Любители на кучета - 142

  • 20 351
  • 754
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 46
Все пак искам да ви обърна внимание, че ако сте решили да осиновите куче има много приюти, има хора, които намират животинки и им търсят домове.
Тоест, ако човек е решил да спаси животинка възможностите са много.

# 106
  • Мнения: 11 477
И в темата има много хора които са осиновили дали от приют, дали от обява. Аз Берга в осинових от обява във ФБ. За мен беше важно аз да си я избера. Беше любов от пръв поглед!

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 11:47 от Реа

# 107
  • Мнения: 46
Така е, същото е и при мен с моето куче.
Мисълта ми е, че не трябва една такава случка да се окаже причина човек да тръгне към развъдник.
Разбра се, всеки сам решава, аз не упреквам никого с по-горе изказаното си мнение.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 5 411
Изумена съм от аргумента, с който са отказали осиновяване... то по тази логика кучета трябва да имат само безработни, домакини и хоум офис ай ти та... Да не би да е имало много кандидати за въпросното куче и просто да са избрали по-подходящ? Не ми казвайте, че това куче още седи в приюта...

# 109
  • Мнения: 1 689
Имаше още едни кандидати за него, та на тях предполагам са го дали.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 5 411
Е, ако е така, не виждам нищо осъдително.
Явно ви е било писано точно този сладур от снимката да влезе във вашия дом и сърце.

# 111
  • Мнения: 1 689
Имаше още доста кученца,които бяха за осиновяване, можеше да ни предложат някое от тях, но останах с впечатление,че не сме подходящи като цяло, не само за това конкретно кученце, за това и споделих, ако има и други в такава ситуация,понеже бяхме много разочаровани тогава.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 6 222
Понеже съм в доста групи за осиновяване на животни, ми прави впечатление необяснимата агресия на тези, които уж ги предлагат за осиновяване. То са обиди към кандидати, то са претеции и подозрения, лош тон... Разбирам недоверието, разбирам, че има и лоши хора, но: "Пенсионери - не са подходящи, щото кучетата изискват грижи, а пенсионерите боледуват, ще вземат утре да влязат в болница и ето кучето пак само. Семейства с деца - не са подходящи, щото децата ще тормозят кучето. Семейства без деца - съмнителни, ми те утре ще се разделят, какво ще стане с кучето? Работещи семейства - абсурд, кой ще гледа кучето? Неработещи - те са безработни, няма да имат пари за ветеринар, храна. Хора в апартамент - не, кучето иска двор! Хора с двор - абсурд, ще го гледат на верига за пазач!". По тази логика само бивши военни и полицаи са подходящи - хем са млади, хем имат големи пенсии, хем са силни да контролират голямо куче. Да, ама голяма част от тях са ловци, а ловци - не!

# 113
  • Мнения: 915
И на мен ми изглеждат абсурдни изискванията да си по цял ден с кучето, но като се замисля може би искат да се "застраховат", че като ина човек вкъщи кучето няма да изгризе нещо и да не им го върнете. Майка ми преди години осинови коте от ФБ,което е било 2 пъти връщано, защото било надрало и изяло доста неща, но пък при нея понеже си е цял ден вкъщи няма проблем даже беше много послушно коте.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 546
Е, много претенции, за които сега чувам, просто защото не съм се интересувала. Но пък ей го и обратния вариант - нас ни "осиновиха". Даже не ни "осиновиха", а ни "припознаха" и завзеха цялата територия тия двете тарикатки. И какво - не им гризем играчките, не им ядем от храната, не им спим в къщата, но те го правят без угризение. Да не би да ги изгоним, или те да ни обичат по-малко. Затова ще има много изхвърлени новородени, защото хората не искат да се занимават, но и защото от приютите нямат особено добра слава.

