Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 43

  • 12 803
  • 566
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 496
Аз съм писала в предишни теми - за бабите на мъжа ми (едната е майка на майка му) - близначки - Благородка и Благородна. На кратко - баба Рода.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 14 935
Егати обичая.
И двете ли бяха баба Рода?

# 92
  • Мнения: 1 496
За втората трябва да питам Simple Smile

И използвам да поискам съвет. Работя с хора от друг град, където говорят по-меко. Бяхме се разбрали да ми пращат името (само малкото) на хората, които отговарят за едни неща в съответен ден. Някои от работещите имат турски имена. На 2 пъти ралични хора ми пращат име Илмаз. Има ли такова име, или е Елмаз с мек диалект. Неудобно ми е да питам. Понякога в списъка има и Елмаз и се чудя дали е един и същи човек.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 14 935
Илмаз може и да е някой мъж (вариант на Йълмаз). Но аз за сигурност бих попитала.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 26 692
Пирина
Флоренса
Мена

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 18:33 от Doli

# 95
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Илмаз може и да е някой мъж (вариант на Йълмаз). Но аз за сигурност бих попитала.
Мисля че е Елмаз, имаме познат с това име

# 96
  • Мнения: 12 777
Имах съученик Йълмаз от детската градина та до седми клас. Като деца ни беше много трудно името му за правилно произнасяне и му казвахме Илмаз/ Елмаз, но в детската градина като четеше учителката приказка и чуехме елмаз се обръщахме към него, а той се дразнеше и казваше, че не е Елмаз и името му няма нищо общо.

# 97
  • Мнения: 1 894
Според мен е най близко е Юлмаз, защото на турски е Ülmaz, ако е турско името

# 98
  • Мнения: 9 467
За Владилен казват, че е от ВЛАДИмир ЛЕНин.

По-скоро e ВЛАДимир Илич ЛЕНин. На трите имена е съкращение.

# 99
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Имах съученик Йълмаз от детската градина та до седми клас. Като деца ни беше много трудно името му за правилно произнасяне и му казвахме Илмаз/ Елмаз, но в детската градина като четеше учителката приказка и чуехме елмаз се обръщахме към него, а той се дразнеше и казваше, че не е Елмаз и името му няма нищо общо.
Нашият приятел си е Елмаз, поне родителите му така му викат, иначе за нас си е Илиян Laughing

# 100
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 347
Ариана-интернационално име.Разпространено в Европа,САЩ,Южна Америка.
Нидерландската принцеса родена 2007 носи името Ариана.
1.Гръцко-свещенна,свята,непорочна
2.Латинско-войнствена
3 Иврит-лъвица
4,Персийско-знатна
На мен името много ми харесва.Но за съжаление у нас се свързва само с бирата.

Пелагия е старо гръцко име и означава море,морска
Било е разпространено и у нас .

Анислава
Веролюба


# 101
  • Мнения: 2 530
Ша падна...

Вироника

# 102
  • Мнения: 41
Да, бях писала това име, Стеа-Мария, тук преди време - това е една телевизионна репортерка.
Покрай името на телевизионната репортерка се сетих за името Християния /Червенкова/. Как ви звучи? Не знам дали е обсъждано досега.
На мен ми е малко излишно дълго. Но ми звучи интересно и красиво.

Ариана сигурно е кръстена на Ариана Гранде.

А Пирин познавам,
Пирин Македонски.

Във връзка с кръщаването на Ленин, съм срещала женски вариант Нинел. Ленин на обратно.

А и познавам възрастна жена с името Богиня, както и Гвардиана

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 02:10 от LillyRosse

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 14 935
Богиня имаше в Ботевград или района, когато работех там. Имаше също Италиана, доста възрастна още тогава, Цветоплама, за което име е ставало дума, и Чайка, за която писах по-назад.

Християния е интересно, но аз предпочитам Христина.

# 104
  • София
  • Мнения: 9 365
Имах съученичка Ариана в началното училище преди 20 години, та Ариана не е нищо ново.

Общи условия

Активация на акаунт