Евровизия (Тема 30) Malmö - United By Music

  • 8 691
  • 270
  •   1
Отговори
# 60
  • Наблизо
  • Мнения: 6 384
Армения не ми хареса песента,но мъжът в групата е французин и със сигурност Франция е гласувала доста за тях.
Белгиецът беше доста добър.Малта песента беше типична евровизийска песен,по-добре испята от Австрия.
Австрийката прилича на Нети xD

# 61
  • Мнения: 4 495
Много високо ниво на продукция от Швеция. Такова шоу... даже от тази вечер помня повече интервалите, отколкото песните.
Тоталните шокове на вечерта са два: Белгия не се класира (макар че докато го гледах си мислех, че може да не мине), а Латвия преодоля бариерата.
А най-доброто за вечерта дойде от Франция. Студийно не ми допада, но на живо е много емоционално. Предусещам много добро класиране в събота.

Леко съм разочарована от Швейцария и се радвам, че не заложих пари за победа. Стейджингът е едновременно твърде много и твърде скучен. За втори път прецакват студиен фаворит с лоша постановка (макар че в ретроспекция не виждам кой друг можеше да спечели през 2021 освен Монескин, Швейцария можеше да е поне втора).

Италианската песен е тотално провалена заради лоши сценични решения. Като гледах екрана ме заболя главата.

---
Rai без да искат са излъчили в ефир вота на публиката в Италия. Израел печели с над 39%, втори са Нидерландия с 7%, нататък са Албания, Грузия и Швейцария с по 6... пълна мистерия са ми такива гласове.

---

Не знам дали сте забелязали, но изпълнението на Ерик Сааде от първия полуфинал не е качено никъде. Причината е, че на ръката си е носел палестинска кефия, която е сметната за политически знак. Той е наполовина палестинец и казва, че този подарък от баща му му напомнял за произхода му и реакцията на EBU е просто форма на расизъм. Било все едно шведския кон Дала да се счита за политическа проява... и е прав.

# 62
  • Наблизо
  • Мнения: 6 384
Клаудед,надявам се да не е вярно това класиране.Не искам политика,но въпреки че песента и изпълнителката от Израел не са хич лоши,аз не бих гласувала за тях.Не малко мои приятели отказаха да гледат,тъй като те са включени.А и сега отрязаха Сааде заради уж политически символ.

# 63
  • Мнения: 11 603
Не малко мои приятели отказаха да гледат,тъй като те са включени.А и сега отрязаха Сааде заради уж политически символ.
Да, и аз съм в потрес, че не баннаха Израел изобщо. Както баннаха Беларус и Русия (и с право). Когато правиш военни престъпления, страната ти няма място нито в музикални конкурси, нито в спортни състезания, нито в нищо.  Или обратното... ако позволяват на Израел, тогава да позволят на Русия и Беларус да участват.
Скрит текст:

Иначе EBU действат често с двоен аршин. Уж забранени знамена на непризнати държави, но арменката Ивета Мукучян през 2016 развя знаме на измислената република Арцах и я предупредиха..... Размислиха и я оставиха да продължи към финала. И не я разкараха. Така че... на EBU правилата за едни важат, за други не.
Палестина е призната от ООН, за разлика от т.нар. Арцах, ДНР, ЛНР, ПМР (Приднестровската молдовска република) и от сорта.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 01:19 от diziler

# 64
  • България
  • Мнения: 1 317
Отворих Инстаграм, за да видя как изглеждат участниците. То един нормален няма. Дори тези, които не са трансове или травестити, имат потресаващ и плашещ вид. Малтийката има разстояние между зъбите колкото за още един зъб и не го е оправила. Финалът няма да го гледам, само ще го слушам. Глътката свеж въздух са чичаците с шкембаци от Естония и хърватчето, което само се е изрусило. Искам да виждам естествени хора, не уменията на филърите и пластичните операции. Погнусих се.

Имам се за либерален човек.

# 65
  • Мнения: 11 603
Така е, ужасен кич. Единствено исландката изглеждаше нормално. Излезе, изпя си песента, без излишни простотии, кълчотене и кич от класа.

# 66
  • София
  • Мнения: 7 170
Австрийката и арменката също бяха нормални като външен вид.

# 67
  • България
  • Мнения: 1 317
Нямам против да се кълчат, никога не взимам стейдижнга под внимание, когато си харесвам песни. Концентрирам се над мелодията.

Не искам да виждам хора с пиърсинги на лицето  - окей съм за ушите и пъповете. Не искам да виждам drag queen грим върху жените - изглежда ужасно на по-големи очи, нос и уста. И на европейките въобще не им отиват уголемени устни. Евала за всички, които имат хубав външен вид! Добре е и да се поддържат, не съвсем като норвежците да са естествени. Финландецът и останалите недоразумения няма да ги споменавам. Хубавата гъркиня се е загрозила с грима.

