Седмокласници 2023/2024 - тема 10

  • 26 887
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • у дома
  • Мнения: 7 167
По мои спомени и навремето (90-те) не се е кандидатствало с рисуване в тогавашните строителни техникуми за специалност архитектура. Поне при нас даже май беше само с диплома, изпити имаше за ЕГ, ПМГ и тогавашния икономически техникум.


През далечната 1994г съм работила в Строителен техникум 1 год-децата,котото бяха строителство и архитектура бяха приети с изпит пи бел,мат и изобр изкусвтво-бяха много силен клас.

# 361
  • Мнения: 197
Сега погледнах - при балообразуването за СГСАГ участва ИИ от дипломата за всички специалности без Брокер.

# 362
  • Мнения: 29 915
E, то оценката от училище по рисуване нали се сещаш колко е обективна?

# 363
  • Мнения: 197
E, то оценката от училище по рисуване нали се сещаш колко е обективна?

Колкото всички да имат 6, точно толкова Wink

# 364
  • Мнения: 12 494
Е, нямат всички шестици.

# 365
  • Мнения: 8 321
Е, нямат всички шестици.
Добре де 99% , не всички Wink

# 366
  • Мнения: 13 915
За Вн справочникът вече излязъл ли е по книжарниците ? Благодаря!

# 367
  • Варна
  • Мнения: 731
За Вн справочникът вече излязъл ли е по книжарниците ? Благодаря!
Имахме родителска среща с "шефката" на Вектор (съжалявам, но не запомних името), те издават справочника. Та тя каза, че е готов, но чакат подпис на план-приема и най - късно до средата на май.
Много се радвам, че се раздвижи темата. Не пиша много, защото не мога да се похваля с резултатите от пробните, но пък при консултация с проверяващ по рисуване е доволен от рисунките на щерката.
Белото за мое голямо учудване го спрях, защото всяка вечер след работа съм преподавател по математика на мойто гардже и трябва да съм в кондиция.

# 368
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Темата е толкова раздвижена, че не успях да прочета последните три страници. Надявам се, ако е имало нещо важно, то да се повтори.
Бяхме командировани с ММ на хотел, за да освободим на наборката терен за рождения ден. Беше много доволна от прекарването. Брадърът остана в ролята на възрастен и ги обслужвал технически.
Важното е, че мина и продължаваме към следващия “ангажимент” в календара Grin
Христос воскресе! Здраве и успехи за всички!!!

Ehinaceq, ако някоя задача ви се опъне, пробвай с бЕло. Joy

# 369
  • София
  • Мнения: 312
Христос Воскресе !
Здраве, мир и любов да има във всяко семейство!

Успях да ви изчета, но наистина доста напрегнато е било предните дни.
С наборките боядисахме яйцата още в четвъртък, а вчера едната ми помагаше даже и за козунаците. Е то другата, която във втори клас казваше, че иска да учи сладкарство, сега не иска и да стъпи в кухнята 🙃.

При нас положението с ПИ вече и мен взе да ме напряга и се чудя май месец дали да ги записвам някъде изобщо или да чакаме последните ПИ в школата на 01 и 02.06 и с това да приключим...?
Правиха и в училище по БЕЛ, но там доста по-високи са резултатите. Явно истината ще е някъде по средата.

С удоволствие и аз се хващам на хорото, защото макар и с две, ще ми е за последно...направо се радвам, че няма да изживея този кошмар втори път.

Относно Строителния, и аз ги гледах специалностите, но ме притеснява това, че за някои от тях в балообразуването се взима 3 МАТ, а там нещата определено са по-зле.
Онзи ден и ние се опитахме да се класираме за отворените врати в 2 АЕГ, обаче не ни се получи и накрая решихме да отидем до там, само за да видим как е с транспорта и да засечем времето, за което се стига, въпреки че не беше час пик.
Успяхме да стигнем към 16.30 и само да обменим някоя приказка с охраната.
Но много ме притеснява цялото това пътуване, още повече на връщане , когато ще са 2 смяна 😕.

# 370
  • Мнения: 215
Христос Воскресе здраве и благоденствие на всеки! И аз не успявам да прочета напоследък всичко! Мойта наборка от 1 до вчера направи 4 пробни НВО по математика! Нека днес и утре си починем от уроци и от вторник наново!

# 371
  • Мнения: 4 191
Христос Воскресе! Здраве, мир и благоденствие!
На нас здрави нерви, на наборите - бистър ум и ведър поглед!

АниК, честита ти рожденичка! Браво за купона и за тиймбилдинга на брат и сестра!
Ние правихме подобна организация за едно гости с преспиване на три приятелки, на което мениджър беше голямата, но за купон даже няма да им давам и идея, наборката е страшна скрита лимонка и не искам да причинявам главоболия на сестра й.

За пробните - аз не съм привърженик на явяването на много ПИ, и голямата ходи само към школата, колкото да свикне с формата, и малката ще е само на тях. Тя изпусна един по БЕЛ заради участието в един фестивал в чужбина, сега за последния по математика се чудя дали изобщо да ходи, защото резултатите й са лоши и не знам дали съвсем няма да загуби вяра в себе си при още едни кофти точки. Математиката така или иначе сме я отписали.

У нас си имаме една семейна смешка, от времето, когато наборката беше първи клас. Имаше някакво регулярно домашно по математика, беше неделя предиобед, и понеже беше Прошка, й давам зор да го напише, преди да тръгнем на гости. Тя се инати, инати и накрая вика - на Прошка не се решават задачи! Сега от четвъртък се увещаваме да направи един тест по БЕЛ - първо вика на Разпети петък не се прави тест,  вчера вика - е точно на Велика събота ли?, днес предполагам на Великден направо ще ме срази с поглед.
Вчера сами направиха козунаци под ръководството на бабите си, първо едната неин си, после другата, много добре им се получиха, късметът на начинаещия. Ядохме снощи и цъкахме. Дано влезем в дрехите за бала на голямата.

# 372
  • Мнения: 12 494
Весели празници
Честито на рожденичката, да е здрава и успешно да се класира в желаното училище.
Ние сме в далеч по-малък град от София, но пък сме разглезени - училището е до блока, парковете - на 5 минути пеша, центърът и молът - на 15-20 минути пеша... В резултат и моите са свикнали да не ползват градски транспорт ежедневно и наборката е склонна да отхвърли училища с лека ръка заради необходимостта да ползва транспорт до там и обратно. За други училища, които са до 30 минути пеша е склонна да се жертва, ако са "хубави" в техните очи, т.е според съучениците й.
За щастие има две училища и паралелки на пешеходно разстояние, за които се надяваме да се класира. Но, ако бяхме в София сигурно щяхме да подбираме сред по-достъпните логистично. За мен повече от половин час от дома пеша или с транспорт вече влиза в графата "далече".
Аз съм за първи път със седмокласник, имаме и номер 2, но както върви за него ще е спокойно, освен ако на финала не се отпусне съвсем. От друга страна #2 е момче та все за някакъв занаят ще се класира.

# 373
  • Мнения: 40
Христос Воскресе !
Здраве и благоденствие да има във всяко семейство!
Ето и линк към една чудесна презентация с указания за седмокласниците и техните родители на ППМГ- Сливен.
До 17-ти слайд указанията са валидни за всички седмокласници в България!
https://www.ppmgsliven.com/2024/04/16/%d1%83%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d … bd%d0%b8%d1%82-2/

# 374
  • Мнения: 197
Христос воскресе! Светъл празник на всички Heart
Аз пък решавах задачи до сега. За тази ваканция има домашно и, като за моята госпожица, задачките са сложни.

Общи условия

Активация на акаунт