За смученето на палеца

  • 2 684
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 618
И при нас така стана след като си открихме пръстчетата бибата въобще не и засмуква вече.Дано да отмине по-бързо .

# 31
  • Мнения: 4 621
Яна все още си смуче палеца, когато заспива, а биберон никога не е искала Hug

# 32
  • Мнения: 3 537
Като стана на 1г и 2 мес някъде започнах да му увивам палеца с лекопласт, така около 10-тина дена и се отучи.Друго при нас не помогна ,освен това....и с пелин сме го мазали, ама нищо...Сменях му само лекопласта когато се изцапа.Е, 2-3 нощи преди да заспи помрънкваше ,че не може хубаво да си захапе палеца,ама му мина бързо.
Между другото има много теми ,потърси с търсачката  Crazy

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От 5 дни мажа с Даум Ексол.Засега има резултат,но ни нападна един запеееееек.Съмнявам се че е от лака.

# 34
  • Мнения: 560
А какво е Даум Ексол? Предполагам, че се продава в аптеките.
Става ли за малки бебенца? 4 месеца.

# 35
  • Мнения: 3 500
Нищо.Нормално е и ще отмине.

# 36
  • Мнения: 1 485
Нормално е, дъщеря ми също го прави.  Peace
И моята! #Crazy

# 37
  • Мнения: 1 273
Хихи ние още не сме открили палеца-- от една седмица си смучаме юмручето Mr. Green Напълно нормално е --четох че доста деца го правят Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат
А какво е Даум Ексол? Предполагам, че се продава в аптеките.
Става ли за малки бебенца? 4 месеца.

Не пише на опаковката възрастова граница.Лосион за мазане против смучене на пръсти и гризане на нокти-за деца.Има горчив вкус и се продава в аптеките.

# 39
  • Мнения: 141
И моята СИяна имаше този навик, най вече когато заспиваше.Спря да го прави когато започнах да я приспивам с шише мляко.Сега пък от него не знам как ще я отуча, защото без мляко не заспива.

# 40
  • Мнения: 2 631
Синът ми се пребори с този навик!!!! Party

Макар и едва сега... на 5 години! А повярвайте, беше невероятно употрит навик, който доведе до изкривяване на зъбките. Confused
Абсолютно всички методи години наред бяха напълно безуспешни, докато не прочетох тук за горчивия лак за нокти, който се продава в аптеките! Peace Peace Peace
Той сам много се етусиазира и сам се мажеше, което е невероятно! Twisted Evil Мазахме около 2 седмици редовно, а после по-рядко, сега почти не мажем.

Малката също си смуче палеца, но не смея все още нея да я мажа, т.к. лекарството съдържа екстракт от люта чушка и пр...., макар че педиатърът каза, че може и за нея... newsm78

# 41
  • Мнения: 2 631
Вече сте го коментирали, но пак да кажа -
ЧУДОТО СЕ КАЗВА - DAUM-EXOL; производител Dentinox, цена 9,39 лв. /ние за толкова го купихме/!

Наистина очите не трябва да се пипат, когато е намазано, т.к. люти адски.  #Crazy Това ми е още един аргумент, да не мажа още беба.

За причините - не знам, може би наистина е наследствено, т.к. и аз съм смукала палец.  Embarassed

За мерките, които преди това сме вземали със сина ни - чорапче и ръкавички на ръчичките, връзване на по-дълъг ръкав, лепенки, бибебори различни видове, разговори, когато порасна, заплахи, водене при стоматолог, който му обасни, как може да му се изкриви захапката, обещания на награди и пр. и пр.... - НИЩО не помогна. Close Пет години са това! Sick

# 42
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
и кики си смучи пръсчето но само като заспива.после като заспи го пуска.иска ми се да се отучи сама но като я гледам с каква страст си смуче пръсчето няма да стане.смятам да пробвам с горчивото гелче.иначе и аз съм си смучела палеца до година и половина.после са ме отучили с лекопласт.сега нито пръста нито зъбите са ми криви

# 43
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
незнам но ще е трудно да се опази детето да не се пипа по лицето.малката като заспива смуче едното пръсче а с другата ръка се гали по косата и лицето

# 44
  • Мнения: 2 631
А Пепи, докато смучеше, с другата ръка задължително си въртеше кичур коса между пръстите!  #Crazy Още ми настръхва косата, само при мисълта за тази поза! Close

Общи условия

Активация на акаунт