Французинът се представи супер емоционално! Не очаквах да го забележа.

# 68
  • Мнения: 11 603
О, той има много хитове и добре пее. Печели "Гласът на Франция 5". Иначе е алжирец по произход.

# 69
  • Мнения: 4 495
Този конкурс не е за тесногръди хора.
Винаги гледам стейджинга, по-скоро гледам цялото представление. Слаба песен със силен стейджинг не ме впечатлява, обаче и хубава песен ме губи, ако не е поставена на сцената. Все пак не е състезание за най-хубава песен.

# 70
# 71
  • Мнения: 345
Много по-добър втори полуфинал.

1. Малта - много добро представяне като се имапредвид, че песента обикновена изтъркана поп песен. От първия полуфинал щяха да се класират без проблем.

2. Албания - Албания си е Албания. Радвам се, че не продължиха.

3. Гърция - циганийка, но поне не беше скучно.

4. Швейцария - песента става, но тоя се е облякъл като голямото пиле.

5. Чехия - жалко. Една от двете ми най-любими песни тази година, но си беше аутсайдер от самото начало.

6. Австрия - много добре. Имах притеснения, че вокално ще е нестабилна, но нямаше такива проблеми.

7. Дания - обикновена песен, обикновено представяне.

8. Армения - не е моят тип музика.

9. Латвия - честито на Латвия. Най-накрая счупиха каръка. Песента е хубава,но стейджинга и особено стайлинга хич не ми допаднаха.

10. Сан Марино - стейджинга беше по-хубав от песента. Жалко за Мегара, но песента им от 2022 беше по-хубава.

11. Грузия - честито и на Грузия. Миналата година техния стейджинг беше най-зле, а тази година най-добър.

12. Белгия - другата ми любима песен за годината, но стейджинга бе твърде слаб.

13. Естония - радвам се, че се класираха.

14. Израел - ми...

15. Норвегия - страхотно представяне. За мен те трябва да спечелят конкурса. Глас, песен, представяне - три от три.

16. Нидерландия - малко ми е надценена, но пък ми харесва, че е посветена на баща му.

Като видях испанците си помислих, че дует Ритон ще представлява Испания. LaughingОК и Испания страхотна излагация тази година.  LaughingLaughing

# 72
  • Мнения: 11 603
Да, тука вкусовете ни съвпадат със Сам Нийл...  Абсолютно бях за чешката и белгийската песен. Има го и другият момент... че ако са ти харесали студийните версии отпреди време, пък после виждаш кой може да пее на живо и кой не.  Австрийката, гъркинята, италианката ... мега фалшиви.
Отделно не понасям всякакви чалгареещи регетон песни.
Иначе Мегара... готин рок, ама и вокалистката - фалшива.
Испания: "Небулоса" не знам дали напомнят на Дует Ритон (по-зле са от тях), но силно напомнят дуото Ба̀кара отпреди години, същото, което спечели за Испания в края на 70-те с Yes Sir, I can boogie. А между другото Baccara издадоха нов албум наскоро, същото евтино диско, грам не са мръднали. Та и "Небулоса" така. И понеже гледам доста TVE, във всяко прекъсване за реклама или автореклама... постоянно пускат откъси от тази глупава песен Zorra. Испания се изложи тази година. И не е честно да е класирана директно на финала, а да отпаднат толкова хубави песни.
Твърдо против съм класирането на Естония, Гърция, Нидерландия и Израел тази година, яд ме е, че не се класираха Азербайджан, Белгия, Дания, Чехия.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 12:12 от diziler

# 73
  • Мнения: 181
Аз също подкрепям 1:1 написаното от Сам Нийл с изключение на Австрия. Вече се аргументирах за нея.

ПС: Сега обърнах внимание, че на финала Австрия отново е след Франция, както и беше на полуфинала. Направо е смешно да я слуша човек как се мъчи след французина.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 13:00 от ztztt

# 74
  • България
  • Мнения: 1 317
Шоуто на втория полуфинал започва с участието на французина, после директно минавате на Армения и Естония. Чехкинята беше най-фалшивото нещо на Евровизия, Гърция бяха супер кич и с малоумна песен, италианската песен не става за живо изпълнение, Норвегия много слабо с тези напъни. До появата на Армения превъртах целия лайф.
Армения откъм хореография, инструментал, поведение на сцената, костюми, идеи бяха абсолютната черешка на шоуто! Снимачният екип се справи перфектно!

Общи условия

Активация на акаунт