покажи празника на дете

  • 2 440
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Абсолютно съм на мнение, че такива взимания
са много вредни за децата особено за по-мъничките !
Преди време и аз исках да го направя, но се замислих
колко полза и колко вреда ще допринесе моето
взимане на детенцето. Везните се наклониха в полза
на вредата и осъзнах, че е много по-добре да отида
и да видя всички деца в дома, отколкото да взема
едно, което после ще бъде разтроено и тъжно !

# 16
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Намерението и желанието са страхотни, но .... винаги идва това но, с което в този случай е наложително да се съобразим.  Yvette и lavender са абсолютно прави. Докато не се сблъскаш с действителността и света,в който тез идеца живеят, не можеш да си дадеш сметка.
 Много от хората смятат,че Великден и Рождество са единствените моменти, в които може да се прави добро-да се помогне на самотните, да се нахранят гладните. Те са самотни и гладни не само тогава. Децата имат нужда от прегръдка, ласка, добра храна не само тогава. И ако наистина искате да направите това цел на живота си- започнете да работите за това. Системно, целенасочено. Консултирайте се със социалните работници. Не ги въприемайте като пречка, те могат да ви кажат неща, за които не сте и помисляли,че съществуват. Само ще кажа на онези,които тепърва навлизат в това- момичета боли! Cry Ще прогоните спокойния сън . Но не се отказвайте! СТрува си!  Hug Hug Hug

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мислила съм за това какво мога да причиня с това извеждане ,но не смятам да е само едно. Много ми се иска да го взема завинаги но не сам омъжена и вече имам едно дете никой няма да разреши на такава като мен при полужение че толкова двоики чакат. По въпроса за групово излизане аз идея си нямам колко деца има в един приют и как ще ги побера в къщи. Къде мога да ги заведа и какво по напред да им покажа? Повечето хора смятат че са само празни приказки и само защото съм на 21 не ме приемат на сериозно.

кажи ни,моля те в кой град си?Сори,видях Hug

ако на 1 март си свободна те съветвам да се присъединиш към някоя от групи4ките ни ,които ще ходят при децата  bouquet

ина4е,по темата-след срещата с децата тези желания обикновенно се изпаряват или стават по-силни,но прерастват в нещо много сериозано.
Просто опознай децата и после ще намериш верният подход Hug

# 18
  • Мнения: 863
Мислила съм за това какво мога да причиня с това извеждане ,но не смятам да е само едно. Много ми се иска да го взема завинаги но не сам омъжена и вече имам едно дете никой няма да разреши на такава като мен при полужение че толкова двоики чакат. По въпроса за групово излизане аз идея си нямам колко деца има в един приют и как ще ги побера в къщи. Къде мога да ги заведа и какво по напред да им покажа? Повечето хора смятат че са само празни приказки и само защото съм на 21 не ме приемат на сериозно.

кажи ни,моля те в кой град си?Сори,видях Hug

ако на 1 март си свободна те съветвам да се присъединиш към някоя от групи4ките ни ,които ще ходят при децата  bouquet

ина4е,по темата-след срещата с децата тези желания обикновенно се изпаряват или стават по-силни,но прерастват в нещо много сериозано.
Просто опознай децата и после ще намериш верният подход Hug
Да, аз мислех да ти предложа същото, но Роси ме е изпреварила. Ела с нас на 1 март на тържеството, ще ходим в няколко Софийски дома.Ако решиш нещо пиши ми, ще ти кажа къде точно Hug
Наистина е по -добре първо да видиш тези дечица, да ги опознаеш и след това да решиш. Аз също имах подобен сблъсък , но мисля че взех правилното решение Simple Smile


# 19
  • Мнения: 2 249
никоя от вас която е изявила желание да "вземе дете за празника" не е написала за колко голямо дете говори
защото-съгласна съм на 100% с лавендър що се отнася до малките деца-обаче въпроса с по-големите стои по по различен начин според мен
ако толкова имате желание да поканите дете за празника-защо не го направите с някое по-голямо дете-визирам тези на които им предстои излизане от дома съвсем скоро(16-17-18 гпдишните)-тези деца са наясно с положението си и си мисля че при тях това би имало повеч ползи отколкото негативи-ще намерят във ваше лице нови приятели,ще се поразчупят в друга среда,ще пообщуват с непознати-всички неща които им предстои да вършат така или иначе когато излязат от "закрилата" на институциите.....само дето и те са деца все пак и при тях също би стоял проблема с "единия път"-нека бъде повече.... Praynig
това до известна степен практикувам с кръщелницата си ,която скоро стана на 18 и й предстои излизане от дома-идвала ми е на гости няколко пъти9отделно си подържаме връзка по телефона и с ходене до дома) и мисля,че това й е от полза Peace

