Детските градини и превенцията от болести

  • 2 248
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
детето ми сьщо ходи на ясли но от хремата оттьрваване няма аз давам бронховаксом и сьм доволна Сьщо я ваксинирах с противогрипна ваксина и се разминахме много леко с грипа без температура а всички останали имаха 39 2-3 дни ние -отново само хрема

[/quote]

# 16
  • Мнения: 4 392
Здравейте,
Дъщеря ми скоро ще тръгва на ясла и знам че там върлуват много вируси, кое лекарство е ефекасно за подсилване на имунната система. Нашата лекарка ни предписа ехинацея – 10 дена се дава, 20 почива, но в тези 20 дена вероятността да се разболее детето е голяма. Каза, че може да пробваме с имунобор за деца, ама то нещо не било хубаво. Давам и сокчета, плодове и витамини. Какво давате вие за предпазване от болести. Трябва ли да се свържа с хомеопат по този въпрос и ако може препоръчайте ми някой. Благодаря ви за съветите.
Хомеопатията може да ти бъде много полезна в това отношение. Peace

Аз искам да споделя какво направихме в нашата детска градина. Купихме т.н. кутия за еднократни салфетки за ръце. Монтирахме ги и вече не носим кърпи за ръце. Децата, особено тези в първа група не могат да си познават кърпите- така се разпространяат конюктивити и др. вируси. Платихме го  двама родители и се уговорихме всички после да купуваме салфетки. При разхищаването което правят децата ще излиза около 4-5 лева на дете месечно. Освен това имаме машина за мин.вода - топла и студена и ползваме само еднократни чаши, които също осигуряваме ние родителите. 
Това  е много добра идея. Браво на вас!  bouquet
Дано повече родители се организират така.

Общи условия

Активация на акаунт