Отговори
# 45
  • Мнения: 1 470
   Марине пусни анкета...Формулирай пет реални искания,и пусни анкета...Или някой ПО ОБРАЗОВАН ОТ НАС,да напише петиция,която да подпишем,и ще я връчим на управляващите...
ама, ттотов, да излезем спонтанно и неконтролирано!? Нали пред същите тези ще протестираме. Какво от това! Ще кажат, че имат воля ,но няма пари и ...?
Хич, не се чуствам излъгана. Защото не съм им повярвала. Само съм се надявала за кратко.   Peace

Не е задължително да сме спонтанни и неконтролирани,ние нали това обмисляме?!А за парите-хич не ми пука какво ще кажат,те да му мислят за тях,нали за това са там!

# 46
  • Мнения: 3 324
Според мен е задължително да сме контролирани и подготвени! Да предложим действащ модел който да работи! Защото иначе пак ще ни пратят в трета глуха с обяснението че няма пари... Да предложим конкретни източници на доходи които да компенсират. Да изискаме конкретни стъпки които да се предприемат, и реални личности които да отговарят за тях. Щото като вземат да си прехвърлят топката и ...уйде коньо!

# 47
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
До къде водят протестите? Приемат се нови разпоредби и закони, отчитат някаква си дейност, фукат се пред медиите и до там.  Rolling Eyes
Всичко това обаче разбираме след протеста. Той е минал, исканията са били изпълнени и всичко пак си е както преди...
Ето и един пример. Почти всеки ден водя детето на нова площадка за игра (обезопасена), навсякъде има знаци "Забранено за кучета" и охрана в униформа.
Това не пречи хората да си водят кучетата. Правя им забележка и какво от това? Ехидни отговори, обиди или просто ме игнорират. Какво да направя, да ги набия ли?
Охраната пък е само за красота. Минава човекът, разхожда се и повдига рамене. Какво да правел, не знаел. Нито с тийновете, които лочат бира и оставят бутилките, нито с кучетата, нито с възпитани майки и баби, които люпят семки и оставят мръсни салфетки по пейките.
П.П. Не съм против подобни инициативи и протести, участвам. Но мен ме интересува резултатът и се чудя дали ще има такъв реален.


# 48
  • Мнения: 656
Извинявайте за глупавия въпрос, но за какво точно служи петицията?
По какъв начин може да свърши работата на онези, дето трябва да следят дали се спазват законите?

# 49
  • Мнения: 1 370
Не е хубаво това, че губим надежда за нормални отношения. И аз мисля, че протестирането и подписването на петиции нищо няма да промени. Всички ще се съгласят, че трябва да има ред, но колко ще го спазват понеже и другите не го правят? И все пак трябва да има някакъв начин. Еволюирали сме като общество и взаимоотношения толкова много години, не може да се оставим да се връщаме назад към сопите и силата на юмрука. След като моралните ценности избледняват може би е време да поставим регулациите под силата на по-логични закони - тези на икономичееската принуда. Да заплащаме на законотворците и следящите за реда за свършена работа. Например основната заплата на полицая да е минимална, а премиите за подобряване и поддържането на реда в поверения му район да се определят според рейтинга гласуван от данъкоплатците. Законотворците е редно също да получават актуална оценка на ефективността на свършената работа много по-често от периодите на избори. Не виждам причина това да бъде организирано трудно - може да е под формата на компютърна анкета, която да бъде попълвана от където и да е. Всеки като гражданин би се чувствал много по-ангажиран, ако усеща, че действията му имат някакъв ефект.

# 50
  • Мнения: 1 470
   Браво Кланг!И аз мисля така,но по принцип изразяването ми е малко трудно...
Извинявайте за глупавия въпрос, но за какво точно служи петицията?
По какъв начин може да свърши работата на онези, дето трябва да следят дали се спазват законите?
Петицията трябва да ни послужи единственно на нас,и тя е първата но твърда стъпка,при миролюбивите преговори...
   За Онлайн,как тези горе ще разберат какво предлагаш тук,имеунно за това ни трябва стратегия,не бунт,а някакво начало...А тази анкета,освен ние друг смяташ ли че ще я прочете?!И за еволюцията,къде я видя?!

