На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 47

  • 18 988
  • 234
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 892
Аз четох този текст и също го разбирам както момичетата са писали, описаната ситуация е различна от това,което аз питам. Реално логика няма предвид,че съм в колата да му искат пълномощно, но и официално някъде написано не го намерих. Та реших да пиша на българското консулство в Одрин, от там първо ме пренасочиха към същия текс. Обясних,отново,че ситуацията е друга и тук не говорим за родствени връзки и получих този отговор:
Здравейте отново,


В случай че се намирате в автомобила, не е необходимо да има изрично нотариално заверено и преведено пълномощно при влизането в Република Турция (на митнически пункт).


Възможно е да, обаче, имате проблеми с властите, в случай че друго лице (различно от собственика) управлява автомобила на територията на Република Турция.



Поздрави,
Генерално консулство на Република България в Одрин

Та реално на границата няма проблем, но не могат да гарантират,че при проверка по пътя няма да поискат такова пълномощно и имат това право. Не знам каква е вероятността да се случи това...може би нищожна. Но все пак, които реши може да го вземе под внимание.

# 121
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 267
Добре де, напишете си едно пълномощно, заверете го, заверка на подпис е 6 лв. Преводът 15 лв. То голям проблем... Ако не ви затрябва, голяма работа.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 186
Пълномощно ще ви трябва недай си Боже, само ако имате ПТП, иначе не.
Аз съм направила няколко пълномощни на името на мъжа ми, защото всички коли са на мое име ,😁😁😁. Та дори и за БГ ви трябва.
Изтегляте си го двуезично на бг и на английски, попълвате си го и заверка при нотариус за 6 Лева
Чиста работа и ще ви е спокойно, дори и в ГО го записвам като втори водач, че знае ли се.

# 123
  • Мнения: 488
Щом няма как да докажете родствената си връзка, направете едно пълномощно да ви е мирна главата и го преведете на турски.

# 124
  • Варна
  • Мнения: 287
Здравейте, какъв колаген купувате за скованост, при ставни проблеми?

# 125
  • София
  • Мнения: 1 648
Здравейте, прочетох, че няма пътни такси при пътуване до Одрин. Трябва ли обаче да се купува винетка или нещо за пътуване по турската пътна мрежа?

# 126
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 534
Здравейте, прочетох, че няма пътни такси при пътуване до Одрин. Трябва ли обаче да се купува винетка или нещо за пътуване по турската пътна мрежа?

Според маршрута.
До Одрин - Не.
Плащат се магистрали и мостове.

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Здравейте,
Какви са вариантите за пътуване до Одрин, (не организирана екскурзия), с обществен транспорт от Пловдив? Международният влак пристига през нощта и не е вариант. Автобуси? Или влак до Свиленград и оттам с автобус?
Моля за инфо от опит. Благодаря.

# 128
  • Мнения: 6 933
Арда Тур от автогара Юг Пловдив. 37 лв е билета.
Купуват се онлайн.

# 129
  • София
  • Мнения: 1 648
Моля за помощ, коя аптека работи утре-неделя в Одрин?

# 130
  • Мнения: 566
Бихте ли препоръчали магазин за обувки (търся сандали или затворени пролетно-летни обувки)? Също, магазинчета за хендмейд неща - обици, гривни и под.?

# 131
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Моля за помощ, коя аптека работи утре-неделя в Одрин?
Сега видях, сигурно съм закъснял, но за всеки случай:
Скрит текст:

# 132
  • Мнения: 293
Как е цената на зехтина в момента в Турция? Колко най-евтино сте купували напоследък екстра вържин? Тука  просто са полудели с  цифрите. Преди седмица се врънах от Испания и 8 евра за литър ми се сториха много и не взех. И тези дни, като се загледах в цените по няшите магазини, лошо ми стана.

# 133
  • Мнения: 5 140
Как е цената на зехтина в момента в Турция? Колко най-евтино сте купували напоследък екстра вържин? Тука  просто са полудели с  цифрите. Преди седмица се врънах от Испания и 8 евра за литър ми се сториха много и не взех. И тези дни, като се загледах в цените по няшите магазини, лошо ми стана.
Ето примерни цени от сайта на Мигрос

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Sirim от БИМ идва на 11-12 лв. литъра. Само от него купувам.

Общи условия

Активация на акаунт