# 20
  • Мнения: 430
никоя от вас която е изявила желание да "вземе дете за празника" не е написала за колко голямо дете говори
защото-съгласна съм на 100% с лавендър що се отнася до малките деца-обаче въпроса с по-големите стои по по различен начин според мен
ако толкова имате желание да поканите дете за празника-защо не го направите с някое по-голямо дете-визирам тези на които им предстои излизане от дома съвсем скоро(16-17-18 гпдишните)-тези деца са наясно с положението си и си мисля че при тях това би имало повеч ползи отколкото негативи-ще намерят във ваше лице нови приятели,ще се поразчупят в друга среда,ще пообщуват с непознати-всички неща които им предстои да вършат така или иначе когато излязат от "закрилата" на институциите.....само дето и те са деца все пак и при тях също би стоял проблема с "единия път"-нека бъде повече.... Praynig
това до известна степен практикувам с кръщелницата си ,която скоро стана на 18 и й предстои излизане от дома-идвала ми е на гости няколко пъти9отделно си подържаме връзка по телефона и с ходене до дома) и мисля,че това й е от полза Peace

Абсолютно подкрепям  Peace
Но все пак си мисля, че преди да се пристъпи към гостуване, трябва да се поопознае начина, по който живеят и мислят тези деца, за да няма взаимно разочарование  Naughty
Така че, да се върнем пак в началото - първо, посещение в няколко дома, запознване  и общуване с децата и чак тогава гости  Wink

# 21
  • Мнения: 2 534
Тези деца се чувстват вечно лъгани. Някой ги взима, заинтересува се за ден от тях и после ни лук ял, ни лук мирисал. Отново самички в живота....
Ще се включа и аз.

Преди години и аз си мислех, че вземането на дете от дом за празниците е страхотна идея.

Сега не смятам така и то, защото имам съвсем преки наблюдения по въпроса. Иначе, да, децата наистина имат нужда да излизат от дома и затова винаги, когато можем, им организираме такива излизания, но те са групови и са за малко! Ако искаш, направи нещо в тази посока.

Детската психика е мноого ранима, наистина!!!

Няма какво повече да добавя , това е и моето мнение по въпроса

# 22
  • Мнения: 4 138
Тези деца се чувстват вечно лъгани. Някой ги взима, заинтересува се за ден от тях и после ни лук ял, ни лук мирисал. Отново самички в живота....
Ще се включа и аз.

Преди години и аз си мислех, че вземането на дете от дом за празниците е страхотна идея.

Сега не смятам така и то, защото имам съвсем преки наблюдения по въпроса. Иначе, да, децата наистина имат нужда да излизат от дома и затова винаги, когато можем, им организираме такива излизания, но те са групови и са за малко! Ако искаш, направи нещо в тази посока.

Детската психика е мноого ранима, наистина!!!

Няма какво повече да добавя , това е и моето мнение по въпроса


и аз така мисля

# 23
  • Мнения: 1 770
Ети, ти си различен случай. Ти говориш за постоянство в контакта, което всички ние приветстваме.   Peace

Много искам да подчертая в тази тема, тъй като се повдига въпроса, че въз основа на личния ми опит разбрах, че тези дечица може малко да казват, но много виждат. Те са толкова гладни за истинска любов и внимание, но същевременно толкова наранени, че трябва да сте изключително внимателни и да четете между редовете тяхното поведение. И не очаквайте от тях отвореност и преданост, ако първо не сте им показали и доказали такива. Освен това ще трябва доста време, докато успеете да стигнете до дълбочините на тяхното сърце. Ако чуете как говорят за всички, които проявяват внимание към тях само по празниците, бързо бързо ще се откажете - това важи разбира се най-вече за големите.

И още нещо искам да добавя. Любовта към тези деца е любов до живот. Ако искате да им подарите от себе си, ако искате да им дадете мигове на щастие, пригответе се за нещо разтърсващо. Когато е от сърце.  Heart Eyes

Така че в резюме искам да кажа, че решението да подадеш ръка на дете от дом с цел контакт, е изключително сериозно и изисква подготовка. Това няма да е едно обикновено познанство. Това ще е допир до друг свят, където царят други правила. И там всичко фалшиво изплува веднага. Там честността и доверието се ценят както никъде другаде в светския живот. А децата - децата са великолепни и сами по себе си пъстри като дъгата.  Hug

# 24
  • Мнения: 6 501
 Боже ,Ивет толкова хубаво си го казала! Hug Това е самата истина!!!

Общи условия

Активация на акаунт