Брат ми живее в местност близо до приюта в Каменар, та при тях редовно ходи нощем кола от приюта  "изпуска" доста обитатели. Населяват местността доста нагъсто, лошото е, че или са "маркирани" и пак раждат, или са кастрирани, но "касапската". Точно сега, по празниците" племенницата ми разказваше, че се грижила за едно прекрасно женско куче, което изхвърлили с прясна кастрация, зашита с канап, който висял и с много гнойна рана. Та я превързвала, мазала и сама е отрязала канапа. Сега си живее до тях и е доволна, че има своя територия поне.
Не сме на нивото на другите държави, но и няма да станем - парите, отпуснати за такива центрове просто потъват....
Затова, който има желание за кученце, да се оглежда - може и него някой малък, ушат нахалник да го "осинови" и това да е неговата нова любов. Два дни след като нашите маймуни получиха адресна регистрация, около нас обикаляше една доста слаба, симпатична женска, която нахранихме и изчезна. След около месец я видяхме в двор през няколко улици - и тя си е "осиновила" семейство. Казва се Багира, има проблеми със сърцето и сигурно затова е изхвърлена, но е толкова красива, доволна, разхождана, лъскава....имала е късмет и тя, и хората с нея.
И понеже пак много писах, вместо извинение:

РАЯ /любопитка/: Ей, малката, днес си с нов парфюм...май Smiley
БУРЯ /високомерно/: Всичко искаш да знаеш, празник е все пак, нещо ново ...Stuck Out Tongue

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 14:12 от galenaa

# 115
  • Мнения: 14 170
И аз съм срещала обяви с изисквания. Най-често е "не се дава за двор". Е, сори, ама не всеки може да гледа куче вътре, особено по-едро на размер. Не е ли по-важно кучето да има дом и любящ стопанин, отколкото задължително да е апартаментско куче? Не говорим да е на верига в калта на двора, а просто да живее в колиба на двора и да тича на воля. По-добре е да остане в клетката в приюта, но не и да живее в двор. Иначе е добре да се проучва къде и кой ще го гледа, че явно и в тези групи се намират изроди и идиоти. Но да кажеш, че не си подходящ, защото кучето ще е самО през деня, е абсурдно.
Зара я избрах по обява. На момичето също не му беше все едно къде ще отидат кученцата, но нямаше никакви изисквания. Попита ме дали съм имала или имам в момента животни. Поне да знае, че обичам кучета. А аз й обещах да й изпращам снимки и го правя и една година по-късно. Да е спокойна, че кучето и живо и здраво, гледа се с любов. Не е лесно да дадеш живо същество на непознат, но да имаш изисквания, които отказват хората да осиновят, е тъпо.

# 116
  • Мнения: 126
Понеже съм в доста групи за осиновяване на животни, ми прави впечатление необяснимата агресия на тези, които уж ги предлагат за осиновяване. То са обиди към кандидати, то са претеции и подозрения, лош тон...
Оо то това е традиция от “спасителите” навсякъде. Аз тук в чужбина членувам в такива групи, да си осиновя дете ще е по-лесно. От приют е една идея по-добре, но от доброволци е страшно. Кучета и котки да осиновиш е като да завършиш в Харвард.  То искат да ти идват в къщата, да видят обезопасил ли си, някои дори са искали да видят доходите ни. И нали сме чужденци съвсем - ама като си ходите кой ще го гледа, кой няма. Само за къща, само за апартамент, ама не високи етажи. Абе УжасТ. Отказахме се, честно. Няма как да поканя някакви непознати вкъщи или да им пращам снимки. Факт, че някои осиновители не стават и връщат животните. Членувам в група “Подарявям животни”, където те правят на нищо, че искаш някой да ти подари животно… 😀  Съвсем нормални неща за този “кръг от хора”. Затова живот и здраве ще си купя. Ако само ме намери някъде на пътя - ще си го взема. Но да се занимава с такива е абсурд.

# 117
  • Мнения: 9 426
В нашият квартал на портата на двора на една къща има сложена табела с рисунка на куче овчарска порода. Под рисунката надпис:

"Влизането е на Ваша отговорност" Laughing

Малко грубичко,но поне предупреждават...

# 118
  • София
  • Мнения: 398
Един нос:

И френчито на едни приятели:

Уникален сладур! Много мил, гальовен и добър.

# 119
  • Мнения: 11 477
И аз тормозя предишният собственик на Берга Grinning постоянно му пускам снимки, клипове и инфо за нея. Той твърди, че не му досаждам. Даже е щастлив и казва, че от всички кученца, Берга е най-добре гледана и най-много внимание получава Simple Smile Heart Heart Heart
Малко му спестявам маймунските й прояви Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт