Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 43

  • 8 565
  • 372
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 476
Приятелче на синът ми от футбола се казва Златиан, и той като мен скоро разбрал цялото му име, понеже все му викали Златко. А от фейсбука на леля му разбрах, че е кръстен на баба си Златка и майка си Ана. Комбинация някаква, която не звучи зле.
А по повод странните комбинации знам истински такива:
между Иванка и Марин - Ивимир
между Стоян и Яна - (бихте си помислили Стояна, но не) - Стоимия
между Васил и Руско - Васко? Не! Васир!

# 61
  • Мнения: 389
Приятелче на синът ми от футбола се казва Златиан, и той като мен скоро разбрал цялото му име, понеже все му викали Златко. А от фейсбука на леля му разбрах, че е кръстен на баба си Златка и майка си Ана. Комбинация някаква, която не звучи зле.
А по повод странните комбинации знам истински такива:
между Иванка и Марин - Ивимир
между Стоян и Яна - (бихте си помислили Стояна, но не) - Стоимия
между Васил и Руско - Васко? Не! Васир!

Стоимен за мъжко име съм срещала веднъж. Моя приятелка е с фамилия Стоименова, но Стоимея за първи път чувам.

# 62
  • Мнения: 1 866
Приятел на моя е Стоимен, на дядо си Стойко. Преди 3-4г му научих името, знаех го като Коко

Колкото повече чувам нечии имена, толкова повече си мисля че е Именника не е бил толкова лош.
Познавам близначки на по 8г Пенка и Петрунка. Първото, как да е, ама второто?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 781
На мен Петрун(к)а ми харесва повече от Пенка. Ето, че хората имат различен вкус. Срещала съм няколко Петрунки (40 и нагоре, не деца). Сега, ако ще е от тоя тип, Петра най-добре.
Пенка и Николета съм срещала аз близначки, към 45-годишни да са. Едното име - смятано за остаряло още тогава, другото - от модерните за периода, тогавашната Никол.

Ваил на Васил и Илия съм чувала също.

# 64
  • Мнения: 12 495
Пенка - Пламенка, т.е Пламена/ Полина
Петруна - Петра или само Петя
Определено са трудни имена, в този случай е оправдано осъвременяването.
Стоимен е старо, рядко срещано, но не ми е по-неблагозвучно от Иван например. Стойко също ми е в графата "нормално име". Осъвременено - Станислав, Станимир. Друг вариант на Стойко е Стоян, но и то е старо.
Колкото до именника, в него е имало много стари и неблагозвучни имена.

# 65
  • Мнения: 389


Колкото повече чувам нечии имена, толкова повече си мисля че е Именника не е бил толкова лош.
Познавам близначки на по 8г Пенка и Петрунка. Първото, как да е, ама второто?

Има даже и песен "Петруно, пиле шарено" 🙂
Питайте ги за имената. Може да са родени на деня Св. Петър и Павел. Знам, че в миналото някои  хора, ако се роди детето им на деня на някой светец (Гергьовден, Ивановден) са считали, че си е дошло с името. И са го кръщавали на него.

# 66
  • Мнения: 12 495
Ей точно Пенка не се връзва на Св Петър и Павел, а и те са в два поредни дни. Да не говорим, че има и съвременни имена - Павлина, Паола, Паолина, Полина на Св. Павел.

# 67
  • Мнения: 3 777
Кои два поредни дни, не е ли 29.06 св Петър и Павел?
За да не е баш спам - Емилета, младо момиче.

# 68
  • Мнения: 1 421
На един и същи ден се почитат светите Петър и Павел - 29 юни: https://pravoslavenhram.com/%D1%8E%D0%BD%D0%B8-2024_32_50.

# 69
  • Мнения: 12 495
Кои два поредни дни, не е ли 29.06 св Петър и Павел?
За да не е баш спам - Емилета, младо момиче.
[/quotе]
Така знам - на 29.06 - Св
 Петър, а Павел - на 30.06.
Възможно е и да греша, така съм чувала

# 70
  • Мнения: 244
Стеа-Мария - млада жена. Първоначално помислих, че е грешка, но не, точно така се пише.

# 71
  • Мнения: 1 421
Да, бях писала това име, Стеа-Мария, тук преди време - това е една телевизионна репортерка.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 14:45 от Radilena

# 72
  • Мнения: 5 810
Варус, Енко, Пелагия, Сълзина.

# 73
  • Мнения: 12 495
Варус прилича на арменско.
Стеа е странно, като Стела, но с пропусната буква. Стела-Мария звучи добре, но Стеа?

# 74
  • Мнения: 3 805
Жан-Рамон Жеков
Диа
Бобо
Нуриана
Звездомир
Петромира
Вениян
Вели (момче)
Недислав
Ариана

Общи условия

Активация на акаунт