За смученето на палеца

  • 2 680
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 441
ами хайде и аз пак да си кажа, Нико смуче крайчето на завивката - това май е по-безболезнения вариант

вече всички крайчета са като колосани и обезцветени

знам, че и други деца го правят

аз се притеснявам как ще се отучи, но не много

случва се и да заспива без "край", например като е болен

понякога през нощта го чувам как смуче "на сухо"

това си е типичен сукателен рефлекс

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Май повечето деца,си цокат пръстчетата,поради факта,че не всеки дом има възможност да купуват биберон-залагалка.
Боби много упорито цокаше пръстчето си,но по стечение на обстоятелствата,заради операцията му се наложи да му слагаме едни картони на лактите на ръчичките,защото абсолютно ни забраниха,да засмуква каквото и да било.
Зорът беше около седмица,после свикна и съвсем забрави,за пръстчето до ден днешен.
Преславка,също цока пръстче и до момента го прави.
Надявам се че с течение на времето ще се откаже.

П.П.Магьосника от Оз Със Преслава нямах този проблем,но виж със Боби,си беше наистина проблем.
По абсолютно същият начин,на коленца заставаше във кошарата и почваше да се клати и да си удря главата във кошарата.
Направо бяхме се панирали със баща му.Аз лично си го обяснявах това клатене и удряне,че във домчето,никой няма да вземе да го държи на ръце и да го люлее,та сам милият се клатеше.За удрянето пък имах обяснение,че по-този начин привлича вниманието върху себе си.
С течение на времето забрави този навик,както клатенето(да не е луд да се клати при положение,че има кой да го разнася на ръце)така и удрянето,защото пък внимание определенно не му липсваше,така че реши вместо да си причинява болка и по този начин да привлича внимание,по-добре да протегне ръчички към някой от нас и готово. Laughing

# 17
  • Мнения: 36
Хайде,и аз да се включа отново.Преди малко забравих да напиша,че там,където четох за смукането,казваха,че е добре когато детето се храни с биберон,смукането да продължава не по- малко от 20 мин.За това трябвало редовно да се сменят бибероните,защото омекват от употребата и било по-добре детето да проявява малко усилие,когато се храни. Joy

# 18
  • Мнения: 367
Нашият Ники така си смучеше палците, че чак имаше рани. Започнах да ги мажа с чесън и той след като опита, повече не ги слага и така заспива. Сега вече ходи на градина /от две седмици/ и там ми казаха, че чесънът няма да го отучи. Сега там му лепят лепенки на обед и вечер той ме кара да му слагам лепенки. Не знам дали ще се отучи, но поне раните завяхнаха и от доста време вече не слага пръстите в устата. Преди две вечери нарочно не сложих лепенка , нито чесън и видях , че пак посяга да лапне пръстчето. Така че засега лепим лепенки докато забрави за този навик. baby_neutral

# 19
  • Мнения: 341
orange72,не спирайте с лепенките аз така се провалих,мина около месец с лепенките и реших че всичко е забравено и проблема е решен.Да ама не,точно три дни му трябваха да открие отново палеца си  Sad  Сега вече не ми дава и лепенка да му сложа изпада в истерия като ги види. Онзи ден се чудех дали да не му гипсирам ръката  newsm78
Шегувам се естествено,ама май това е единсвения ни шанс

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
за малко бебе - залъгалка
щерката не е осиновена ама не искаше биба - много трудно я свикнах /не че е цокала и др щото нямах кърма ама на де/
и пак сега само да я махне - не пръста - а два, че и три пъха в устата!
и за такива бебета - зъдължително ОРТОПЕИЧНА залъгалка /напр на НЮк/ - те са скосени/криви от едната страна - защото с нея като свикне - не знам как ще я махам
ама тя гарантира,че няма да се увредят зъбите!

# 21
  • Мнения: 560
От известно време малката си откри пръстите и постоянно ги завира в устата си. В началото всичките свити в юмрук, но сега започна да смуче само палеца. Слагам й залъгалката, тя я избутва и лапва пръстчето. Какво да я правя?