# 51
  • Мнения: 1 370
Разбира се, че всеки ще може да я прочете. Ако всички са информирани биха могли да покажат мнението си така както си плащат сметките за тока например. Даже не би имало нужда от електронен подпис - показваш лична карта и те пускат да натиснеш да или не. И баба ми ще може да го направи даже Simple Smile Не виждам техническа трудност да се гласува и през банкомат например - нали там също показваме по някакъв начин самоличност. Разбирам, че ти звучи като научна фантастика, но докато не започнем да мислим какво трябва да бъде и как да го постигнем никога нищо няма да се промени. На мен ми хрумва това и това пиша в тема насочена към събиране на идеи. От това което казвам може нищо да не излезе, но пък може да помогне на някого да се сети за друга по-добра идея. И да, смятам че има еволюция щом мислим за тези неща.

# 52
  • Мнения: 1 470
   До Онлайн,имам пхредвид че управляващите неэ биха прочели нещо такова и не биха си мръднали пръста,ако не демонстрираш агресивност!

# 53
  • Мнения: 1 470
   Марине,къде изчезна?!Надявам се че не си се отказала?!
   Между другото думата агресия означава движение,способност да достигнем това,което желаем,обратно на пасивноста-това го цитирам от една книжка която наскоро ми я подариха,за агресията при децата...И по горе е използвана от мен точно в този смисъл...

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В държавата ни има много хубави закони, но защо ли някои не се спазват. Защото няма контрол. А щом тези, които трябва да контролират спазването на законите не си вършат работата, то мисля, че ние можем да помогнем и ще дам примери как. Когато станем свидетели на нарушаване на закон, какво правим, затваряме си очите или се оплакваме където трябва. Ако магазинерът знае, че някой от опашката ще го изпорти затова, че е продал цигари и алкохол на непълнолетен и за това ще отнесе глоба, то той ще се замисли дали да го направи.

# 55
  • Мнения: 8 917
Все по-често се замислям за един изход - чужбина Rolling Eyes а си обичам живота тук - в страната ми....но за детето/децата си бих я напуснала - за едно по-добро бъдеще....нямам предложения по темата, но имате подкрепата ми Hug

# 56
  • Мнения: 165
 smile3501 welcome очаквах включване и тамън ме гонеха тези дни разни мисли и такива подбуди как да стане ? Вие ме изпреварихте WinkХаресвам идеите споменати тук и на мен на 100% ми допадат.Разбира се,че се тревожа и аз като вас за сигурноста на децата ми,образованието и всичката несигурност която е наоколо.Затова ще следя темата с голям интерес.Тревожи ме факта,че голям процент от форумките предпочитат да се занимават с "клюки"и с незначителни темички които не,че ги съдя ,но не отдават необходимото внимание на важните неща.Миналата седмица пуснах една темичка тук в нашите деца-детските площадки БОЛНАТА ТЕМА.Там изрично наблегнах на това как можем да допринесем за промяната и безопасноста.Който иска може да я прочете и да си направи извода сам за себе си как реагират хората и колко са участвали в темата като отговор.Така,че се присъединявам към вас и дано не си останем едни и същи 5-6 имена.Не мислите ли че ще е по добре да си определим някаква среща,примерно за да обсъдим коя какво мисли и някак да ги поподредим нещата по важност.Това го казвам като идея защото аз лично предпочитам вместо да бода по клавиетурата часове наред да си кажа повече неща и това мисля че ще се съгласите и вие е по лесният вариант за комуникация.А чужбината е по лесния вариант според мене,по трудното е да си го направим като чужбината   bouquet

# 57
  • Мнения: 1 470
    Марине изчезна някъде,но нищо ние нали сме тук?!Писи-миси,защо не организираш една среща,наистина?!Казваш дата и час,място и ние потвърждаваме...Но аз вече знам кои ще откликнат...За съжаление!

# 58
  • Мнения: 165
ОК кога ще ви е удобно и горе долу по кое време? А и на какво място ще е удобно все пак? Winkако някой има вече предложение за мястото на срещата нека напише.

# 59
  • Мнения: 1 470
   Хей къде изчезнахте всички?!Теми като-правите ли опити в къщи,нещо лошо се случи с 10г. ми дъщеря,и подобните не ви ли говори че сме нужни на обществото?!Че то БЕЗ НАС НЕ МОЖЕ?!Че трябва наистина да направим нещо?!Казвайте ден и час,аз ще намеря начин да дойда!!! #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт