Нашите орхидеи – тема 44

  • 7 264
  • 149
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 939
Bambula се казва, да ти е честита!

# 76
  • София
  • Мнения: 23 113
Bambula се казва, да ти е честита!

Sysly, благодаря!
Цветовете са плътни, твърди, като пластмаса. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 36 913
Още ме е малко яд, че изпуснах интересните орхидеи в Кауфланд. Тази седмица май са само фаленопсиси? Има ли по-екзотични цветове?

Споделям си пак жълтата - предният път (когато я снимах) май беше само с 2-3 цветчета:


И лиодорото отвори още - както от мутиралите, така и едно обикновено, на долното цветоносче:

# 78
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Bambula се казва, да ти е честита!
Имам такава, визуално е същата, но не е ароматна. Преди години усещах много лек нежен аромат само ако е напечена от слънцето, но вече не.

# 79
  • София
  • Мнения: 23 113
Усеща се аромата на  Bambula. Ще я наблюдавам и душа. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 235
Привет момичета Simple Smile
Миналата седмица ми подариха този малък бонбон. Предполагам, че е от Лидл. Незнам сорта й.
Купила съм си тази саксия и тези неща 🤗

Въпросът ми е трябва ли и друго нещо да сложа в саксията или това е достатъчно за да я пресадя. Човека, който ми я подари просто незнае колко съм зле с цветята, нооо ще се раздам на 1000% този път за да запазя цветето 🫣🫠🫶

# 81
  • Мнения: 39 746
Новата саксия е огромна.

# 82
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 098
Саксията е огромна. Защо искаш да я пресаждаш?

# 83
  • Мнения: 8 229
И аз бих я пресадила, че изглежда в онова торфеното сбито нещо, но... Саксията трябва да е една идейка по-голяма от оригиналната, даже по възможност същата в горния край, само без скосяването, само толкова по-голяма... И забравѝ да ториш! Продават ги толкова форсирани, че им трябва мъничко спокойствие Hands V

# 84
  • Мнения: 36 913
Срязано шише от кола, като при мен Wink Знам, че много хора не биха одобрили, но тя много си го хареса, напълни го с корени за една година и цъфти много.

# 85
  • Мнения: 235
Много благодаря за бързите отговори. Добре ще взема по- малка саксия. А за субстрата - този ли само да слагам в саксията или и още нещо трябва

# 86
  • Мнения: 6 556
Няма нужда да слагаш тор поне една година.
И пробий още дупки на новата саксия отстрани на няколко места

# 87
  • Мнения: 6 391
Според мен е насадена в мъх сфагнум. Аз не бих сменила нито саксията, нито субстрата. Бих я отглеждала както си е, само внимателно с водата, като начинаещ.
Бих оголила само основата на стъблото, за да не се мокри излишно.

# 88
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 098
Орхидеята е в цъфтеж и ако не е съвсем належащо не бих я местила в друга саксия точно сега. Когато прецъфти тогава може да се разбута. Само ако е тръгнала да ѝ гният корените и има опасност да остане без тях, тогава бих я сложила в нов субстрат.

# 89
  • Мнения: 235
Аха ами аз се бях завтекла да я пресаждам, защото ми се вижда много зеленясало около корените й

Общи условия

Активация на акаунт