цена и цена на километър?
Таксита в Истанбул - 17.62Тл/км., начална такса-25Тл, минимално плащане- 90Тл.
Много благодаря, значи няма много голяма промяна с миналата година.

# 64
  • Мнения: 62
Хоп, и аз с резервация за Истанбул с Пегасус на 24 май. Само не знам защо избрах кабинен багаж 20 кг. Какво ще мъкна толкоз за 5 дена 😁 Не знам, не знам...

# 65
  • София
  • Мнения: 1 857
Тъй като в различни постове постоянно има въпроси с какъв бюджет да тръгнем за любимия ни град ще си позволя да напиша средните цени на основните неща, които най-често купуваме при престоя си в Истанбул. Като не забравяме, че във всеки един следващ момент те може и да не са вече актуални:
 Чаша чай ~10-75₺
 Турско кафе ~ 50-200 ₺
 Американо - 50-200 ₺
 Турска закуска (kahvaltı) в кафе ~ 300-750 ₺/човек
 Обяд в Локанта ( социални трапезарии) ~150₺ на човек
 Обяд в средностатистически ресторант ~600-1000 ₺/човек.
 Пакет кафе "Kurukahveci mehmet efendi"(в магазин)- 40 ₺ /100гр
 Вода 0.5 литра ~10 ₺
 Симит ~10 ₺
 Балък-екмек - 150₺
 Дурум Балик - 150₺
 Лукум ~ от 250₺ /кг
 Баклава ~ от 300₺/кг
 Сан Себастиан - 150-350₺
 Царевица (варена/печена) ~40 ₺
 Печени кестени ~60 ₺ /100 гр
 Istanbulkart ~ 70 ₺
 еднократно пътуване с Истанбул карт ~ от 17.7 ₺
 Обществена тоалетна - 3₺
 Турска сим карта за туристи ~ от 750₺
 Havabus от летище SABIHA GÖKÇEN до Taksim - 120₺
 Такси от летище SABIHA GÖKÇEN до Таксим - 1300 ₺  
 Хаваист от Новото летище до Таксим - 170₺
 Такси от Новото летище до Таксим ~1000₺
 Музейна карта за 5 дни - 105€
 Ая София - 25€
 Девичата Кула - 30€
 Топкапъ (+харем) - 1500₺
 Долмабахче (+музей на рисунката) - 1050₺
 Изкачване на тв кула Чамлъджа - 600 ₺
 Тур по Босфора - от 100₺

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 10:08 от Роже

# 66
  • Мнения: 11 392
харесахме няколко места за настаняване в този район Еминони
Т.нар. "Еминьоню". Не е е задължително да се настанявате в този район, за да го разгледате. Но Вие си знаете Wink
Хоп, и аз с резервация за Истанбул с Пегасус на 24 май. Само не знам защо избрах кабинен багаж 20 кг. Какво ще мъкна толкоз за 5 дена 😁 Не знам, не знам...
Значи... идеята е при покупка на билета да се кликне не на втората тарифа (с 25 евро/50 лв по-скъпа от първата), а да се кликне на най-евтината (Eко) и вече по време на резервацията като се стигне до багажите, там предупреждават, че еднократно може на тези цени да се резервира чекиран за 8 евро на посока или голям ръчен за 10 евро на посока. Второто е малко по-скъпо, но няма нужда да се чака на лентата за багаж. Аз ще ходя с 3 кг, (еко), че отивам за 48 часа този път Wink

Но пък успях да взема двупосочен за 55.90 евро и като сложих индирим от 20% (заради рожден ден) и платих 44 евро за двупосочния билет Wink

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Здравейте, писаха ни днес от хотела,че Султан Ахмед ще бъде затворен и за коли,и за градски транспорт..имате ли някаква информация?
Градът е блокиран днес заради протести по случай 1.05.
Ние днес трябва да си тръгваме, но не знам кога ще отворят пътищата. Ще трябва да се скитаме цял ден. Дано само не вали.

