Бързи здравословни въпроси и отговори – 46

  • 14 176
  • 419
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 559
Може да е прималяване от глад, някаква анемия, предполагам
Често, при рязко ставане, се получава
Днес 10тина мин след ставане от леглото получих внезапно заглъхване на ушите и виждах като звездички навсякъде, отблясъци. Седнах и поседях около 20 мин, пих вода. Пооправих се. Какво може да е?
Не беше рязко, стоях седнала известно време  преди да стана.

# 91
  • Мнения: 11 915
Днес 10тина мин след ставане от леглото получих внезапно заглъхване на ушите и виждах като звездички навсякъде, отблясъци. Седнах и поседях около 20 мин, пих вода. Пооправих се. Какво може да е?

Според мен е много вероятно да е кръвно, хубаво е ако веднага след като се оправите бяхте измерили

# 92
  • Мнения: 893
При моя позната подобни симптоми се оказаха микроинсулт. Никога не би предположила, че е нещо подобно, ако не беше отишла на невролог.
Разбира се, може при вас просто кръвното да варира. Сега се стопля рязко времето и е нормално. И на мен понякога през лятото ми причернява и се замайвам когато се изправям.

# 93
  • Мнения: X
Здравейте! На какво може да се дължи кръвотечение от носа при дете на 5? Случвало се е няколко пъти предимно през нощта през няколко месеца. След последният път пуснахме кръвни изследвания и всичко беше в норма. Миналата нощ пак се случи, като кръвта спира за около 5 минути обикновено.. Утре мисля отново са пусна ПКК.

# 94
  • Мнения: 2 662
Като бях малка - много ми течеше кръв от носа. Вярно, че го бях счупила, но това продължи с години, дори и като тийн.
Обяснението беше - слаби капиляри.
ПКК няма да покаже нещо особено. Ако това продължава - нека го види първо УНГ, за да огледа добре лигавицата. На мен сега ми се случва, ако ми е много суха. На малкият му тече кръв, ако много силно духаме носа като е хремав.

# 95
  • Мнения: 55 078
Често се среща при децата. И на моята дъщеря ѝ течеше кръв понякога. От съучениците си в началния курс също имам спомени, че на много им текваше внезапно.

# 96
  • Мнения: 515
Добър вечер.Възможно ли е с инсулин 123 от диапазон 173 на фона на други завишени метаболитни показатели да имат съмнения за инсулинова резистентност?

# 97
  • Мнения: 13 996
Не знам в какви единици е това, но ако е в каквото масово мерят лабораториите у нас, никакво съмнение няма ами направо си е много...
Ако можете от самото изследване да копирате или препишете ще е по-лесно да се каже нещо. Да се виждат мерните единици и референтните граници, също кръвната захар колко е и ако има изследван и гликиран хемоглобин нека видим и него.
Какво друго има завишено?

# 98
  • Мнения: 55 078
Какъв е този диапазон 173?
В чужбина ли сте?

# 99
  • Мнения: 604
Подходящ ли е растителния  желатин за остеопороза , или трябва да е животински ?

# 100
  • Мнения: 13 996
Нямат нищо общо двете, растителните заместители са съвсем друго нещо.

# 101
  • Мнения: 515
. да,изледванията не са правени в България.  Холестерол total- 6.09 реф стойности до 5 нормално .         Ldl холестерол 4.87 - до 3 норма.    HDl холестерол 0.9 - норм 1.55 Total холестерол 6.77- норма до 5  Триглицериди 2.5 норма до 2.3 Аполипротеин Б 137 норма до 114. Аполипротеин Clll 13.27 норма до 9.5  Липопротеин (а) 154.1 норма до 75   HDL холестерол 0.9 <1 .03 рисково  Триглицериди 2.5 оптимално 1.7.  Липтин 7.4  оптимално 5.6.   Натрий-147.4 норма до 146  Пикочна киселина 435.4 норма от 230-430 Червени кръвни клетки в урината- 25 11-25+2    ГГТ-89.2 норма до 71   Албумин 51 -норма до 50  Калций-2.71 норма до 2.6  Допълнителен компонент 3 (C3) 1.652 норма до 1.6 Допълнителен компонент 4 (C4) 0.462 норма до 0.43    Антитяло срещу  тиреоглобулин(Anti-tg) >4000 Оптимално до 115.0          Антитироидна пероксидаза (Anti-tpo) 218 оптимално до 34.0   Естрадиол- 676 норма до 159    Пролактин 1014 норма до 324     Глобулин, свързващ половите хормони 14.3 <18.3 ниско   Тестостерон 0.727 норма до 0.717 Това са другите показатели ,които не са в норма

# 102
  • Мнения: 6 015
Ами, ако правилно се ориентирам, тази стойност се равнява на 18 µIU/mL. При това положение, ако пробата е взета на гладно, няма ни най-малко съмнение, че е налице Инсулинова резистентност. Това е много висок инсулин!

# 103
  • Мнения: 13 996
1 μIU/mL = 6.9444 pmol/L - това по повод на единиците
17,7μIU/mL би било това в наша лаборатория. Много е ако е сутринта на гладно, освен че и тия триглицериди и те хич не са красиви, има си проблем с инсулина и хич не е за съмнения работата. Обикновено от многото инсулин се задържа и натрий, гледам че и той е над границата.
И тия антитела свързани с щитовидната искат със сигурност да им се обърне внимание, много са високи и те. Те често са свързани двата проблема де, така или иначе са за ендокринолог и двете. И докато ИР може да се вкара в ремисия само с промени в начина на живот, за такъв проблем с щитовидната е по-трудно, ако изобщо.

# 104
  • Мнения: 515
Много ви благодаря за отговорите,излседванията са правени сутринта на гладно

Общи условия

Активация на акаунт