Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 80 (м. май)

  • 27 484
  • 1 008
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 27 854
Това са част от нашите боядисани яйца (дадохме всичко от себе си с дъщеря ми❤, много съм доволна как се получиха шарените яйца). Едноцветните са отдолу:

Форумът нещо "измива" снимките, на живо цветовете са много по-хубави.
Елора, ето и разрез на великденските мъфини:


# 121
  • Мнения: 32 375
Одеве на предишната страница мъфините все едно си ги ръсила със захар. И си викам Долче се е хлъзнала с козунаци.
Увеличавам, ми не, кокос Joy

Гущер, много вкусно изглеждащ бут. Ей това бих го апнала, то просто крещи "изяж ме"

# 122
  • Мнения: 342
Разрез, специално за Елора! Grinning

# 123
  • Мнения: 27 854
А, Елора, кокос е.😅 И канела под него.
И аз бих хапнала агнешко, ама да има кой да ми го сготви добре. Като на снимката на Гущера.😃 Веднъж ме черпиха с едно агнешко "на конци"- някакъв дъх имаше и не ми хареса.🤔 Аз купувам само кебапчета и наденици с агнешко.☺️

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 15:32 от dolce miele

# 124
  • Мнения: 1 319
Здравейте и честит празник!
Какво ви е мнението за овесеното мляко, от Лидъл го купувам.
Замених прясното краве мляко с овесено, уж за по- добре, но споделяйки  днес това с една позната, тя ми каза, че овесеното мкяко много вдигало инсулина, тъй като имало много въглехидрати.
Така ли е, според вас?
И кое мляко използвате вие и е добре за хора с ИР?
И друго- сутрин си прявя палачинка от 3 с. л. овесени трици, 1 яйце и овесено мляко, но и това не било ОК за ИР. Така ли е?
Надявам се да ми отговорите!
Хубав празничен ден!

# 125
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 691
Честит празник!
Овесеното мляко е с 8-9 гр въглехидрати на 100 мл, което значи, че една чаша мляко е 16-18 гр.  Според мен не ок. Аз купувам на Alpro бадемово без захар - оранжева опаковка, ако изобщо с е налага да купавам подобие на мляко . https://lifestore.bg/napitka-alpro-badem-bez-zahar-i-sol-l  А понякога правя от бадеми или др. ядки - така поне знам, че няма консерванти.
На етикетите на пакетираните продукти пише хранителния състав и от там се ориентирам, а на непакетираните - в интернет има доста инфо.

# 126
  • Мнения: 13 590
Здравейте и честит празник!
Какво ви е мнението за овесеното мляко, от Лидъл го купувам.
Замених прясното краве мляко с овесено, уж за по- добре, но споделяйки  днес това с една позната, тя ми каза, че овесеното мкяко много вдигало инсулина, тъй като имало много въглехидрати.
Така ли е, според вас?
И кое мляко използвате вие и е добре за хора с ИР?
И друго- сутрин си прявя палачинка от 3 с. л. овесени трици, 1 яйце и овесено мляко, но и това не било ОК за ИР. Така ли е?
Надявам се да ми отговорите!
Хубав празничен ден!
Не знам колко строг режим спазваш по принцип, но ако питаш мен овесът е за конете а не за нас. Всякакво такова зърно дето с него хранят и угояват добитъците, не виждам аз защо да го ям и да чакам да отслабна Grinning
Това едно яйце и там малко фалшиво мляко и фураж без хранителна стойност ли са ти цялото хранене? Че то само за разяждане... колкото хем да си вдигнеш инсулина, хем да не си се нахранила. И го казвам като човек който хич не закусва защото не съм гладна сутрин.

# 127
  • Мнения: 1 319
Сутрин със ставането пия кафе със 150 мл мляко. Към 10ч хапвам палачинката, обядвам към 14ч риба/яйца със салата, след което отново пия кафе с мляко. Вечерята ми е като обяда към 19ч, но без кафето. Не ми пречи, че е едно и също, така ми харесва. Това ми е храненето в делничните дни, в почивните дни сме на някъде и хапвам каквото ми се яде.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 20:24 от maq-mi

# 128
  • Мнения: 13 590
Т.е. не само че си подаваш по нещо по толкова пъти през деня, ами и на ден изпиваш по 300мл от това "мляко" и то не заедно с нещо друго? Не ми звучи добре.
А с каква точно цел консумираш овесено мляко, не понасяш млечните ли? Защото ако е заради въглехидратите в него, в овесеното са двойно и отгоре на тези в нормално мляко и съвсем ми убягва смисълът...

# 129
  • Мнения: 1 319
Обожавам прясно краве мляко, но съм чела, че не е полезно и затова го замених с овесено. Сирене и кашкаваш също много обичам, но гледам да не си позволявам, че съм от тези ,,без едно мога, но с едно не мога".

# 130
  • Мнения: 27 854
Честит празник!🙂
Мая, aко изобщо трябва да купувам нещо, което е подобно на мляко, купувам бадемово от Лидъл или Кауфланд.
Натка, аз пък от прочетеното оставам с впечатление, че Мая пие кафе с мляко и на вечеря- защото пише, че е същото като обяда...🤔
Аз правих майонеза с мас, добре стана. Но и маста ми е хубава. Преди малко ядох "салата" от 3 варени яйца, едно нарязано кюфте, кисела краставичка, от майонезата, горчица, черен пипер.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 14:20 от dolce miele

# 131
  • Мнения: 13 590
Ами ти си знаеш по каква причина го избягваш, те и млечните на всекиго различно понасят, няма как да сме еднакви всички.
Ако сравнявам двете млека, на мен овесеното не ми звучи по-добре, освен при изричен проблем с кравето мляко, но пак като въглехидрати не звучи добре. Точно в тая тема тук няма кой да ти каже че 300мл от това нещо всеки ден е много добре за теб Grinning

# 132
  • Мнения: 342
Днес от 8 до 18 се бодах и това са резултатите:

8.00 ч.- 6.0
9.00-5.9
10.00 - 6.0
11.00 - 5,8 и храна три яйца, сирене, маслини, краставица.
12.00 - 5,9 1 ч. след
13.00- 5,6 2ч. след
15,30 - 5,4
17.00- 4.9 +едно яйце и малко кашкавал
18.10 - 5,6 1ч. след
Как мислите?
Вчера вечерях към 21 същото като днешния обяд, а агнето беше чак на обяд.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 18:40 от Гущерът

# 133
  • Мнения: 27 854
Гущер, според мен са добре, щом КЗ в течение на деня намалява. При мен също го имаше това в началото на режима. И продължи доста време всъщност.

# 134
  • Мнения: 342
То сутрешната сега що годе, ами писах по-рано, че до 6,4 стига. Аз съм си диагностициран като диабетик, може пък това да са нормалните стойности.

Общи условия

Активация на акаунт