Има ли любовта срок на годност?

  • 10 687
  • 258
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 39 102
Всеки ден, умишлено, работя срещу този списък. Вчера беше гадно, валеше, още едно гадно нещо ми се случи, прибрах се от работа по нощите. Въпреки това си пуснах музика, сготвих си и се постарах да си докарам малко положителни емоции преди сън. Любов към себе си, първо.

# 256
  • Мнения: 204
Обърках се. Любовта (онази с главна буква) жадува да притежава на 100% обичаното човешко същество,но когато това стане,губи сексуален интерес към него,тоест вече не иска да го притежава. Yum

Не. Копнеенето да притежаваш е чувството за собственост, а обичта е желанието да даваш. Затова като прочета, че жена искала да получава от мъж какво ли не и да се обгрижва като принцеса ми става ясно, че тя не го обича, а го третира като банкомат.

Цитат
Animsj, сметката ти е крива.
...
Колко пъти съм чувала някакви съвети, макар не към мен “роди си едно дете, че на стари години няма да има кой да те погледне”.
Апартаментът вода не носи, нито чисти, нито готви, нито общува.
Според мен да гледаш човек 20-30 години от бебе, да му налееш 200 000 лв. и да нямаш гаранция, че ще е жив, че ще е в твоя град или даже в твоята държава, или че ще желае да ти сменя памперсите когато си пенсионер, са точната дефиниция за грешни сметки как някой ще те гледа. Тъкмо с парите и времето и труда (които струват много повече от гореспоменатите 200 бона) са тези, с които може да се закупи и гарантира, при това професионална помощ, когато станещ стар и немощен. Идеята да правиш деца да те гледа на старини е абсурдна. Вижте децата в България, те се местят в големи градове и даже в чужбина.

Последна редакция: пт, 17 май 2024, 20:51 от animsaj

# 257
  • Мнения: 921
Вчера на улицата случайно попаднах на истинска любов.
Вървя по малка уличка в центъра на града и отдалеч виждам, че на тротоара лежи голямо черно куче, а жена се е надвесила над него. Стана ми притеснено, но се приближих. Жената му почистваше нааканото дупе с мокри кърпички, имаше поне двадесет мръсни такива на една купчинка до нея. Като ме усети, жената се изправи, усмихна ми се и каза "Много е стар вече." На 14 години бил. През това време аз я заобиколих, а старчето се изправи на лакти да ме види. Побеляла муцуна, диша тежко, на едната лапа абокат с лепенка. Жената продължи "Хич не е добре. Тръгнахме на лекар, ама той се изпусна и викам да го поизчистя малко. Много остаря, артрит отдавна има, едва ходи, хобб мобб... всичко има." Питам "А помислили ли сте за евтаназия, евентуално." Отговаря ми с усмивка "Аааа не, не. Знаете ли как му светват очите, като си види храната. Не е готов още."
Това е то, любовта. Нито той е готов да си тръгне, нито тя е готова да го пусне. Докато смъртта ни раздели, както се казва.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 023
Аз забелязвам много голям стрес в тази тема да не би да те изпозлва майка ти или баща ти . Как да те използва? Като те помоли да и купиш нещо ? До такава степен ли се изопачи живота и се изродиха приоритетите?

Това, уви, си е характерно за българина - да не се мина някак, да не ме ползват за нещо. Но пък обикновено обратното рядко е проблем. Народопсихология му кажи и повече не го мисли!

Общи условия

Активация на акаунт