# 68
  • София
  • Мнения: 13 261
Видях, че според информацията на Роже турът по Босфора е 100 лири и отворих сайта на TURYOL, защото помнех малко по-различна сума. Пише, че е 150 лири, но не това е важно. В сайта излиза голям надпис, че от 1 май до второ нареждане спират фериботните градски линии Еминьоню/Каракьой- Кадъкьой- Бешикташ и Еминьоню/Каракьой-Юскюдар. При тях важеше плащане с Истанбулкарт. Остават само разходките по Босфора и линиите до островите.

# 69
  • Мнения: 432
Здравейте, някой дали е посещавал mall outlet 212 или outlet Veneziq? Заслужават ли си? Имам идея да напазарувам дрехи за децата а пък и за нас... В Анкара съм ходила в две пет етажни сгради една до друга бяха, lc Waikiki outlet i DeFakto outlet, купих дрехи за две години напред, за смешни пари... Е, вярно, че отне 5 часа да обиколя, но както го дават да вали, явно ще имаме време... Та, търся нещо подобно и в Истанбул?

# 70
  • Мнения: 290
Важна информация за корабчета на Шехир Хатларъ промяна в разписанието и се отменят линии.
https://sehirhatlari.istanbul/tr/duyurular/1-mayis-emek-ve-dayan … fer-duyurusu-3317
От сайта на Шехир Хатларъ ( превод с Гугъл)
30.04.2024 г
Уважаеми пътници,
в рамките на Деня на труда и солидарността 1 май, до второ нареждане от Провинциалното полицейско управление на губернаторството на Истанбул;
Пътниците не трябва да се транспортират до кейовете Beşiktaş-Kabataş-Karaköy-Eminönü, когато преминават от анадолската към европейската страна,
Анулиране на пътувания до Balat, Kasımpaşa (Beyoğlu), Sütlüce, Hasköy кейове и Beşiktaş-Eyüp, Ortaköy-Beşiktaş-Eminönü, Rumeli Kavağı-Eminönü, линии за заминаване/пристигане на Босфора,
Полетите по линиите Kabataş-Adalar и Beşiktaş-Adalar ще бъдат прекратени на кея Kadıköy, пристигайки в Adalar,
Освен това беше решено да се направят промени в редовете по-долу.
Кадъкьой-Каракьой-Еминьоню
Юскюдар-Каракьой-Еминьоню
Кадъкьой-Бешикташ
Üsküdar-Златен рог
Кадъкьой-Златен рог
Кабаташ-Кадъкьой
Ченгелкьой-Кабаташ
Bostancı-Moda-Kabataş

# 71
  • Мнения: 202
Бързи два въпроса. На коя станция на метрото се слизаше за МОЛ Джавахир? Нещо ме гови географският кретенизъм и не мога да се ориентирам как да стигвна до МОЛ Венеция. Ходила съм, но не помня нищо, а ще се явя водач на група хора и като гледам времето.....

# 72
  • Мнения: 188
Това с корабчетата само за 1 май ли е?

# 73
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 588
Помня в по-свободните времена на Турция какъв празник беше 1 май - всичко вреше от народ, украси, големи концерти, усещане за празник. Сега все едно апокалипсис ще настъпва, сакън някой да не нададе глас. И с Нова година така направи Онзи.

Няколко пъти в постове срещам, как локантите се представят като нещо, което определено не са. На български трябва да се преведе като бюфет - готови храни тип домашна кухня, от които избираш. Има и на достъпни цени, но има и такива на Истиклял, които дерат кожи и определено не са "социални" в значението на думата наложено в България.
Същото важи и за общинските заведение - били то ресторанти, кафенета, павилиони или лавки - и там далеч не е толкова евтино, колкото е било.

Единственото изключение са общинските бюфети, които обаче си имат име - казват се Kent, там обедно меню е 40 лири според интернет. И достъпът е свободен.

# 74
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 478

Via Sevcan Kence❤️

Асамарис,
За Корхан имението,вижда се от морето като се плава по- близо до Азиатският бряг.
Отгоре гледам рускините пускат клипчета,дебнат СейФер😊, особено Мерт Рамо😄
Ама аз съм фен на Аби и Суна❤️

Общи условия

Активация на акаунт