# 22
  • Мнения: 887
От известно време малката си откри пръстите и постоянно ги завира в устата си. В началото всичките свити в юмрук, но сега започна да смуче само палеца. Слагам й залъгалката, тя я избутва и лапва пръстчето. Какво да я правя?
Незнам на колко месеца сте,но със сигурност сте по-малки от нас,щом като сега дъщеря ти си  е открила палеца.Не искам да те плаша,но сина ми все още си го смуче,но вече само когато заспива.На 3-4 месеца това беше денонощно.Надявам се да се отучи скоро и от това,защото вече ще полудея  CrazyА такива глупости от сорта да му мажа палеца с люто и всякакви такива простотии ме  Shocked и не бих ги приложила на детето си.

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 09:30 от cveti_f

# 23
  • Мнения: 100
И моята бебка си смуче пръстчето , само че показалеца . И при нас е так асъс залагалката , тя дори когато яде млякото си се мъче да пъхне пръстчето в устата Sad . повечето казват че е нормално и ще отмине, но ако съдя по мен аз си смучех пръста до 2-ри клас дано не става така  Sad

# 24
  • Мнения: 107
И моята си смуче палеца! Не мога да си простя, че не и сложих ръкавички на ръцете докато беше малка, а с цялата си тъпотия изпадах в лудо умиление като го засмукваше!
Така че, съветвам те - взимай мерки, защото това се превръща в навик, от който според мен няма лесно отказване!
Моя приятелка на 25, още си смуче палеца при заспиване! А също и едно такова семейство имам познати - тя на 34, той на 32 и вечер и двамата засмукват палците и се понасят в света на сънищата!  Grinning
Действайте докато са малки дечицата, така няма да се чувстват сякаш са им отнели шоколада /примерно/!
Успех!

# 25
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Моето детенце още си го смуче Simple Smile. Започна точно така, първо юмручето, после само палеца. Опитваше се да си го навре дори докато го кърмех Simple Smile. Слагала съм и ръкавички, защото се дереше много, но това май не помага. Започна да смуче тях. Нямам на представа как да го откажа от това му любимо занимание Simple Smile.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 406
Нормално е, дъщеря ми също го прави.  Peace

# 27
Сина ми , когато беше бебе си смучеше пръстите, но нищо не съм правила да го откажа-сам се отказа.Сега обаче малката ми дъщеричка на около1,5м започна да си смуче палеца.Сложих и ръкавички и докато стана на 3м беше непрекъснато с ръкавички, но резултат никакъв-ръцете и са непрекъснато мокри.Накрая се отказах и реших, че може би сама ще спре, а и вече ги смуче само като заспива или е гладна. При някой деца ръкавичките помагат, при други явно не.

# 28
  • Мнения: 179
Не се мъчете да отказвате децата си от този навик. Самата аз си смучех палеца до 3-ти клас. Спала съм с какво ли не по ръцете си. Ръкавици, облепена с лекопласт и всякакви неприятни вкусове, така и не ме отучиха. Имам леко изместване на горните зъби напред. Повечетео деца се отказват в по-ранна възраст от този навик.  Синът ми почти до 2г. и 6м. спеше с бибата. И при него имаше такова изместване, но само за 7-8м. захапката си дойде на мястото. Сега е красив, 6 годишен, малък мъж. Докато спеше с биба не искаше играчки, после мечето му стана най-добър приятел в ноща.

# 29
  • Мнения: 480
Моят син се мъчеше да си смуче палеца, а майка ми постоянно ме уверяваше, че това е нормално, защото и аз така съм правила. Да,ама не! Той си маха бибата и слага палеца, аз му махам палеца и му давам бибата. И така до полудяване. Ама не стана на неговата. Бях много упорита. На 9 мес. реших, че мога да пробвам да му махна и бибата. Той го прие сравнително лесно и за 1 седмица изхвърлихме и този навик. Защото на такава възраст не вярвам, че може още да задоволява сукателен рефлекс. Просто смученето на палец, биба и каквото и да е друго, е само навик

Общи условия

Активация на акаунт